reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
@Elenaa ja nigdy nie sądziłam że będę mamą czwórki, wydawało mi się że dwójka to taki standard i wystarczy. Po urodzeniu trzeciego od razu zapragnęłam kolejnego maluszka to pragnienie nie zgasło przez 3 lata więc chyba to macierzyństwo jest moim powołaniem danym od Boga. Też chciałam " wpadki " ale ja chyba z tych co muszą sami decyzję podejmować, ale modliłam się nowenną pompejańską do matki boskiej i w pierwszym cyklu staraniowym zaraz się udało na dodatek zgodnie z moim pragnieniem i jest syn dla mnie to jest wielki cud.
Ty masz dopiero kilku miesięcznego synka daj sobie odpocząć i próbuj spełnić swoje pragnienie o czwartym. A ile masz lat że mówisz że wiek Cię goni ?
Taka stara jeszcze nie jestem, bo mam 33 lata ale zawsze mowilam ze do 35 lat chce urodzić ostatnie dziecko :p ale teraz myśle ze mogłabym przesunąć tę granice do 36-37 :-)
Tak teraz chce skupić się na najmłodszym i starszakach :-) młody skończył juz 3 mieisace, leci starsznie szybko nam ten czas. Juz się przekręca z pleców na brzuszek mimo swojej słusznej wagi 8 kg :D Nosi 74/80. Pediatra nam powiedzial że wygląda na conajmniej 6-7 msc dziecko :-) naprawdę jest dlugi, w gondoli to juz na styk :-) a ja mu kupilam będąc w ciąży body świąteczne na 74 na promocjach 🤣🤣🤣 bo tak myslalam ze bedzie nosił w wieku 6-7 msc.
A przypomnij mi Ty masz corke, syna, corke i teraz synek tak?
 
Ostatnia edycja:
Taka stara jeszcze nie jestem, bo mam 33 lata ale zawsze mowilam ze do 35 lat chce urodzić ostatnie dziecko :p ale teraz myśle ze mogłabym przesunąć tę granice do 36-37 :-)
Tak teraz chce skupić się na najmłodszym i starszakach :-) młody skończył juz 3 mieisace, leci starsznie szybko nam ten czas. Juz się przekręca z pleców na brzuszek mimo swojej słusznej wagi 8 kg :D Nosi 74/80. Pediatra nam powiedzial że wygląda na conajmniej 6-7 msc dziecko :-) naprawdę jest dlugi, w gondoli to juz na styk :-) a ja mu kupilam będąc w ciąży body świąteczne na 74 na promocjach 🤣🤣🤣 bo tak myslalam ze bedzie nosił w wieku 6-7 msc.
A przypomnij mi Ty masz corke, syna, corke i teraz synek tak?
Elenaa to ty jesteś w moim wieku 😉 jak mi się uda teraz zajść w ciążę to to jest nasze ostatnie dzieciątko powiem ze i tak 3 to dla nas nie lada wyzwanie, cały czas zastanawiam się jak sobie damy radę zwłaszcza jak już jeden do szkoły chodzi
 
U mnie jeśli uda mi się zajść na przełomie roku to trzecie dziecko urodziloby się we wrześniu, akurat jak najstarszy poszedłby do szkoły i też mnie to przeraża. W dodatku wcześniej czeka nas przeprowadzka. Wszystko naraz. Też czasami przeraża mnie ta odpowiedzialność, chociaż chciałam mieć więcej dzieci i w planach też czwarte się znajduje. Duże rodziny są dla mnie po prostu cudne i ta więź z dzieckiem taka wyjątkowa, nie do zastąpienia. To jednak ciężka praca i duże zobowiązanie. To zupełnie naturalne, że się o tym myśli, ma wątpliwości i przeżywa. Dla mnie trzecie dziecko było zawsze w planach, a mimo to widzę, że jestem dojrzalsza, wszystko chcę zaplanować i przewidzieć, więcej od siebie oczekuje i coraz mniej pozwalam sobie na odpoczynek i ... przeżywam. Niestety na moje nieszczęście przeżywam strasznie i nie potrafię odpuścić. Podejrzewam, że z każdym dzieckiem decyzja jest trudniejsza i u mnie też tak będzie, chociaż pragnę więcej szczęścia. 😍
 
@Elenaa ja mam córkę, córkę, syna i teraz też chlopak.
Dziewczyny moja granica do rodzenia dzieci to była 30, jak mi się zechciało 3 dziecka to stwierdziłam że 35 to też nie jest za późno, a teraz chciałam do 40 zdążyć 🙈
Im większa różnica między dziećmi tym łatwiej uwierzcie mi nawet że szkołą spokojnie to ogarniecie.
 
