reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Niski poziom beta HCG

Stelle

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Cześć, to mój pierwszy wpis. Z mężem zaczęliśmy starania o dzidziusia, ku mojemu zdziwieniu chyba coś się udało już za pierwszym razem 😊 pierwszy dzień ostatniej miesiączki był 26.04. Dwa testy wykonane dzień przed spodziewaną miesiączką i dzień po pokazały dwie kreski. Od jakiegoś czasu moje piersi były bardzo tkliwe, nawet jakby trochę opuchnięte. Jestem okropnie senna (choć u mnie to norma, ale teraz to już wybitnie). Do wczoraj czułam też takie "bóle" jak przed okresem w dole podbrzusza. Jestem niecierpliwa i i już dzisiaj wybrałam się do ginekologa, który tak jak się spodziewałam nie potwierdził ciąży podczas badania. Powiedział że to za wcześnie ale uspokoił też że nie wyklucza tego, tym bardziej że miałam już przy sobie badanie beta chce z dzisiaj rana. Kolejna wizyta za dwa tygodnie, dostałam już skierowanie na wszystkie badania.
Martwi mnie tylko to, że ta beta jakaś taka niska... No i dzisiaj piersi nie są już tak nabrzmiałe, podbrzusze już dzisiaj też jakby w ogóle się nie odzywa 😔 nie wiem czy to ja się niepotrzebnie nakręcam czy to może jednak oznaczać coś złego?

Załączniki

reklama

kaylla

Miasto
Poznań
Rozwiązania
3
Zakładam, że jakoś teraz dostałabyś okres, gdybyś nie była w ciąży. Beta idealna jak na ten czas. Możesz zrobić za dwa dni, żeby zobaczyć czy przyrasta prawidłowo, żeby się uspokoić.

Stelle

Rozwiązania
0
Zakładam, że jakoś teraz dostałabyś okres, gdybyś nie była w ciąży. Beta idealna jak na ten czas. Możesz zrobić za dwa dni, żeby zobaczyć czy przyrasta prawidłowo, żeby się uspokoić.
Właśnie pytałam lekarza czy dla własnego spokoju powtórzyć betę za 48h, ale odpowiedział że nie widzi takiej potrzeby. Tym bardziej że czasami przyrosty nie są takie książkowe i znowu miałabym powód do zmartwień.
Dla mnie najbardziej zastanawiające jest to, że licząc początek ciąży od pierwszego dnia ostatniej miesiączki (bo tak się to chyba robi) to wychodzi 5t3d, albo 4t3d. Jejku, dla mnie to jest jeszcze taka czarna magia! 😱 a według poziomu bety i tych widełek z laboratorium wskazuje na 1-2tydzien 3-4 tydzień. Dziwne to jakieś...

Kasacja

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Moja pierwsza beta wynosiła 260 a po 48h wynosila 630. Teraz leci 16 tydzien :)

jasani

Miasto
Wrocław
Rozwiązania
24
Pojedynczy wynik nic Ci nie powie czy jest dobrze czy źle. Ważny jest przyrost. Zrób kolejne badanie po 48 h.

k.karolina

Rozwiązania
0
Cześć, to mój pierwszy wpis. Z mężem zaczęliśmy starania o dzidziusia, ku mojemu zdziwieniu chyba coś się udało już za pierwszym razem 😊 pierwszy dzień ostatniej miesiączki był 26.04. Dwa testy wykonane dzień przed spodziewaną miesiączką i dzień po pokazały dwie kreski. Od jakiegoś czasu moje piersi były bardzo tkliwe, nawet jakby trochę opuchnięte. Jestem okropnie senna (choć u mnie to norma, ale teraz to już wybitnie). Do wczoraj czułam też takie "bóle" jak przed okresem w dole podbrzusza. Jestem niecierpliwa i i już dzisiaj wybrałam się do ginekologa, który tak jak się spodziewałam nie potwierdził ciąży podczas badania. Powiedział że to za wcześnie ale uspokoił też że nie wyklucza tego, tym bardziej że miałam już przy sobie badanie beta chce z dzisiaj rana. Kolejna wizyta za dwa tygodnie, dostałam już skierowanie na wszystkie badania.
Martwi mnie tylko to, że ta beta jakaś taka niska... No i dzisiaj piersi nie są już tak nabrzmiałe, podbrzusze już dzisiaj też jakby w ogóle się nie odzywa 😔 nie wiem czy to ja się niepotrzebnie nakręcam czy to może jednak oznaczać coś złego?
Ku pokrzepieniu serca, moja pierwsza beta wynosiła 48, po 48godzinach 290. Więc ja miałam niska ;) robiona 1dzien przed @. A aktualnie usypiam 10miesieczna córkę ;)

