reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wzrost, spadek i wzrost Beta HCG

Dołączył(a)
24 Kwiecień 2020
Postów
8
Mam problem 😞 raz już poroniłam, ale była to baaaardzo wczesna ciąża. Tym razem każdy test pozytywny, ostatnia miesiączka 16.03 (poroniłam pod koniec lutego), mam nudności, biorę luteinę i ostatnio pojawiło się bardzo skąpe plamienie w kolorze kawy z mlekiem, dosłownie kilka kropelek. Nie mam żadnych boli brzucha itd. Zrobiłam test Beta HCG, a wizytę mam dopiero 29.04, i tak:

16.04 - 172.09

18.04 - 490.5

20.04 - 355.7

22.04 - 488.2

Czy któraś może miała taki przypadek a ciąża się utrzymała i wszystko było w porządku? Jestem trochę podłamana 😞 nie chciałabym znowu przechodzić tego co ostatnio 😞

Co taka beta może oznaczać? Wiem, że to lekarz ma ostatnie słowo, ale to jeszcze tydzień.. a ja wariuje 😞

wieczorem mocniejsze brązowe plamienie przez chwilę było po spacerze.

No i z ostatniej miesiączki wychodzi jakoś 5tc (jak byłam u gina było za wcześnie) a robiąc test clearblue że wskaźnikiem tygodnia 20.04 pokazało 2-3 tydzień.. może jednak jest dopiero tak wcześnie też?

oczekiwanie jest najgorsze, dni się strasznie dłużą, a ja zaczynam panikować bardzo,

prosze o odpowiedź jeśli któraś miała podobnie 😞
 
reklama
Rozwiązanie
Cześć dziewczyny może wy mi powiecie czy wynik bety w 6 tyg(5+5). 9312 jest wynikiem Dobrym czy za niskim jak na stwierdzone bliźniaki? Dzisiaj robiłam pierwszy pomiar wiec nie wiem jeszcze jaki jest przyrost drugiej bety.
Przykro mi z powodu poronienia, ja 2 razy poronilam ,no ta beta nie ciekawie ,ja bym się na najgorsze przygotowała, choć wiem że różnie bywa ,u mnie w 3 ciąży, tej szczęśliwej, beta 250 po 48 h tylko 360 , potem jeszcze raz zrobiłam w 6tc było około 20 tysięcy, więc czasem beta nie jest wyznacznikiem
 
czy badania były wykonywane w tym samym laboratorium? U mnie niski przyrost beta hcg niestety zwiastował poronienie. Wykonałabym jeszcze raz beta hcg dzisiaj, zeby sprawdzić przyrost od ostatniego razu. I jeśli będzie nieprawidłowo najlepiej nie czekaj na wizytę tylko pojedz na izbę przyjęć niech zrobią usg, żeby wykluczyc m.innymi ciążę pozamaciczną,
 
Mam problem 😞 raz już poroniłam, ale była to baaaardzo wczesna ciąża. Tym razem każdy test pozytywny, ostatnia miesiączka 16.03 (poroniłam pod koniec lutego), mam nudności, biorę luteinę i ostatnio pojawiło się bardzo skąpe plamienie w kolorze kawy z mlekiem, dosłownie kilka kropelek. Nie mam żadnych boli brzucha itd. Zrobiłam test Beta HCG, a wizytę mam dopiero 29.04, i tak:

16.04 - 172.09

18.04 - 490.5

20.04 - 355.7

22.04 - 488.2

Czy któraś może miała taki przypadek a ciąża się utrzymała i wszystko było w porządku? Jestem trochę podłamana 😞 nie chciałabym znowu przechodzić tego co ostatnio 😞

Co taka beta może oznaczać? Wiem, że to lekarz ma ostatnie słowo, ale to jeszcze tydzień.. a ja wariuje 😞

wieczorem mocniejsze brązowe plamienie przez chwilę było po spacerze.