Hej :D Synek cudowny, moja kolejna wielka miłość :) Nie wiem co na to mąż ale Ci trzej faceci totalnie zawladneli moim sercem :D
Malutki wczoraj skończył tydzień i dał ostro w kość przez ten czas i sprowadził Nas szybko na ziemię bo przecież to Trzecie miało być takie spokojne hahaha
Śpi po 20,40,60 i max 90minut ;) Na spacerze płacze tak, że chyba cała dzienica Go słyszy - na szczęście uspokaja się po jakichś 10minutach ;)
Chłopcy szczęśliwi ale chyba też inaczej sobie to wszystko wyobrażali. Szczególnie mój Malutki Cyc ;) Nie do końca rozumie, dlaczego ten brat tylko śpi i płacze a moje hormony każą mi mieć wyrzuty sumienia, że tak Im życie skomplikowalismy. No ale jeszcze chwila i mam nadzieję na stabilizację :)
A co u Was? Szczęśliwie do przodu?

@PragneSyna trzymam kciuki za dwie kreski! A jeśli uda się spełnić marzenie o Synku to w ogóle super :) Ja bym mogła a nawet chciała jeszcze jednego ale wspomnienie porodu.skutecznie zniechęca :/
Dziękuję, leci leci. 16tc wczoraj zaczęliśmy. Może w piątek dowiemy się jaka płeć. 😊 ja mam mega apetyt i muszę się hamować bo inaczej zle to się skończy 🙄🙄🙄
Ale fajnie, ze jesteście już w piątkę. Wszystko się ustabilizuje. Sama jestem ciekawa jak będzie u nas. Chłopcy super spali, wręcz czasami aż za długo zwłaszcza starszy. Zobaczymy czy trzecie nadrobi, straszą Znajomi ze może w końcu Zobaczymy co to nieprzespane noce itp. 😏

trzymam kciuki za wszystkie starające się!!!
 
Taka stara jeszcze nie jestem, bo mam 33 lata ale zawsze mowilam ze do 35 lat chce urodzić ostatnie dziecko :p ale teraz myśle ze mogłabym przesunąć tę granice do 36-37 :-)
Tak teraz chce skupić się na najmłodszym i starszakach :-) młody skończył juz 3 mieisace, leci starsznie szybko nam ten czas. Juz się przekręca z pleców na brzuszek mimo swojej słusznej wagi 8 kg :D Nosi 74/80. Pediatra nam powiedzial że wygląda na conajmniej 6-7 msc dziecko :-) naprawdę jest dlugi, w gondoli to juz na styk :-) a ja mu kupilam będąc w ciąży body świąteczne na 74 na promocjach 🤣🤣🤣 bo tak myslalam ze bedzie nosił w wieku 6-7 msc.
A przypomnij mi Ty masz corke, syna, corke i teraz synek tak?
mój synek też od początku był duży już w tarcie ciąży, mimo że wiedziałam kiedy mniej więcej doszło do zapłodnienia to tylko na początku wg usg wychodziło prawidłowo odliczanie tygodni, a później już cały czas dziecko było o 2 tygodnie wiedzie. Urodził się 4kg i 58cm. I właśnie też każdy mówił mniej więcej od 3 miesiąc życia że wygląda na starszego. Teraz ma już 2 lata i 4 miesiące a wygląda na 3-4latka. Ale myślę że nie ma się co dziwić, bo ma z ma 196cm a ja prawie 170 więc raczej w średniej krajowej wzrostu się nie miescimy
 
reklama
Do góry