reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczynki ja noże z trochę głupim pytaniem ale jakoś nie mogę przestać o tym myśleć.
W poprzednim cyklu zrobiłam test ciążowy 3 dni przed spodziewana miesiaczka. Był negatywny wiec go wyrzuciłam i okres przyszedł planowo. Dziś wyrzucałam śmieci ze śmietnczka łazienkowego i zerknęłam na test i są dwie kreski 🥺
No i nie wiem, czy to możliwe ze po jakimś czasie test robi się „pozytywny” nawet jeśli nie ma śladu bety ?
Przepraszam za głupoty ale nie mogę przestać o tym myśleć bo może ten test z którego się cieszyłam ze była ciąża biochemiczna to była tez tylko jakiś błąd 🥺🥺
 
reklama
Generalnie u mnie dobierali leki do danego przypadku. Znajoma rok wcześniej była na Gonal f. Mi podali ten Rekovelle bo dawke oblicza się podkładając do wzoru dane m.in amh. U mnie za każdym razem była hiperka ale za to komórki raczej dobrej jakości - z pobranych 22 zapłodnilo się 11 i było 10 blastek. Wiem ze każdy przypadek jest inny, ale moim zdaniem to lekarz powinien decyzje podjąć, a nie Ty.
Moim zdaniem dobrze że pozostawia mi wybór bo tego właśnie oczekuję zamiast narzucenia jednej opcji, tak jak poprzedni lekarz w kwestii hodowli zarodków. To że on ostatecznie narzuci ten lek nie spowoduje tego że nagle super na niego zareaguje, Menopur miałam w 4 stymulacjach, tego leku nigdy więc może okazać się strzałem w 10 albo bledem. a jak niby lekarz ma przewidzieć jak an niego zareaguje? dawki leki dobiera się pod amh ale rodzaj już nie koniecznie, to raczej z wywiadu danej pacjentki lub ogólnie skutecznosci jednego leku wzgledem drugiego. Ogólnie lekarz nastawia się na ten lek zamiast Menopur ale ostateczna decyzje pozostawił mnie, też w zależności czy ten lek będzie akurat dostępny. Ja akurat popieram zmiany leków jeśli inne przyniosły efekty ale bez szału lub pozostawiające wiele do życzenia.
 
❤ ❤
Kochane moje dziękuję wam za troskę❤❤❤.
Zaczełam się bardzo słabo się czuć, podniósła mi się temp. I wymioty.
Pojechałam na IP . Pecherzyk jest widoczny dalej.
Brzuch ponolewa, ale mam ogromne mdłości, zbiera mi się na wymioty .
Aktualnie odpoczywam. Przez te mdłości zasnąć nie mogę.
Odeslali Cię do domu a betę zrobili? Mdłości to raczej dobry znak! Odstawilas heparyne? Jestem z Tobą myślami cały wieczór!!!
 
Muszę to komuś napisać, napisze Wam bo dusi mnie aż w gardle.. Powiedzielismy dziś popołudniu synowi że jego ukochany pies zmarł w poniedziałek...to było dla mnie tak trudne, a reakcja była pół godzinny głośny płacz..Tulilam go cały czas, rozmawialismy z nim.. Później jak ochłonal też dużo rozmawiał o tym co się stało.. przekonałam się dziś jak dojrzałym jest już dzieckiem choć ma 6.5 roku i jakim mądrym... Uczymy dzieci empatii i wrażliwości a potem widzę jak wiele rzeczy bierze przez to bardzo do serca.. Kurczę ciężko znaleźć złoty środek na to wszystko...trzeba czerpać z każdej chwili jak najwięcej, nawet czasu z psem!
 
