reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niski poziom beta HCG

Stelle

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Maj 2020
Postów
2 913
Cześć, to mój pierwszy wpis. Z mężem zaczęliśmy starania o dzidziusia, ku mojemu zdziwieniu chyba coś się udało już za pierwszym razem 😊 pierwszy dzień ostatniej miesiączki był 26.04. Dwa testy wykonane dzień przed spodziewaną miesiączką i dzień po pokazały dwie kreski. Od jakiegoś czasu moje piersi były bardzo tkliwe, nawet jakby trochę opuchnięte. Jestem okropnie senna (choć u mnie to norma, ale teraz to już wybitnie). Do wczoraj czułam też takie "bóle" jak przed okresem w dole podbrzusza. Jestem niecierpliwa i i już dzisiaj wybrałam się do ginekologa, który tak jak się spodziewałam nie potwierdził ciąży podczas badania. Powiedział że to za wcześnie ale uspokoił też że nie wyklucza tego, tym bardziej że miałam już przy sobie badanie beta chce z dzisiaj rana. Kolejna wizyta za dwa tygodnie, dostałam już skierowanie na wszystkie badania.
Martwi mnie tylko to, że ta beta jakaś taka niska... No i dzisiaj piersi nie są już tak nabrzmiałe, podbrzusze już dzisiaj też jakby w ogóle się nie odzywa 😔 nie wiem czy to ja się niepotrzebnie nakręcam czy to może jednak oznaczać coś złego?
 

Załączniki

  • Screenshot_2020-05-26-13-58-02-277_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2020-05-26-13-58-02-277_com.android.chrome.jpg
    161,5 KB · Wyświetleń: 2 162
reklama
Zakładam, że jakoś teraz dostałabyś okres, gdybyś nie była w ciąży. Beta idealna jak na ten czas. Możesz zrobić za dwa dni, żeby zobaczyć czy przyrasta prawidłowo, żeby się uspokoić.
 
Zakładam, że jakoś teraz dostałabyś okres, gdybyś nie była w ciąży. Beta idealna jak na ten czas. Możesz zrobić za dwa dni, żeby zobaczyć czy przyrasta prawidłowo, żeby się uspokoić.
Właśnie pytałam lekarza czy dla własnego spokoju powtórzyć betę za 48h, ale odpowiedział że nie widzi takiej potrzeby. Tym bardziej że czasami przyrosty nie są takie książkowe i znowu miałabym powód do zmartwień.
Dla mnie najbardziej zastanawiające jest to, że licząc początek ciąży od pierwszego dnia ostatniej miesiączki (bo tak się to chyba robi) to wychodzi 5t3d, albo 4t3d. Jejku, dla mnie to jest jeszcze taka czarna magia! 😱 a według poziomu bety i tych widełek z laboratorium wskazuje na 1-2tydzien 3-4 tydzień. Dziwne to jakieś...
 
Cześć, to mój pierwszy wpis. Z mężem zaczęliśmy starania o dzidziusia, ku mojemu zdziwieniu chyba coś się udało już za pierwszym razem 😊 pierwszy dzień ostatniej miesiączki był 26.04. Dwa testy wykonane dzień przed spodziewaną miesiączką i dzień po pokazały dwie kreski. Od jakiegoś czasu moje piersi były bardzo tkliwe, nawet jakby trochę opuchnięte. Jestem okropnie senna (choć u mnie to norma, ale teraz to już wybitnie). Do wczoraj czułam też takie "bóle" jak przed okresem w dole podbrzusza. Jestem niecierpliwa i i już dzisiaj wybrałam się do ginekologa, który tak jak się spodziewałam nie potwierdził ciąży podczas badania. Powiedział że to za wcześnie ale uspokoił też że nie wyklucza tego, tym bardziej że miałam już przy sobie badanie beta chce z dzisiaj rana. Kolejna wizyta za dwa tygodnie, dostałam już skierowanie na wszystkie badania.
Martwi mnie tylko to, że ta beta jakaś taka niska... No i dzisiaj piersi nie są już tak nabrzmiałe, podbrzusze już dzisiaj też jakby w ogóle się nie odzywa 😔 nie wiem czy to ja się niepotrzebnie nakręcam czy to może jednak oznaczać coś złego?
Ku pokrzepieniu serca, moja pierwsza beta wynosiła 48, po 48godzinach 290. Więc ja miałam niska ;) robiona 1dzien przed @. A aktualnie usypiam 10miesieczna córkę ;)
 
reklama
reklama
Że tak głupio spytam, te normy dla bety to są od zapłodnienia chyba, a nie od początku cyklu? Bo 1-2 tydzień ciąży to byłoby przed owulacją, a to bez sensu 🤔 W takim wypadku wynik beta 1-2tyg odpowiada 3-4tc licząc od om?
 
Do góry