reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Może część z Was mnie pamięta pisałam na przełomie roku że chcę starać się o drugiego syna. I dzisiaj przychodzę do Was z iskierką nadzieji ( zwłaszcza do dziewczyn, które pragną syna ), że czasami się udaje. Jestem w 21 tc i na badaniu połówkowym potwierdzony chłopiec ( mam nadzieję że już się noc nie zmieni bo ciągle nie mogę w to uwierzyć 😉 ).
Któraś z dziewczyn napisała na pierwszej stronie tego wątku że starania + modlitwa ( ja jestem osobą wierząca i szczerze polecam modlitwę ) mogą zdziałać cuda i to jest prawda 😊
Gratulacje. Tez wierze w moc modlitwy :-) przed pierwszą ciąża modliłam się o dar macierzyństwa (wiadomo bylo mi to obojętne czy to będzie syn czy córka), jak staraliśmy się o drugie dziecko to modliłam się o "zdrowe dziecko, a jeśli taka Twoja wola to niech to będzie to córka" tym bardziej ze nie wiedziałam czy będziemy starac się o trzecie. A w trzeciej ciąży modliłam się znów tylko o zdrowe dziecko bo stwierdzilam ze to najważniejsze, nie będę kaprysić i wymyślać 🤣
Co najlepiej teraz modlę się o niespodziankę, bo świadomie nie wiem czy się zdecydujemy, chociaz w glebi serca chciałabym jeszcze keidys, bo widzę ze to moje macierzynstwo im bardziej dojrzałe tym badziej potrafie czerpać z niego miłość, radość :-) kazde dziecko to dla mnie najwiekszy dar, miłość się mnoży, kiedy się ją dzieli ❤
Tylko muszę doprecyzować chyba zeby ta niespodzianka jeśli miałaby być to w miarę jeszcze rozsądnym wieku dla mnie 😂😂😂😂
 
Ostatnia edycja:
reklama
Gratulacje. Tez wierze w moc modlitwy :-) przed pierwszą ciąża modliłam się o dar macierzyństwa (wiadomo bylo mi to obojętne czy to będzie syn czy córka), jak staraliśmy się o drugie dziecko to modliłam się o "zdrowe dziecko, a jeśli taka Twoja wola to niech to będzie to córka" tym bardziej ze nie wiedziałam czy będziemy starac się o trzecie. A w trzeciej ciąży modliłam się znów tylko o zdrowe dziecko bo stwierdzilam ze to najważniejsze, nie będę kaprysić i wymyślać 🤣
Co najlepiej teraz modlę się o niespodziankę, bo świadomie nie wiem czy się zdecydujemy, chociaz w glebi serca chciałabym jeszcze keidys, bo widzę ze to moje macierzynstwo im bardziej dojrzałe tym badziej potrafie czerpać z niego miłość, radość :-) kazde dziecko to dla mnie najwiekszy dar, miłość się mnoży, kiedy się ją dzieli ❤
Tylko muszę doprecyzować chyba zeby ta niespodzianka jeśli miałaby być to w miarę jeszcze rozsądnym wieku dla mnie 😂😂😂😂
Elenaa piękne jest to co napisałaś 💓
PragneSyna pik może Ci wychodzić kilka dni tak jak pisała Dwa +Trzy musiałabyś sprawdzać tempke bo teraz to owu może wystąpić nawet w ciągu 12h albo dopiero za 48h może też być tylko przygotowanie do owu a sama owu może się przeciągnąć jak chcesz wycelować dokładnie a nie masz objawów owu to tylko monitoring
 
Hmmm u nie tak bywało, że kika dni był "pik" A kiedy wg Ciebie powinna być owu? Od piku niby 24godziny po trzeba odczekać. Ale wiesz.. Napisała to Matka Trójki chłopaków i Pierwszy z Boboseksów co drugi dzień , w tym dzień owulacji, Drugi z odstępu ok.2-3 dni a Trzeci z króliczków do samej owu ;) Także tego ;) Powodzenia :D
o kurczę to rodzinka.pl u was:)) generalnie kocham ten serial bo jest mega 😅