Muszę to komuś napisać, napisze Wam bo dusi mnie aż w gardle.. Powiedzielismy dziś popołudniu synowi że jego ukochany pies zmarł w poniedziałek...to było dla mnie tak trudne, a reakcja była pół godzinny głośny płacz..Tulilam go cały czas, rozmawialismy z nim.. Później jak ochłonal też dużo rozmawiał o tym co się stało.. przekonałam się dziś jak dojrzałym jest już dzieckiem choć ma 6.5 roku i jakim mądrym... Uczymy dzieci empatii i wrażliwości a potem widzę jak wiele rzeczy bierze przez to bardzo do serca.. Kurczę ciężko znaleźć złoty środek na to wszystko...trzeba czerpać z każdej chwili jak najwięcej, nawet czasu z psem!
To prawda !! Dzieci to mali dorośli.
Ja kocham zwierzęta i odkąd pamietam w naszym domu było wiele psów i kotów zwłaszcza. Bardzo cierpiałam kiedy jedno z nich odchodziło ale rodzice dużo tłumaczyli zawsze robiliśmy symboliczny pogrzeb i do dziś mam szacunek do życia ludzkiego jak i zwierzęcego. Nigdy nie skrzywdziła żadnego zwierzaka a wręcz przeciwnie zawsze chce im pomagać, zwłaszcza jak dzieje się im krzywda.
Robisz dobra robotę. Mało jest dziś na świecie wrażliwych, empatycznych ludzi. A taki właśnie maja szanse coś osiągnąć w życiu nawet jeśli po drodze będą cierpieć emocjonalnie m.in. w podobnych sytuacjach ❤️❤️
 
❤ ❤
Kochane moje dziękuję wam za troskę❤❤❤.
Zaczełam się bardzo słabo się czuć, podniósła mi się temp. I wymioty.
Pojechałam na IP . Pecherzyk jest widoczny dalej.
Brzuch ponolewa, ale mam ogromne mdłości, zbiera mi się na wymioty .
Aktualnie odpoczywam. Przez te mdłości zasnąć nie mogę.
Kochana trudne chwile przechodzisz..... pewnie i tak nie zaśniesz. Moze masz mdłości ze stresu, miewałam tak przed egzaminami na studiach. Myślę że powinnaś postawić wszystko ma leżenie i odpoczynek w domu. Oczywiście pod warunkiem że choć trochę wszystko się uspokoi. trzymam kciuki , niech dzidzia zostanie .
 
No to może coś tam się zadziało. Szkoda, ze nie zrobiłaś 6dpt wtedy byłoby więcej wiadomo. Będziesz próbować dalej???
Następnym razem chyba zrobię wcześniej betę żeby mieć jakiś pogląd.
Teraz plan jest taki, że dajemy sobie do końca roku czas żeby uzbierać pieniądze, zrobić dodatkowe badania od immunolog i laparoskopię poglądową, a po tym kolejne podejście. W międzyczasie oczywiście naturalne próby 😊
 
❤ ❤
Kochane moje dziękuję wam za troskę❤❤❤.
Zaczełam się bardzo słabo się czuć, podniósła mi się temp. I wymioty.
Pojechałam na IP . Pecherzyk jest widoczny dalej.
Brzuch ponolewa, ale mam ogromne mdłości, zbiera mi się na wymioty .
Aktualnie odpoczywam. Przez te mdłości zasnąć nie mogę.

Zdrówka dla Ciebie! Odpoczywaj tutaj i wracaj do nas z bijącym serduszkiem :)
 
reklama
Cześć dziewczyny. Jutro moja pierwsza wizyta w Invimedzie. Mam wszystkie dokumenty, wyniki, badania. Mam wypełnione formularze. Mam też zdjęcia USG, USG z pełnych owulacyjnych i bezowulacyjnych cykli.

Nie mam kartki z pytaniami. Bo mam pustkę. Pierwszy raz idę do gina i nie wiem o co pytać. A potem o połowie rzeczy zapomnę. Nie wiem czy będę miała invitro, czy inseminację, czy najpierw trochę starań maturalnych z ich pomocą. Ale napewno zapytam o ta mają fazę lutealna. Ponieważ po owulacji dostaje okres po tygodniu czasu. I to jest mój główny problem.

Ale czy mam o coś pytać konkretnego jeśli chodzi o klinikę?

Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam. Jeszcze tu tak czesto nie zaglądam, ale wszystkim co się dobrze układa gratuluję a za resztę trzymam kciuki
 
Do góry