reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziwna ,,skóra,, na odbycie( uwaga,zdjęcia)

Alusia_1992

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Marzec 2020
Postów
332
Witam,potrzebuje pomocy. Moja córka od urodzenia miała problem z kupkami. Fakt teraz już jest wszystko dobrze ale ostatnio podczas robienia kupki po prostu troszkę pekla- tzn widoczna była krew na ciele i w tym miejscu zauważyłam że zrobiła jej się narośl, zrost tego. Tylko czy to normalne? Nie boli ją to ale bardzo mnie niepokoi..
 

Załączniki

  • IMG_20200712_102100585.jpg
    IMG_20200712_102100585.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 6 360
reklama
Rozwiązanie
Może za dużo i stad miedzy innymi te zatwardzenia. Będzie dobrze.
Gdzieś tutaj na forum czytałam kiedys jakiś wątek dot. hemoroidów. Dziewczyny radzily smarować naturalnym miodem. Sama nigdy nie stosowałam ale w zasadzie myśle, że nawet jeśli nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi.
Dziękuję za pomoc.. napewno będziemy to konsultować z lekarzem
Alusia_1992, a może za mało błonnika ?

jak miałam roczek a było to dawno :-) miałam problem z wypróżnianiem i metody rodziców i dziadków były najróżniejsze ale ostatecznie wylądowałam w szpitalu, do 6 roku życia miałam z tym problem i też już nie wiem od czego to było.
 
reklama
Alusia_1992, a może za mało błonnika ?

jak miałam roczek a było to dawno :-) miałam problem z wypróżnianiem i metody rodziców i dziadków były najróżniejsze ale ostatecznie wylądowałam w szpitalu, do 6 roku życia miałam z tym problem i też już nie wiem od czego to było.
Dopiero rozszerzamy dietę( mamy pół roczku)
 
Hemoroida, lekarz zleci zmianę diety. Więcej warzyw i owoców. Podawać do picia wodę lub herbatkę koperkową. Może jakiś probiotyk. Trzeba niestety unikać zaparć.
 
Hemoroida, lekarz zleci zmianę diety. Więcej warzyw i owoców. Podawać do picia wodę lub herbatkę koperkową. Może jakiś probiotyk. Trzeba niestety unikać zaparć.
No to naprawdę dziwne że zrobiło się teraz... Jakby to było jak miała 4 m-ce to ok- rozumiem ale teraz? Pije dużo,nawet wodę. Owoce,warzywa je( ma 6 mcy )nie Mamy z tym problemu. I nawet kupa jest często.. zdarza się że rano wystąpi zatwardzenie,ale wieczorem kupa już jest luźniejsza..
 
No to naprawdę dziwne że zrobiło się teraz... Jakby to było jak miała 4 m-ce to ok- rozumiem ale teraz? Pije dużo,nawet wodę. Owoce,warzywa je( ma 6 mcy )nie Mamy z tym problemu. I nawet kupa jest często.. zdarza się że rano wystąpi zatwardzenie,ale wieczorem kupa już jest luźniejsza..
Priobiotyk dostawała ale odstawiliśmy jak zaczęła rozszerzać dietę.. jest to możliwe że to też miało na to wpływ?
 
Wszystkiemu winne są zaparcia niestety. Nawet lekkie zaparcia u maluszka wystarczą, żeby do tego doszło. Trzeba wprowadzić więcej błonnika do diety, może któryś produkt uczula i powoduje zaparcia?
Mój syn jako noworodek i niemowlak miał zaparcia, dopiero zmiana mleka na nutramigen pomogła. Co prawda nie miał wtedy hemoroidów, ale za to teraz jako 10-cio latek cierpi z ich powodu.
Mówię Ci tylko z własnego doświadczenia co to jest i jak lekarze zalecają z tym walczyć. No nie wiem może u takiego malucha jeszcze zaleci włączenie lactulosy (syrop na regulację wypróżnień), aczkolwiek zawsze lepiej spróbować naturalnie z tym walczyć. Jak maluch zacznie chodzić, perystaltyka jelit powinna się poprawić, zmniejszą się zaparcia i hemoroidy się cofną.
 
Kurcze nie wiem co powiedzieć. Od początku były problemy z wypróżnianiem. Lekarz stwierdził że to normalne że tak rzadka są kupy. A jak już zaczęła je robić to nie muszę pisać jak to wyglądało. Z całych sił i cała pielucha. Teraz jak zaczęła jeść więcej i już sama przewraca się na brzuch zaczęło się to normować. Ja to bardzo się cieszyłam jak robila na początku 5-6 ,, bobkow,, . Teraz już jest lepiej ale dalej z wysiłkiem. Co to może powodować- nie mam pojęcia 😭😭😭😭 ja się cieszylam że kupa jest a tu ooooo.... Jutro zadzwonię rano do lekarza..może uda się chociaż wizytę na środę ogarnąć.
 
reklama
Wycinania zapewne nie będzie. Może jakieś smarowidło i zmiana diety. Dajesz małej banany, czekoladę? Powodują zatwardzenia. U mojego syna nie wyszły na zewnątrz. Ale też strachu się najedlismy jak zobaczyliśmy krew podczas wyprozniania.
Tak było- kupka raz na 5-6 dni.. tam jej skóra pękła i takie coś się zrobilo
 
Do góry