reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenia

Anna2828

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Październik 2019
Postów
39
Witam , czy możecie polecić coś na odparzona pupę ? Synek od urodzenia obecnie 5 tygodni był smarowany przy podcieraniu. Jest karmiony piersią i robi bardzo dużo kup ... Przez to ciągle ma czerwona pupę ... Chusteczek nie używam , przegotowana woda z oliwka , maście typu sudocrem , alantan, linomag pomogły na chwilę ... Maka ziemniaczana też ... Wszystko ładnie zaczęło się goić bo zaczął robić mniej kupek, a od wczoraj znowu , pupcia cała czerwona ;( już nie wiem czym mam go smarować ....
 
reklama
Rozwiązanie
Ja smarowalm mojej mascia z witamina A jak miala odparzenia nawet jak miala takie brzydkie ranki od oparzen to ladnie jej sie zagoilo bo tez tyle kasy wydawlam na te mascie w aptece i nic nie pomagalo...
Tormentiol to najgorsza rzecz. Jest szkodliwy i można go stosować u dzieci powyżej 3 rż. Nam bardzo pomagał Bephanten i kąpiele w krochmalu.
Pomyliły mi się nazwy chodziło o Tormentalum (ten w zielonym kartoniku). Zamiennik tego tylko ładniejsze składniki - tormentiol również używałam ale krócej... w sumie jeden i drugi super pomogły
 
A probowałas zmienić pampersy na innej firmy ?
Czasami takie odparzenia to uczelenie na pampersy danej firmy,
kup podklady na przewijak położ tam gdzie dziecko najchetniej leży i wietrz dużooo pupcie,
 
Ostatnia edycja:
Szwagierki syn też od pampersów miał odparzenia ciężko było zaradzić, ale mały u nas był pare dni i za każdym razem przy przebieraniu pieluchy octanisept na wacik i miał smarowane i pomogło. A mały ma pół roku.
 
Nam ładnie pomagadala baza z tlenkiem cynku z Ziaji. Jak wyleczyłam pupe, to pozbiej smarowałam na codzien zwykła maścią na oparzenia z Ziaji.

U nas na 5+
 
reklama
Duzo wietrz pupe..ja zawsze sciagam pieluche..i maly lezy sobie..maly ma azs i latwo o podraznienie pupki.Ja przemywam przegotowana wodą z Emolium.Sudecrem expert uzywam.Dobrze nalezy pupke po umyciu osuszyć.
 
reklama
Do góry