reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie płód powinien miec tetno w 12 tc?

paulina.b

Aktywna w BB
Dołączył(a)
6 Lipiec 2020
Postów
99
Zamówiłam detektor tętna.
Aplikacja średnio działa, poza tym pierwszy raz używam takiego urządzenia i ciężko było mi wyszukać maluszka.
Udało się, tetno detektor pokazuje ale jest A za chwilę nie ma jakby połączenia. Wyszukam jeszcze raz i tetno znów jest...
Możliwe że ciężko znaleźć serduszko takiego malca w 12 tc?
 
reklama
Rozwiązanie
N
A jak rozróżnić pikanie serca dziecka od tętnicy? :)
Jak już pisałam przedwszystkim wartości, my mamy średnio 70-90, dziecko zazwyczaj 140/150, za normę przyjmuje się granice 110-160. Dźwięk serduszka dziecka to takie szybkie stukanie
Obejrzyj sobie ten film.
Zamówiłam detektor tętna.
Aplikacja średnio działa, poza tym pierwszy raz używam takiego urządzenia i ciężko było mi wyszukać maluszka.
Udało się, tetno detektor pokazuje ale jest A za chwilę nie ma jakby połączenia. Wyszukam jeszcze raz i tetno znów jest...
Możliwe że ciężko znaleźć serduszko takiego malca w 12 tc?
Np przez ułożenie?
 
reklama
reklama
Często można pomylić swoje tętno z tym od dziecka, więc trzeba cierpliwie szukać aż znajdzie się to odpowiednie. Nasze będzie w granicach 70-100 mniej więcej a dziecka zazwyczaj zbliża się do 130 i w górę. Niby nie powinno przekraczać 160, ale to tylko maszyna i o kilka walorów ma prawo się mylić.
 
Do góry