reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

reklama
Dziękuję za miłe słowa. Wierzę, że jeszcze będzie lepiej ale teraz najważniejszy jest bejbik i na nim się trzeba skupić 😊
Facet dziś jest, jutro go może nie być. Dziecko będziesz miała zawsze. Na pewno sobie poradzisz i będziesz mogła być dumna, że wychowałaś dziecko sama! Przykro mi, że nie masz teraz nikogo bliskiego. Może poznasz jakąś super koleżankę w szpitalu w czasie okołopprodowym? :)
Dobra teraz wyjadę z tematem z czapy ale muszę wiedzieć czy chociaż jedna z Was ma takie obawy zanim uznam, że jestem niewdzieczna życiowo i zajmuje się nie tym co powinnam. Marzę o tym dziecku zaplanowaliśmy ciążę, ciągle myślę czy wszystko jest dobrze i jestem szczesliwa myśląc, że będę mamą jednak co jakiś czas wpadam w taką przygnębiajacą myśl. Czy macie z tyłu głowy obawę, że ciąża bezpowrotnie zniszczy Wasze ciała ?
Tak myślałam dużo przed pierwszą ciążą. Potem mi przeszło. Ciąża nie musi zmienić ciała na stałe. Ja u siebie nie widziałam zupełnie żadnych zmian na gorsze, a przytyłam 19kg. Pół roku dochodziłam do swojej wagi, bez żadnych ćwiczeń, ale ciało potem było takie, jak przed ciążą.
 
Co do ciała, powiem szczerze ja tak miałam po weselu, że mówiłam mężowi że boję się jak to będzie w ciąży i przy dziecku (że nie chce od razu) bo już sex nie będzie ten sam... bo pewnie będziemy oboje tak zmęczeni że siły nie będzie, do tego obwisle cycki (to mnie najbardziej przerażalo) taki miałam scenariusz 🤔 a teraz kiedy już raz poroniłam, 1,5 roku staralismy się o tą ciążę to jest mi w zasadzie wszystko jedno jak będę wyglądać po ciąży, bo już jakoś inaczej na to patrzę, myślę że każda kobieta kiedyś w głowie miała lub ma obawy tego typu, moje myślenie się zmienilo po tym jak dowiedziałam się że nie jestem całkiem zdrowa kobieta i możemy mieć problem z posiadaniem dziecka.. a myślę że większości u kobiet obawy o to jak się wygląda mijają kiedy już trzymają dziecko na rękach 🥰
 
Dzień dobry 😁
Dopiero dziś udało mi się nadrobić cały wczorajszy dzień 🤦‍♀️😂

Co do imion to ja oczywiście mam swoje typy, ale mój nie chce poruszać tego tematu. Uważa, że jeszcze za wcześnie 🤷‍♀️ poczekam do prenatalnych i pewnie go przycisnę 😂

Dziś spędzam dzień u mamy, więc zapowiada się błogie leniuchowanie 😁 Rosół już się gotuje i pachnie w całym domu 🤤🤤🤤 coś czuję ,że co najmniej 2 porcje dzisiaj zjem 😂

Mówiłam Wam już, że moja bratowa też w ciąży?
Mamy termin na ten sam dzień 🙊😂
U nas temat imion częściej porusza mąż mimo, że od początku bardzo zachowawczo podchodził do tematu ciąży bo bał się że na początku wiele może się wydarzyć. Teraz już nie dopuszczamy do siebie takich myśli, mimo że to dopiero 8 tydzień. U nas dziewczynka miala już wybrane imię jeszcze przed ciążą - Antonina ☺ co do chłopczyka jeszcze nie zdecydowaliśmy. Mnie podoba się Franciszek i Wojciech. Zobaczymy ☺ a z tym terminem to ostatnio nas kolega od męża zaskoczył. Dzwonił się pochwalić że zostanie tatą i okazało się że jego partnerka ma termin na dzień przede mną 😁
Hello 😁 Wiem że temat badań prenatalnych jest już za nami, ale ze wcześniej się w niego nie wgłębiałam bo czekałam aż gin potwierdzi że jest okej to muszę się upewnić jeszcze raz , robimy je między 10-13 TC ?? I drugie pytanie do dziewczyn które są ze Śląska a wiem że jest ich tutaj dość trochę 😁 macie konkretnie upatrzone jakieś miejsce gdzie je można zrobić ?? Katowice, Gliwice, Zabrze?? Czy obojętnie gdzie je zrobić .
Ja jestem że Śląska ale ostatnio wyskoczył mi na fejsie jakiś sponsorowany link z kliniki w Częstochowie. W komentarzach mega chwalili panią doktor, która wykonuje tam badania prenatalne i w zasadzie jeśli mój lekarz nie poleci mi niczego w okolicy to nie wiem czy nie wybierzemy się tam z mężem ☺
A Ty robiłaś kiedyś badania na cytomegalie?
Właśnie nie, nawet nie wiedziałam że jest taka choroba 🤷‍♀️ w ogóle jak czytałam na szybko o co chodzi z tą cytomegalią to nie zrozumiałam za bardzo 🙈 i teraz w zasadzie nie wiem... Zapytam poprostu lekarza na wizycie czy robić to badanie.
 
