reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży

Karolcia 25

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Sierpień 2020
Postów
60
Czy w III trymestrze zdarzylo Wam sie, ze waga zaczela spadac? Jesli tak to w jakich granicach spadek wagi jest traktowany jako normalny? Przez całą ciąże przytyłam około 7 kg. Od 36 tc zauważyłam, że waga spadła o 400 gram i od tamtej pory (od tygodnia) stoi w miejscu.
 
reklama
Ja w 30 tyg. schudłam 3 kg. Od początku ciąży przytyłam 8 kg, schudłam 3 kg wiec bilans na plus 5 kg. 400 g to jak nic - mi to w ciągu dnia się waha waga nawet o 800 g, zależy czy się najadłeś, czy woda się zatrzymała, 400 g to jak nic. Dzidziuś rośnie normalnie, przybiera na wadze, AFI również idealne.
 
Mi ok 30tc się zatrzymala waga (gdzie w pierwszym trymestrze schudlam 7kg, w drugim odrobilam 7kg plus 6kg, pozniej jeszcze 4kg) na wizycie ok 36 tygodnia dalej wazylam 64kg a jak bylam już w szpitalu i bylam wazona do cc to mialam 68kg. Dziecko zdrowe 10/10 3920g:)
 
W 34 tygodniu byłam na wizycie miałam 6kg na plusie, 36 1.5 kg mniej. Docelowo 38 miałam 6kg na plusie. Jakoś mi się ta waga tak skakała. Były też upały jak teraz, więc lekarz nawet za bardzo się tym nie przejął. Sprawdził tylko czy z maleństwem ok :)
 
Dobre pytanie. Też zastanawiam sie ile powinnam przytyć podczas całej ciaży. Zaczynałam z wagą 63 kg. Na ostatniej wizycie (31tc) waga 75kg czyli na plusie 12 kg,z tym że ostatnie 6 tygodni co tydzien przybierałam o 1kg na wadze. Lekarz na wizycie delikatnie mówiąc pokiwał paluszkiem i kazał "przystopować z jedzeniem bo jeszcze 2 miesiące przed nami". Jem w sumie normalnie jak przed ciążą,z tym że więcej owoców i warzyw,praktycznie wykluczyłam sztuczne cukry,wolę upiec ciasto sama niż zjeść coś słodkiego kupnego np batonik czy cukierek oraz słodze herbatke slodzikiem dla cukrzyków. Dodam,że jestem aktywna fizycznie i wciągu dnia odpoczywam około 1-2godzinki max. Dodatkowo na ostatniej wizycie dowiedziałam się,że na 80% czeka nas cc co mnie zmartwiło i od tej pory juz prawie 3tyg waga stoi w miejscu :) Może to przez połączenie tych upałów i stresu zw z cc ale jem normalnie jak dotąd.
Więc jak Was tak czytam,że tak mało przybrałyście to chyba lekarz miał rację...
 
Hej dziewczyny czy miała któraś z was tak że w szesnastym tygodniu ważyła mniej więcej tyle ile przed ciążą? Zaczynam się denerwować że nie tyje cały czas leżę nie jem fastfoodów nie jem słodkości nie ukrywam że z jednej strony jest ok ale z drugiej zaczynam się martwić czy wszystko jest w porządku…
 
Czy w III trymestrze zdarzylo Wam sie, ze waga zaczela spadac? Jesli tak to w jakich granicach spadek wagi jest traktowany jako normalny? Przez całą ciąże przytyłam około 7 kg. Od 36 tc zauważyłam, że waga spadła o 400 gram i od tamtej pory (od tygodnia) stoi w miejscu.
W ciazy nie trzeba tyć. Ważne by dziecko przybierało odpowiednio na wadze. Ty możesz nawet i schudnąć jeśli masz co zrzucić i to będzie ok pod warunkiem że dzidzius dobrze przybiera.
 
reklama
Do góry