reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród

Karolcia 25

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Sierpień 2020
Postów
60
Witam, jestem tu nowa i chciałabym się dowiedzieć czy być może ktoś byl w podobnej sytuacji, jestem obecnie w 36 tygodniu ciąży , od 34 tygodnia lekarz stwierdził, że szyjka macicy skróciła się do 1.5cm, rozwarcie mam na 2 cm oraz to, że głowka mojego maleństwa jest bardzo nisko osadzona w kanale rodnym do tego stopnia, że podczas badania wyczuł ją palcami. Lekarz stwierdził, że poród może być bardzo szybki i nagły, bardzo się martwię czy aby na pewno rozpoznam objawy porodu i czy zdąże do szpitala tym bardziej, że jest to moja pierwsza ciąża.
 
reklama
Witam, jestem tu nowa i chciałabym się dowiedzieć czy być może ktoś byl w podobnej sytuacji, jestem obecnie w 36 tygodniu ciąży , od 34 tygodnia lekarz stwierdził, że szyjka macicy skróciła się do 1.5cm, rozwarcie mam na 2 cm oraz to, że głowka mojego maleństwa jest bardzo nisko osadzona w kanale rodnym do tego stopnia, że podczas badania wyczuł ją palcami. Lekarz stwierdził, że poród może być bardzo szybki i nagły, bardzo się martwię czy aby na pewno rozpoznam objawy porodu i czy zdąże do szpitala tym bardziej, że jest to moja pierwsza ciąża.
Poznasz spokojnie. To tak boli, ze nie da się przeoczyć
 
Witam, jestem tu nowa i chciałabym się dowiedzieć czy być może ktoś byl w podobnej sytuacji, jestem obecnie w 36 tygodniu ciąży , od 34 tygodnia lekarz stwierdził, że szyjka macicy skróciła się do 1.5cm, rozwarcie mam na 2 cm oraz to, że głowka mojego maleństwa jest bardzo nisko osadzona w kanale rodnym do tego stopnia, że podczas badania wyczuł ją palcami. Lekarz stwierdził, że poród może być bardzo szybki i nagły, bardzo się martwię czy aby na pewno rozpoznam objawy porodu i czy zdąże do szpitala tym bardziej, że jest to moja pierwsza ciąża.
Hej, na pewno rozpoznasz porod. Tego nie da sie przeoczyc. Dobrze by bylo jakbys miala kogos do dyspozycji aby Ciebie zawiozl do szpitala jak najpredzej.
 
Pierwszy poród miałam bardzo szybki, dlatego obawiałam się przy drugim, że nie zdążę do szpitala (15km od domu).
Musisz być zwarta i gotowa, czyli torba spakowana, auto sprawne i zatankowane, plus ktoś, kto nawet w środku nocy się zerwie i Cię zawiezie na porodówkę.

Porodu, gwarantuję, nie przeoczysz, bo tego się po prostu nie da nie rozpoznać, jedynie możesz skurcze przepowiadające wziąć za skurcze porodowe, ale o tym, jak wyciszyć te "fałszywe" to pewnie już wiesz.

I nie denerwuj się na zapas, bo i po co, stres też może przyspieszyć akcję, więc póki co odpoczywaj i czekaj ;)
 
Nie przewidzisz czy dzidziuś się pospieszy, możesz jedynie próbować temu zapobiec bo jeszcze ma czas, nie forsuj się zabardzo, poleguj sobie, i bądź czujna jak pojawia się pierwsze skurcze, może w nie musi pójść szybko ale dla dobra dziecka zwłaszcza jeszcze niedonoszonego lepiej jechać za wcześnie niż nie zdążyć.
I taki przykład, z synem dojście z rozwarcia 2cm do 5cm zajęło mi tydzień:p z córką 12h. Także to loteria poprostu.
 
Ja z rozwarciem na 2 cm chodziłam miesiąc. Lekarz podczas badania też czuł główkę dziecka. Urodziłam w 3 godziny. Co do porodu to różnie bywa. Mnie gdyby nie odeszły wody to na początku nawet bym nie wiedziała, że rodzę. Dopiero jak dostałam bóli krzyżowych myślałam, że nie dam rady. Nawet skurcze parte nie były straszne.
 
Od 34 tygodnia przyjmuję magnez 3 razy dziennie po 1 tabletce tak jak kazał lekarz dodał również, że najkorzystniej było by dla mojej córeczki gdyby poczekała z przyjściem na świat chociaż 2 tygodnie, aktualnie jestem w 36 tygodniu i 3 dniu ciąży, ale od niedzieli miewam bóle brzucha jak na okres oraz brzuch twardnieje coraz częściej.. Lekarz twierdzi cały czas, że moja córcia na pewno urodzi się przed terminen czyli przed 28 sierpnia..
 
reklama
Witam, jestem tu nowa i chciałabym się dowiedzieć czy być może ktoś byl w podobnej sytuacji, jestem obecnie w 36 tygodniu ciąży , od 34 tygodnia lekarz stwierdził, że szyjka macicy skróciła się do 1.5cm, rozwarcie mam na 2 cm oraz to, że głowka mojego maleństwa jest bardzo nisko osadzona w kanale rodnym do tego stopnia, że podczas badania wyczuł ją palcami. Lekarz stwierdził, że poród może być bardzo szybki i nagły, bardzo się martwię czy aby na pewno rozpoznam objawy porodu i czy zdąże do szpitala tym bardziej, że jest to moja pierwsza ciąża.
Ja jestem tydzień mniej niż Ty (35+4). Szyjkę mam nieco dłuższą 2 cm i rozwarcie na 1cm. Zabezpiecza mnie jednak pessar. Od 2 dni czuję bóle właśnie w dole brzucha (oprócz normalnych napinań) i pachwiny. Wiem, że to skurcze przepowiadające, również wiem że może ciut za wcześnie, ale na to już nie mam wpływu. Wyciszam je do 37 tc rozkurczowymi a potem zobaczę. Myślę, że nie ma szans, żebyś pomyliła ból obecny z porodowym, ale różnie bywa. Wszystko, co Ciebie niepokoi w tym czasie lepiej skonsultować na IP
 
Do góry