reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenia

Anna2828

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Październik 2019
Postów
39
Witam , czy możecie polecić coś na odparzona pupę ? Synek od urodzenia obecnie 5 tygodni był smarowany przy podcieraniu. Jest karmiony piersią i robi bardzo dużo kup ... Przez to ciągle ma czerwona pupę ... Chusteczek nie używam , przegotowana woda z oliwka , maście typu sudocrem , alantan, linomag pomogły na chwilę ... Maka ziemniaczana też ... Wszystko ładnie zaczęło się goić bo zaczął robić mniej kupek, a od wczoraj znowu , pupcia cała czerwona ;( już nie wiem czym mam go smarować ....
 
reklama
Rozwiązanie
Ja smarowalm mojej mascia z witamina A jak miala odparzenia nawet jak miala takie brzydkie ranki od oparzen to ladnie jej sie zagoilo bo tez tyle kasy wydawlam na te mascie w aptece i nic nie pomagalo...
reklama
Tormentiol na silne odparzenia a dla ochrony alantan plus ale maść jest tłusta i kupa nie przykleja się tak do pupy
Tormentiol raczej używamy do momentu poprawienia się stanu skóry dzień dwajest też jego odpowiednik bez kwasu borowego łagodniejsze tormentolum i dobrze jest często wietrzyć niedługo synek powinien robić mniej kup
 
Tormentiol na silne odparzenia a dla ochrony alantan plus ale maść jest tłusta i kupa nie przykleja się tak do pupy
Tormentiol raczej używamy do momentu poprawienia się stanu skóry dzień dwajest też jego odpowiednik bez kwasu borowego łagodniejsze tormentolum i dobrze jest często wietrzyć niedługo synek powinien robić mniej kup
 
Alantan nie pomógł... Dzisiaj położna właśnie powiedziała że mam kupić ten Tormentiol i cienko smarować do momentu wygojenia, był tydzień gdzie robił mniej kup j ładnie się wygoilo.. a od dwóch dni na nowo czerwona robi się coraz bardziej :/ wietrze też dużo.
 
U mnie niestety już nie, był używany od samego początku z sudocrem i nic ...
Niestety skóra każdego dzieciątka jest inna, co jednemu pomoże drugiemu może wręcz zaszkodzić. Ja jedyne czego się trzymałam to żadnych kremów i chemii bez potrzeby, po zmianie pieluszki nic nie stosowałam dopóki nie było odparzenia. Sudocrem również omijałam bo nie ma za ciekawego składu ale niektórym dzieciaczkom pomaga. A zmieniłaś ostatnio chusteczki bądź pieluszki? Moją córkę od pierwszego użycia odparzyly chusteczki Lupilu z Lidla, tak samo jak te najdroższe pampersy active czy jakoś tak. Więc czy chce się ekonomicznie czy z górnej półki zawsze coś moze nie podpasowac.
 
Witam , czy możecie polecić coś na odparzona pupę ? Synek od urodzenia obecnie 5 tygodni był smarowany przy podcieraniu. Jest karmiony piersią i robi bardzo dużo kup ... Przez to ciągle ma czerwona pupę ... Chusteczek nie używam , przegotowana woda z oliwka , maście typu sudocrem , alantan, linomag pomogły na chwilę ... Maka ziemniaczana też ... Wszystko ładnie zaczęło się goić bo zaczął robić mniej kupek, a od wczoraj znowu , pupcia cała czerwona ;( już nie wiem czym mam go smarować ....
Polecam krem na odparzenia dla niemowląt z doterra, skład najbezpiczniejszych olejkó. Firma z renomą i pewniak w czystości produktów, żadnej chemii, a efekt bardzo szybko zauważysz. Pozdrawiam
 
reklama
Nam pomógł alantan ale w zielonym opakowaniu i kąpiele w nadmanganianie potasu. Po 2-3 kąpielach nie było śladu po odparzeniu. Można też wsypać kilka kryształków, tak żeby zabarwiły wodę na delikatny różowy do wody, w której przemywasz pupę dziecka
 
Do góry