My pierwsze dziecko to kompletnie na zasadzie co Boże dasz. Kochalismy się codziennie i mamy synka, który w maju skończył 2 latka.
Teraz staramy się o drugie. Z końcem lipca skończyłam tabletki. W sierpniu dostałam normalny okres o testy owu pokazy że piątek i sobotę były 2 grube kreski. Kochalismy się tylko w piątek więc zobaczymy czy coś w ogóle zaskoczlo 😁 już nie mogę się doczekać środy bo wtedy pewnie będę testować chociaż okres wstępnie powinnam dostać w piątek 😅
 
Hmmm u nie tak bywało, że kika dni był "pik" A kiedy wg Ciebie powinna być owu? Od piku niby 24godziny po trzeba odczekać. Ale wiesz.. Napisała to Matka Trójki chłopaków i Pierwszy z Boboseksów co drugi dzień , w tym dzień owulacji, Drugi z odstępu ok.2-3 dni a Trzeci z króliczków do samej owu ;) Także tego ;) Powodzenia :D
to u mnie wyszedł test owu pozytywny w piątek podwieczor koło 17.30 I tego dnia bylmostatni stosunek więc ciekawe czy jeśli w ogóle się udało.. To czy będzie chłopiec czy dziewczynka
 
Może część z Was mnie pamięta pisałam na przełomie roku że chcę starać się o drugiego syna. I dzisiaj przychodzę do Was z iskierką nadzieji ( zwłaszcza do dziewczyn, które pragną syna ), że czasami się udaje. Jestem w 21 tc i na badaniu połówkowym potwierdzony chłopiec ( mam nadzieję że już się noc nie zmieni bo ciągle nie mogę w to uwierzyć 😉 ).
Któraś z dziewczyn napisała na pierwszej stronie tego wątku że starania + modlitwa ( ja jestem osobą wierząca i szczerze polecam modlitwę ) mogą zdziałać cuda i to jest prawda 😊
A Wy kiedy staraliscie sie o syna?
 
A Wy kiedy staraliscie sie o syna?

Właśnie 24h po pierwszym pozytywnym teście i w sumie już potem codziennie.
Ja testy owulacyjne robiłam rano i wieczorem ale wyraźny pozytyw miałam tym razem tylko na jednym teście. Testy owulacyjne robiłam już pół roku wcześniej żeby obserwować swój cykl i też bywało że pozytyw był przez kilka dni.
 
@Elenaa ja nigdy nie sądziłam że będę mamą czwórki, wydawało mi się że dwójka to taki standard i wystarczy. Po urodzeniu trzeciego od razu zapragnęłam kolejnego maluszka to pragnienie nie zgasło przez 3 lata więc chyba to macierzyństwo jest moim powołaniem danym od Boga. Też chciałam " wpadki " ale ja chyba z tych co muszą sami decyzję podejmować, ale modliłam się nowenną pompejańską do matki boskiej i w pierwszym cyklu staraniowym zaraz się udało na dodatek zgodnie z moim pragnieniem i jest syn dla mnie to jest wielki cud.
Ty masz dopiero kilku miesięcznego synka daj sobie odpocząć i próbuj spełnić swoje pragnienie o czwartym. A ile masz lat że mówisz że wiek Cię goni ?
 
reklama
Magic_87 ja jeszcze karmie wiec zacznę dopiero w styczniu, lutym . Ale jestem tutaj wiec dawaj znać jak ci idzie. Mocno Ci kibicuję. Zresztą po takich przygotowaniach to na pewno wszystko się uda i po 9 msc bedzies, tulić córeczkę !
Oj dziewczyny ale tu cisza ja mam zacząć 1 cs za tydzień i już mi się po nocach to śni. Która będzie że mną zaczynać?
my proby mielismy w okolicach 10 wrzesnia..
 
Do góry