Ciężko nadążyć za wami.
Ja się nie martwie tym jak będę wyglądać po ciąży. Gdy byłam w ciąży z synkiem przytyłam 20 kg 😱 ciężko było schudnąć ale dałam radę. Brzuch całkiem ok, rozstępów nie mam.
Tym razem chciałabym maksymalnie przytyć 15 kg ale czas pokaże jak to będzie.
Prenatalne mam 1 lipca i ciagle o tym myśle czy wszystko będzie ok
 
Ja mam prenatalne jutro i myśle czy dzidzius będzie odpowiednio duży i czy wszystko będzie dobrze . Pappa powinna już być , ale nawet nie sprawdzałam wyników bo co mi to da ?
Ja teraz smaruje całe ciało raz dziennie a przed szczotkuje na sucho około pół godziny , ręce nogi , boczki :) polecam
 
A jeśli chodzi o obawy o ciało po ciąży to mam różnie. Generalnie że mnie jest leń patentowany, kiedyś miałam super figurę. Później zaczęłam jeść więcej śmieciowego jedzenia i w ogóle jakiegokolwiek jedzenia, ćwiczenia i aktywność fizyczna odeszły w zapomnienie i teraz nie jest już tak kolorowo. Chciałabym żeby w ciąży urósł mi tylko brzuszek i żeby każdy zachwycał się jak pięknie wyglądam i jak ciąża mi służy 😂 ale ja teraz pochłaniam tyle jedzenia że już nie mieszczę się w żadne spodnie 🤷‍♀️ a przypominam, że to dopiero 8 tydzień😋 staram się walczyć z cellulitem na nogach i pośladkach szczotkowaniem na sucho ale ciężko u mnie z systemtycznością. Do tego moje nogi mają tendencje do puchniecia, więc już teraz łydki mają dziwny wygląd. Jestem za to dumna z moich piersi 🤩🤩🥰🤪 zawsze miałam mały biust a tłuszczyk odkładał się w pośladkach. Za to teraz moje małe morelki wyglądają dość zadowalająco. Mąż tylko chodzi i podnosi mi koszulkę 😂 (w domu nie gniotę się biustonoszem). I nie potrafi wyjść z podziwu 😅😁
 
U nas temat imion częściej porusza mąż mimo, że od początku bardzo zachowawczo podchodził do tematu ciąży bo bał się że na początku wiele może się wydarzyć. Teraz już nie dopuszczamy do siebie takich myśli, mimo że to dopiero 8 tydzień. U nas dziewczynka miala już wybrane imię jeszcze przed ciążą - Antonina ☺ co do chłopczyka jeszcze nie zdecydowaliśmy. Mnie podoba się Franciszek i Wojciech. Zobaczymy ☺ a z tym terminem to ostatnio nas kolega od męża zaskoczył. Dzwonił się pochwalić że zostanie tatą i okazało się że jego partnerka ma termin na dzień przede mną 😁

Ja jestem że Śląska ale ostatnio wyskoczył mi na fejsie jakiś sponsorowany link z kliniki w Częstochowie. W komentarzach mega chwalili panią doktor, która wykonuje tam badania prenatalne i w zasadzie jeśli mój lekarz nie poleci mi niczego w okolicy to nie wiem czy nie wybierzemy się tam z mężem ☺

Mi też ten link właśnie cały czas się wyświetla na FB też
 
Dobra teraz wyjadę z tematem z czapy ale muszę wiedzieć czy chociaż jedna z Was ma takie obawy zanim uznam, że jestem niewdzieczna życiowo i zajmuje się nie tym co powinnam. Marzę o tym dziecku zaplanowaliśmy ciążę, ciągle myślę czy wszystko jest dobrze i jestem szczesliwa myśląc, że będę mamą jednak co jakiś czas wpadam w taką przygnębiajacą myśl. Czy macie z tyłu głowy obawę, że ciąża bezpowrotnie zniszczy Wasze ciała ?

Nie obwiniaj się, myślę że niejednej kobiecie przyjdzie to na myśl, ale ja kompletnie nie zaprzątam sobie tym głowy.. uważam że to w ogóle niezwykły cud, ze nasze małe, kruche ciało potrafi stworzyć i wydać na świat nowe życie.. jeżeli urodzenie dziecka będzie wiązało się z tym, że do końca życia będę miała zwisającą skórę na brzuchu i rozstępy, to trudno - po prostu bedziemy je musieli z mężem zaakceptować i pokochać 🥰
 
reklama
Dziewczyny kochane może zadam teraz głupie i durne pytanie jeśli tak to sory 🙊🙈
Ale doradzcie jaki kupić płyn do higieny intymnej bo właśnie będę zmieniać a tyle jest różnych rodzajów i firm preferujących kosmetyki dla kobiet w ciąży ze już sama nie wiem co lepsze i skuteczniejsze 😔🙉
 
Do góry