No i z ostatniej miesiączki wychodzi jakoś 5tc (jak byłam u gina było za wcześnie) a robiąc test clearblue że wskaźnikiem tygodnia 20.04 pokazało 2-3 tydzień.. może jednak jest dopiero tak wcześnie też?

oczekiwanie jest najgorsze, dni się strasznie dłużą, a ja zaczynam panikować bardzo,

prosze o odpowiedź jeśli któraś miała podobnie 😞
Oczywiście nie chce straszyć, ale czasem skacząca beta jest przy ciąży pozamacicznej.. U mnie też raz była taka skacząca, ale to "na szczęście" była ciąża biochemiczna i kolejne oznaczenia już wskazywały na spadający poziom.. Nadzieja umiera ostatnia, ale przygotuj się na najgorsze.. No i co 2-3 dni sprawdzaj ten poziom, żeby mieć obraz sytuacji u lekarza, bo przy takich wartościach na usg i tak nic nie widać..Choć życzę z całego serca, żeby to był jednak CUD !!!!
 
Tylko pierwszy wynik był w innym laboratorium, tak myślałam... Moja doktor kazała mi zrobić betę jeszcze we wtorek, dzień przed wizytą, jak byłam na USG 15.04 to pokazała miejsce gdzie myśli, że będzie się zadomowialo dzieciątko.. więc pozamaciczna chyba odchodzi, ratuje się jeszcze myślą, gdzieś wyczytałam, że przy ciąży bliźniaczej kiedy jedno obumiera tak skacze beta :(
 
Tylko pierwszy wynik był w innym laboratorium, tak myślałam... Moja doktor kazała mi zrobić betę jeszcze we wtorek, dzień przed wizytą, jak byłam na USG 15.04 to pokazała miejsce gdzie myśli, że będzie się zadomowialo dzieciątko.. więc pozamaciczna chyba odchodzi, ratuje się jeszcze myślą, gdzieś wyczytałam, że przy ciąży bliźniaczej kiedy jedno obumiera tak skacze beta :(
Oby to było to!!! Dobrze, że lekarka już coś widziała na usg, może jednak ten cud tam rośnie!!!!!!!
 
Przykro mi ale chyba powinnaś przygotować się na najgorsze. Oczywiście życzę Ci jak najlepiej ( sama jestem po przejściach) i trzymam mocno kciuki. Ale szansę na pozytywne zakończenie są marne.
Konsultowalas z lekarzem branie luteiny? Bo chyba sztucznie podtrzymujesz ciążę
 
reklama
reklama
Mam problem 😞 raz już poroniłam, ale była to baaaardzo wczesna ciąża. Tym razem każdy test pozytywny, ostatnia miesiączka 16.03 (poroniłam pod koniec lutego), mam nudności, biorę luteinę i ostatnio pojawiło się bardzo skąpe plamienie w kolorze kawy z mlekiem, dosłownie kilka kropelek. Nie mam żadnych boli brzucha itd. Zrobiłam test Beta HCG, a wizytę mam dopiero 29.04, i tak:

16.04 - 172.09

18.04 - 490.5

20.04 - 355.7

22.04 - 488.2

Czy któraś może miała taki przypadek a ciąża się utrzymała i wszystko było w porządku? Jestem trochę podłamana 😞 nie chciałabym znowu przechodzić tego co ostatnio 😞

Co taka beta może oznaczać? Wiem, że to lekarz ma ostatnie słowo, ale to jeszcze tydzień.. a ja wariuje 😞

wieczorem mocniejsze brązowe plamienie przez chwilę było po spacerze.

No i z ostatniej miesiączki wychodzi jakoś 5tc (jak byłam u gina było za wcześnie) a robiąc test clearblue że wskaźnikiem tygodnia 20.04 pokazało 2-3 tydzień.. może jednak jest dopiero tak wcześnie też?

oczekiwanie jest najgorsze, dni się strasznie dłużą, a ja zaczynam panikować bardzo,

prosze o odpowiedź jeśli któraś miała podobnie 😞
Ja też poronilam przy pierwszej ciąży szybko. Beta miałam 54 po tyg 220 a po 2 dniach 200 już. Teraz jestem w drugiej ciąży najpierw lekarz podejrzewał puste jajo płodowe kazał przyjść za tydz wczoraj stwierdził że brak tętna w zarodku. Kazał zrobić betę dzisiaj wynik 2630 w poniedziałek powtórzę. Ostatnia miesiączkę miałam 13 marca. Nie wiem ja bym na twoim bym poczekała ale wolno beta ci przyrasta w pierwszej ciąży niestety u mnie się skończyło poronieniem 🙁🙁🙁
 
Do góry