reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie płód powinien miec tetno w 12 tc?

paulina.b

Aktywna w BB
Dołączył(a)
6 Lipiec 2020
Postów
99
Zamówiłam detektor tętna.
Aplikacja średnio działa, poza tym pierwszy raz używam takiego urządzenia i ciężko było mi wyszukać maluszka.
Udało się, tetno detektor pokazuje ale jest A za chwilę nie ma jakby połączenia. Wyszukam jeszcze raz i tetno znów jest...
Możliwe że ciężko znaleźć serduszko takiego malca w 12 tc?
 
reklama
Rozwiązanie
N
A jak rozróżnić pikanie serca dziecka od tętnicy? :)
Jak już pisałam przedwszystkim wartości, my mamy średnio 70-90, dziecko zazwyczaj 140/150, za normę przyjmuje się granice 110-160. Dźwięk serduszka dziecka to takie szybkie stukanie
Obejrzyj sobie ten film.
reklama
Często można pomylić swoje tętno z tym od dziecka, więc trzeba cierpliwie szukać aż znajdzie się to odpowiednie. Nasze będzie w granicach 70-100 mniej więcej a dziecka zazwyczaj zbliża się do 130 i w górę. Niby nie powinno przekraczać 160, ale to tylko maszyna i o kilka walorów ma prawo się mylić.
Nawet przykladajac do brzuch można wyczuc swoje tętno detektorem zamiast dziecka?
 
Nawet przykladajac do brzuch można wyczuc swoje tętno detektorem zamiast dziecka?
Oczywiście:) rozmica jest właśnie w szybkości bicia serduszka, no i dźwięk też może podpowiedzieć faktycznie, od dziecka tętno to jak kopyta biegnących koni takie patataj hehe cudowny dźwięk:)
Tak pozatym bierz to na spokojnie, detektor jest pomocny dla ukojenia ciekawości co tam u maluszka ale może też napędzić strachu bądź zbić naszą czujność z tropu.
 
Oczywiście:) rozmica jest właśnie w szybkości bicia serduszka, no i dźwięk też może podpowiedzieć faktycznie, od dziecka tętno to jak kopyta biegnących koni takie patataj hehe cudowny dźwięk:)
Tak pozatym bierz to na spokojnie, detektor jest pomocny dla ukojenia ciekawości co tam u maluszka ale może też napędzić strachu bądź zbić naszą czujność z tropu.
Lepiej badac rano po przebudzeniu czy godzinę po jedzeniu?
Jak badampo przebudzeniu to wydaje mi się że jakoś słabiej słyszę niż później..
 
Lepiej badac rano po przebudzeniu czy godzinę po jedzeniu?
Jak badampo przebudzeniu to wydaje mi się że jakoś słabiej słyszę niż później..
To nie ma znaczenia, dzieciątko zmienia pozycję często, zwlaszcza na takim etapie, pływa sobie jak rybka w kuli, więc to czy szybko uda Ci się odnaleźć tetno zależy tylko od tego gdzie akurat jest i czy np leży pleckami do ściany brzucha czy do kregoslupa. Na dzieciątka działa coś słodkiego, po kilku razach bezowocnych poszukiwań możesz wypić np ciepła czekoladę, czy sok pomarańczowy bądź na co tam masz ochotę i na spokojnie poszukać znów, bez stresu żeby maluszkowi nie szkodzić.
 
To nie ma znaczenia, dzieciątko zmienia pozycję często, zwlaszcza na takim etapie, pływa sobie jak rybka w kuli, więc to czy szybko uda Ci się odnaleźć tetno zależy tylko od tego gdzie akurat jest i czy np leży pleckami do ściany brzucha czy do kregoslupa. Na dzieciątka działa coś słodkiego, po kilku razach bezowocnych poszukiwań możesz wypić np ciepła czekoladę, czy sok pomarańczowy bądź na co tam masz ochotę i na spokojnie poszukać znów, bez stresu żeby maluszkowi nie szkodzić.
A jak rozróżnić pikanie serca dziecka od tętnicy? :)
 
reklama
Do góry