reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Dzisiaj jestem 7+0, wczoraj czy przedwczoraj zauważyłam że otoczka wokół brodawek na piersiach jest większa. Też tak miałyście? To chyba oznaka, że wszystko się toczy i dobrze rozwija? :) Bóle brzucha i wymioty są podobno niezależne od stanu ciąży (ja ich nie mam za bardzo), czy zmiany w piersiach też?

Edit: miało być na kwietniowych, nie mogę usunąć :p
 
reklama
Obudziłam się z bólem głowy i katarem. Wczoraj byłam u rodziców gdzie młodsza siostra była przeziębiona. Musiałam coś złapać 🙁
Jak tam się czujesz?? Jak mnie na początku tygodnia coś brało to wypiłam witaminę c 1000 i leżałam. Jakoś się nie rozwinęło choróbsko ma szczęście. Ale z witaminą C w ciąży nie ma co przesadzać, no ponoć blokuje wchłanianie kwasu foliowego.
 
Dzisiaj jestem 7+0, wczoraj czy przedwczoraj zauważyłam że otoczka wokół brodawek na piersiach jest większa. Też tak miałyście? To chyba oznaka, że wszystko się toczy i dobrze rozwija? :) Bóle brzucha i wymioty są podobno niezależne od stanu ciąży (ja ich nie mam za bardzo), czy zmiany w piersiach też?

Edit: miało być na kwietniowych, nie mogę usunąć :p
Ja zauważyłam ze powiekszyly mi się brodawki za 2 dni zaczynam 7t 😊

Jak tam się czujesz?? Jak mnie na początku tygodnia coś brało to wypiłam witaminę c 1000 i leżałam. Jakoś się nie rozwinęło choróbsko ma szczęście. Ale z witaminą C w ciąży nie ma co przesadzać, no ponoć blokuje wchłanianie kwasu foliowego.
Dziękuję ze pytasz, spróbowałam staropolskich sposobów.
Mleko z czosnkiem i miodem i w dzbanku woda z cytryną imbirem i miodem . Jest lepiej niż rano, chociaż to może te mleko tak mnie wygrzewalo i sie słabo czułam. Mierzylam teraz temperature i mam 37'. Na początku ciąży i tak temperatura jest podwyższona prawda? Mam nadzieje ze to szybko minie i wszystko będzie dobrze.
 
Dziewczyny jeśli miałam bete w czwartek 855 to czy w poniedziek będzie coś na USG ?
Byłam u nowej lekarki, podeszła luzno do heparyny bo twierdzi że po 12 tyg i jadę z powrotem do swojej w poniedziałek.
 
Jak tam się czujesz?? Jak mnie na początku tygodnia coś brało to wypiłam witaminę c 1000 i leżałam. Jakoś się nie rozwinęło choróbsko ma szczęście. Ale z witaminą C w ciąży nie ma co przesadzać, no ponoć blokuje wchłanianie kwasu foliowego.
Dlaczego mając wybór wybierasz suplementy diety zamiast leku lub jeśli masz lek to dlaczego nie czytasz ulotek? Na każdej witaminie C która
ma status leku jest jak wół (cytat z ulotki)
" W okresie ciąży i karmienia piersią
kwas askorbowy nie powinien być stosowany w dawkach większych niż zalecane dzienne spożycie (80-100 mg na dobę)." Lub jest adnotacja, że się nie zaleca używania bez konsultacji z lekarzem.

Biorę suplementy jak już nie mam wyboru, ale jeśli mam więcej zapłacić za lek to wybieram lek a nie suplement. W ulotce każdego leku jest informacja o tym czy kobiety w ciąży i karmiące mogą używać dany preparat. Dla własnego spokoju polecam czasem zajrzeć do ulotki :)
 
Ostatnia edycja:
Dlaczego mając wybór wybierasz suplementy diety zamiast leku lub jeśli masz lek to dlaczego nie czytasz ulotek? Na każdej witaminie C która
ma status leku jest jak wół (cytat z ulotki)
" W okresie ciąży i karmienia piersią
kwas askorbowy nie powinien być stosowany w dawkach większych niż zalecane dzienne spożycie (80-100 mg na dobę)." Lub jest adnotacja, że się nie zaleca używania bez konsultacji z lekarzem.

Biorę suplementy jak już nie mam wyboru, ale jeśli mam więcej zapłacić za lek to wybieram lek a nie suplement. W ulotce każdego leku jest informacja o tym czy kobiety w ciąży i karmiące mogą używać dany preparat. Dla własnego spokoju polecam czasem zajrzeć do ulotki :)
Dlatego, że tylko to miałam pod ręką, a chciałam szybko zareagować 🙂 wiem, że nie powinno się przekraczać dawki właśnie dlatego, że zaburza wchłanianie kwasu foliowego, nic poza tym. Dlatego wybrałam mniejsze zło moim zdaniem. To tak jakbym raz zapomniała wziąć tabletki z kwasem foliowym. Zrobiłam to świadomie, ulotki czytam każde wzdłuż i wszerz 🙂
 
reklama
(...)To tak jakbym raz zapomniała wziąć tabletki z kwasem foliowym. Zrobiłam to świadomie, ulotki czytam każde wzdłuż i wszerz 🙂
Nie, to tak nie działa* Ale nie będę się rozpisywać, bo i tak to niczego w tej chwili nie zmieni

Edit: w sensie, że to nie jest takie proste, że czegoś damy więcej to czegoś będzie mniej
 
Ostatnia edycja:
Do góry