Fado123

Rozwiązania
3
Wcale nie jest niska ,moja w 4 tc to 250, a i przyrost się sprawdza po 48 h, choć obstawiam że będzie dobrze

reklama

Mixme92

Rozwiązania
0
Że tak głupio spytam, te normy dla bety to są od zapłodnienia chyba, a nie od początku cyklu? Bo 1-2 tydzień ciąży to byłoby przed owulacją, a to bez sensu 🤔 W takim wypadku wynik beta 1-2tyg odpowiada 3-4tc licząc od om?

kaylla

Miasto
Poznań
Rozwiązania
3
Że tak głupio spytam, te normy dla bety to są od zapłodnienia chyba, a nie od początku cyklu? Bo 1-2 tydzień ciąży to byłoby przed owulacją, a to bez sensu 🤔 W takim wypadku wynik beta 1-2tyg odpowiada 3-4tc licząc od om?
Wieku ciąży i tak nie liczy się na podstawie bety, to są tylko wartości orientacyjne.

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Iwonka09089 Niski poziom beta hcg Potrzebuję porady 170
karolina201997 Wysoka wolna beta hcg i niski poziom PAPPA Potrzebuję porady 3
R Niski poziom Beta- Hcg Ciąża, poród, połóg 10
H Niski poziom magnezu Ciąża, poród, połóg 2
K Ciąża- niski poziom hcg Potrzebuję porady 32
C Niski poziom cukru. Cukrzyca typu 1 Ciąża, poród, połóg 1
A Krwawienie w ciąży 10tc i niski poziom luteiny. Potrzebuję porady 3
L Niski poziom energii życiowej, a macierzyństwo. Potrzebuję porady 5
B Niski poziom AMH Ciąża po in vitro 5
M niski poziom żelaza Roczniaki i dwulatki 10
S Brak zarodka, niski poziom bety. Pomóżcie. Ciąża, poród, połóg 13
Pauli25 niski poziom hemoglobiny ........anemia??? Zdrowe dziecko 23
I Za niski progesteron? Potrzebuję porady 3
L niski wynik bety Potrzebuję porady 8
EwelinaW Czy to początek najgorszego, niski przyrost beta Potrzebuję porady 6
D Plamienie, niski przyrost bhcg... czy to koniec? Potrzebuję porady 101
K Niski estradiol, a owulacja Staramy się 0
nattallia96 niski przyrost beta hcg Potrzebuję porady 6
KlaudiaD55 Beta hcg Potrzebuję porady 5
Madamerokssa Niski przyrost Bety? 6tydzien ciąży Potrzebuję porady 1
P Niski progesteron a dawka duphastonu Potrzebuję porady 9
S Niski wynik AMH Staramy się 5
M Niski przyrost beta HCG Ciąża, poród, połóg 21
Ani86 Niski przyrost BHCG Potrzebuję porady 14
K Niski przyrost beta HCG Potrzebuję porady 18
D Plamienia i niski przyrost bthcg Ciąża, poród, połóg 19
S Za mały przyrost beta HCG Ciąża, poród, połóg 16
I Niski przyrost beta-hcg Potrzebuję porady 9
A Niski przyrost bety w 6 tygodniu. Ciąża, poród, połóg 58
S Niski progesteron.. Potrzebuję porady 9
S Niski prgesteron Sierpniowe mamy 2020 1
A Niski przyrost hcg na poziomie >50000 Ciąża, poród, połóg 15
Hellheaven1910 Niski przyrost Hcg 6 tydzień Ciąża, poród, połóg 15
Malamonka1894 Niski przyrost Beta HCG w 8 tygodniu ciąży Potrzebuję porady 17
Wiktoria_W Czy Beta hcg zbyt wolno przyrasta? Potrzebuję porady 13
M Spadek prodesteronu niski przyrost beta hcg Potrzebuję porady 12
K Niepokojąco niski wynik bety HCG Potrzebuję porady 32
I Wzrost beta hcg. Potrzebuję porady 27
P Beta hcg niski przyrost Potrzebuję porady 28
M Tempo wzrostu, wzrost roczniaka, czy to nie za mało? Ile cm ma roczne dziecko Potrzebuję porady 14
M 6 tc beta hcg niski wzrost Potrzebuję porady 5
T Niski przyrost beta Hcg .. Potrzebuję porady 91
N Bardzo niskie BETA Potrzebuję porady 14
P Niski przyrost Beta HCG Potrzebuję porady 7
A Niski nastolatek, hormon wzrostu Mamy nastolatków 12
M Przyrosty BhCG poniżej normy, pęcherzyk w macicy. Proszę o pomoc. Potrzebuję porady 24
E Niski wzrost betahcg. Pomocy... Potrzebuję porady 52
T Niski progesteron, pilnie potrzebna porada Potrzebuję porady 19
M Niski progesteron Potrzebuję porady 4
K 7 tc niski przyrost beta hcg Potrzebuję porady 10