reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luteina dopochwowa plus nystanyna

Wiola35*

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Czerwiec 2020
Postów
220
Hej dziewczyny. Wiem, że pewnie powinnam dopytać lekarza, ale jest aktualnie na urlopie.
Od jakiegoś czasu stosuje luteinę dopochwowa 2x dziennie (mam założony pessar, luteina ma dodatkowo wzmocnić szyjkę).
Niestety przyplątał się grzybek i muszę stosować Nystatyne. Jak myślicie czy mogę ją sobie zakładać na dzień (głównie leżę według zaleceń lekarza) czy na noc w połaczeniu z luteina?.
 
reklama
Ja miałam to samo zalecenie I kazał mój lekarz tak dawkowac- rano luteina, pod wieczór druga luteina np. Koło 19, przed samiutkim spaniem globulka z nystatyną. Absolutnie nie wolno stosować tamponow, nie ma dostępu powietrza do pochwy, dopiero wtedy istny raj dla infekcji, krocze musi się "wietrzyć"
 
reklama
Ja miałam to samo zalecenie I kazał mój lekarz tak dawkowac- rano luteina, pod wieczór druga luteina np. Koło 19, przed samiutkim spaniem globulka z nystatyną. Absolutnie nie wolno stosować tamponow, nie ma dostępu powietrza do pochwy, dopiero wtedy istny raj dla infekcji, krocze musi się "wietrzyć"
Miałam tak w obydwuch ciążach. Zawsze zakładałam tampon na jakieś 4 h. Nic się nie zadziało. Zawsze zapobiegawczo globulki przy antybiotyku.
 
reklama
Do góry