reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brzuch po CC a 2 i 3 ciąża

Ja nadal się staram, mimo 2 operacji naprawy ubytku nadal jest. Niestety nie mogę zajść w ciążę. Nie wiem czy jest to spowodowane zbieraniem się płynu w ubytku czy wiekiem. 40 na karku.
 
reklama
Mi lekarz powiedział, że wystrzeliłam mu z tymi bliźniakami po tym zabiegu i już jest ciekawy co nowego mu „przyniosę”. Napewno będzie cc. Powiedzieli tez ze mam się cieszyć ze żadne z dzieci nie umiejscowiło się w tej „dziurze” a i że napewno czeka leżenie w szpitalu bo macica może nie wytrzymać. Wszystkim wam życzę wyczekiwanej ciąży ale jak najlepiej pojedynczej po takich zabiegach.
 
Hejka dziewczyny! Szukam podpowiedzi. Mam duży ubytek z bliznie po cc, grubość blizny w miejscu ubytku 0,9 mm... dolegliwości typu plemienia, brudzenia czarne plamy, skrzepy, bóle podbrzusza podczas współżycia i po wysiłku fizycznym. Dostałam skierowanie na operację rekonstrukcji blizny poprzez otwarcie brzucha. Zdaje sobie sprawę, że mimo zabiegu blizna nie zrasta się w całej swojej szerokości w 100% ale czy któraś z Was miała takie objawy przed operacją i czy sie pojawiły ponownie po operacji, czyli czy operacja oprócz poprawy grubości blizny przy ubytku wpływa na poprawę w dolegliwościach takie jak moje...?
 
Hejka dziewczyny! Szukam podpowiedzi. Mam duży ubytek z bliznie po cc, grubość blizny w miejscu ubytku 0,9 mm... dolegliwości typu plemienia, brudzenia czarne plamy, skrzepy, bóle podbrzusza podczas współżycia i po wysiłku fizycznym. Dostałam skierowanie na operację rekonstrukcji blizny poprzez otwarcie brzucha. Zdaje sobie sprawę, że mimo zabiegu blizna nie zrasta się w całej swojej szerokości w 100% ale czy któraś z Was miała takie objawy przed operacją i czy sie pojawiły ponownie po operacji, czyli czy operacja oprócz poprawy grubości blizny przy ubytku wpływa na poprawę w dolegliwościach takie jak moje...?
Miałam podobne objawy tzn. Przedluzajacy sie okres, ciemny kolor w ostatbich dniach, mialam twz bole w podbrzuszu ale nadal je mam wiec nie wiem czy wiazac to z Niche. Jestem rok po operacji zielone światło i być może niedługo zaczniemy starania. Nie daj się pokroić szukaj kogoś kto zrobi laparoskopie. Ja też miałam 0.9mm a mam po zabiegu do teraz 6mm.
 
Witam, jestem mamą 2 dzieci (1 poród SN w 2012r, 2 poród CC 2015r). W 2019r. robiłam masę różnych badań ze względu na nieregularne cykle miesiączkowe. Nikt nie wykrył ubytku. W grudniu 2019r okazało się,że po 6 miesiącach starań zaszłam w ciążę, jednak w styczniu poroniłam. Do tego czasu nikt nie zwrócił uwagi na stan blizny po CC.
W lutym robiłam USG, na którym wyszło,że jest ubytek i cienką blizna (2,3mm). Konsultowałam z 3 lekarzami i od dwóch z nich dostaliśmy zielone światło. W kwietniu miałam się wybrać do doktor Abacjew aby u niej skonsultować mój przypadek, jednak że względu na sytuację związaną z koronawirusem przełożyłam wizytę na maj.
Stało się, jak się stało, w zeszłym tyg zrobiłam test i betę i wszystko wskazuje na to,że jestem w 6 tyg ciąży. Teraz dopadły mnie czarne myśli i boję się okropnie.
Wizytę u dr mam dopiero 26 maja.

Czy któraś z Pań szczęśliwie donosiła i urodziła z ubytkiem i cienką blizną?
 
Chyba każdy przypadek jest indywidualny ale w grupie na fb naturalnie po cesarce widziałam że dziewczyny mimo ubytku zachodzą w ciążę i Bez problemu donoszą. Ja akurat jestem po korekcie i aktualnie 5 miesiąc ciazy. Z blizna wszystko w porządku. Nie ma co się martwić na zapas.
 
Czy jest któraś z pań ze Śląska?
Szukam lekarza który robi operacje nichy 🧐
Hej
Miałam operacje naprawcza blizny w kato w szpitalu uniwersyteckim
Poprawa jest natomiast ubytek nadal pozostał
Wybieram się do Wrocka do dr Pomorskiego na konsultacje
Zobaczymy czy jeszcze jest w stanie coś z tym zrobić
 
reklama
Chyba każdy przypadek jest indywidualny ale w grupie na fb naturalnie po cesarce widziałam że dziewczyny mimo ubytku zachodzą w ciążę i Bez problemu donoszą. Ja akurat jestem po korekcie i aktualnie 5 miesiąc ciazy. Z blizna wszystko w porządku. Nie ma co się martwić na zapas.
Hej czy możesz powiedzieć czy. Miałaś laparotomie czy laparoskopową naprawę ubytku i czy całkowicie udalo się go zlikwidować ?
 
Do góry