reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak ubezpieczenia a poród

Yonce

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Listopad 2019
Postów
1 173
Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc. Sytuacja wyglada tak,że zanim zaszłam w ciąże byłam zatrudniona na czas określony do 30.04.2020..oczywiście umowa miała mi zostać przedłużona do dnia porodu,ale 12.03.2020 firma sądownie ogłosiła upadłość i początkiem kwietnia dostałam świadectwo pracy (niestety brak tam informacji o upadłości firmy, pisałam wniosek o sprostowanie,ale pozostawiono to bez odpowiedzi). Od listopada przebywam na zwolnieniu chorobowym, które mam niestety do jutra. Jutro tj 01.06 lub we wtorek (02.06) mam się zgłosić do szpitala na wywoływanie porodu, ponieważ jestem już po terminie. Czy w takim razie skoro nie będę już ubezpieczona będę musiała płacić za poród? Jak to wyglada? Bardzo proszę o pomoc
 
reklama
Rozwiązanie
Dziewczyny pomocy! Nie wiem co robić a musze dać szybko odpowiedz. Tak jak kiedyś pisałam moja firma upadła a ja dostałam złe świadectwo pracy ( brak informacji o upadłości co było warunkiem żebym otrzymała macierzyński). Pisałam do kadr o poprawę od maja i dosralsm odpowiedz z kadr ,że są dwie opcje :albo mnie zatrudniają od nowa i wszystkie procedury ponownie robią albo daja mi korekte swiadectwa i zwolnienie za porozumieniem stron. Problem w tym ze do dziś miałam złożyć wniosek o urlop macierzyński bo mija 21 dni od porodu i nie wiem która opcja jest najlepsza?
Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc. Sytuacja wyglada tak,że zanim zaszłam w ciąże byłam zatrudniona na czas określony do 30.04.2020..oczywiście umowa miała mi zostać przedłużona do dnia porodu,ale 12.03.2020 firma sądownie ogłosiła upadłość i początkiem kwietnia dostałam świadectwo pracy (niestety brak tam informacji o upadłości firmy, pisałam wniosek o sprostowanie,ale pozostawiono to bez odpowiedzi). Od listopada przebywam na zwolnieniu chorobowym, które mam niestety do jutra. Jutro tj 01.06 lub we wtorek (02.06) mam się zgłosić do szpitala na wywoływanie porodu, ponieważ jestem już po terminie. Czy w takim razie skoro nie będę już ubezpieczona będę musiała płacić za poród? Jak to wyglada? Bardzo proszę o pomoc
Obywatelki Polski mają zagwarantowaną darmową opiekę w ciąży, porodzie i połogu.
Wystarczy że masz dowód osobisty czy inny potwierdzający obywatelstwo, zawierający nr PESEL.
Oni tam sobie w szpitalu po prostu inaczej to księgują.
Nie daj się wrobić w jakieś płatności!
 
Obywatelki Polski mają zagwarantowaną darmową opiekę w ciąży, porodzie i połogu.
Wystarczy że masz dowód osobisty czy inny potwierdzający obywatelstwo, zawierający nr PESEL.
Oni tam sobie w szpitalu po prostu inaczej to księgują.
Nie daj się wrobić w jakieś płatności!


Uff już się bałam,ze będę musiała wtedy coś płacić za poród i pobyt w szpitalu. A co wtedy z ubezpieczeniem dziecka? Jestem tylko ja. Nie ma ojca
 
Obywatelki Polski mają zagwarantowaną darmową opiekę w ciąży, porodzie i połogu.
Wystarczy że masz dowód osobisty czy inny potwierdzający obywatelstwo, zawierający nr PESEL.
Oni tam sobie w szpitalu po prostu inaczej to księgują.
Nie daj się wrobić w jakieś płatności!
Aguu a jezeli mieszkam na stałe w uk ale rodzic wolalabym jednak w Polsce to też wystarczy dowód osobisty?
 
Uff już się bałam,ze będę musiała wtedy coś płacić za poród i pobyt w szpitalu. A co wtedy z ubezpieczeniem dziecka? Jestem tylko ja. Nie ma ojca
Dzieci do 18rz. także są objęte ubezpieczeniem od państwa. Chyba że rodzic ubezpieczony to ma obowiązek ubezpieczyć u siebie (lub drugiego rodzica).
 
reklama
Dzieci do 18rz. także są objęte ubezpieczeniem od państwa. Chyba że rodzic ubezpieczony to ma obowiązek ubezpieczyć u siebie (lub drugiego rodzica).

A wiesz może co mogę zrobić jeśli chodzi o pieniądze z Zusu? Od marca nie dostaje żadnych pieniędzy mimo chorobowego..Mój pracodawca nie złożył do nich żadnych dokumentów. Czy ja mogę zrobić coś w tym kierunku??
 
reklama
A wiesz może co mogę zrobić jeśli chodzi o pieniądze z Zusu? Od marca nie dostaje żadnych pieniędzy mimo chorobowego..Mój pracodawca nie złożył do nich żadnych dokumentów. Czy ja mogę zrobić coś w tym kierunku??
Jeżeli firma ogłosiła upadłość to teraz wszystkimi papierkowymi sprawami powinien zajmować się syndyk i to tam powinnaś się zgłosić.
 
Do góry