reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cukrzyca w ciąży

Dołączył(a)
29 Maj 2020
Postów
9
Jestem w 6 tyg ciąży zaszłam na sioforze. Siofor brałam na PCOS..Niestety w Polsce nie można stosować tabletek i musiałam odstawić. Zaczoł się problem z cukrami. Dziś zrobiłam krzywą cukru .86-220-142. Ale na decie od 3 dni udaje się utrzymać się dobre cukry. Za 2 tyg diabetolog. Zastanawiam się czy jest szansa uniknąć insuliny skoro narazie cukry są dobre mimo że krzywa wyszła bardzo wysoka
 
reklama
Dlaczego takie są różnice z glukometru i krwi?
Z urządzenia w laboratorium miałam 90 na czczo A z krwi chwilę później 105.... To jakaś masakra. To jak z takim razie jak trzymać cukry skoro to jest wszystko tak przekłamane????
 
reklama
Dlaczego takie są różnice z glukometru i krwi?
Z urządzenia w laboratorium miałam 90 na czczo A z krwi chwilę później 105.... To jakaś masakra. To jak z takim razie jak trzymać cukry skoro to jest wszystko tak przekłamane????
to nie do końca tak. Po pierwsze nawet po paru minutach wynik może być inny. Po drugie, wyniki z krwi obwodowej z żyły a z palca zawsze będą inne. Na mierzenie ma też wpływ duzo rzeczy, dlatego trZeba zawsze pilnować żeby mieć umyte, suche dłonie, i żeby nie wyciskac kropli krwi na siłę, bo miesza się wtedy z płynami ustrojowymi i wynik też będzie zakłamany.
 
Widzę że jesteście w miarę doświadczone w cukrzycy ciążowej, ja obecnie 25 tydzień w 2 ciąży i mam jeden wynik na czczo podwyższony tzn mam wyniki 7,09 mmol/l po godzinie 4,68 a po 2 godz. 4,69. Ginekolog kazał mi powtórzyć badanie glukozy na czczo bo coś mu sie w tej krzywej nie podoba. A czy u którejś z was też takie dziwne wyniki wychodziły tzn wysoki poziom na czczo a po obciążeniu spadek. Mnie wydaje się to dziwne ale może jakaś cukrzyca się właśnie tak objawia? Gin nie dał mi wielkiego wyjaśnienia co to może być i z czym się wiązać i trochę się boję.
 
Widzę że jesteście w miarę doświadczone w cukrzycy ciążowej, ja obecnie 25 tydzień w 2 ciąży i mam jeden wynik na czczo podwyższony tzn mam wyniki 7,09 mmol/l po godzinie 4,68 a po 2 godz. 4,69. Ginekolog kazał mi powtórzyć badanie glukozy na czczo bo coś mu sie w tej krzywej nie podoba. A czy u którejś z was też takie dziwne wyniki wychodziły tzn wysoki poziom na czczo a po obciążeniu spadek. Mnie wydaje się to dziwne ale może jakaś cukrzyca się właśnie tak objawia? Gin nie dał mi wielkiego wyjaśnienia co to może być i z czym się wiązać i trochę się boję.
Bardzo dużo dziewczyn ma przekroczenia tylko na czczo, 7,09 w innej jednostce 128 jeśli dobrze patrzę a to bardzo dużo bo norma jest do 90, poszłabym do diabetologa od razu.
 
Bardzo dużo dziewczyn ma przekroczenia tylko na czczo, 7,09 w innej jednostce 128 jeśli dobrze patrzę a to bardzo dużo bo norma jest do 90, poszłabym do diabetologa od razu.
A dlaczego u mnie jest tak że na czczo przed zjedzeniem cukru poziom glukozy jest wyższy niż po, nie powinno to być rosnąco? To jest dziwnie trochę
 
Nie. Właśnie Ci napisałam, że dużo osób ma przekroczenia tylko na czczo. Masz cukrzycę, musisz iść do diabetologa.
Ok, a jeszcze takie pytanie mam, bo dziś rano zmierzyłam sobie cukier na czczo w domu i wyszło mi 80 mg. Ale pewnie takie skoki to normalne są? Na pewno powtórzę badanie glukozy z krwi i jeśli coś będzie nie tak to od razu umowie się do diabetologa a jeśli będzie ok to niech ginekolog zdecyduje co dalej. Dzięki za poprzednie informacje bo w temacie cukrzycy to jestem zielona
 
Ok, a jeszcze takie pytanie mam, bo dziś rano zmierzyłam sobie cukier na czczo w domu i wyszło mi 80 mg. Ale pewnie takie skoki to normalne są? Na pewno powtórzę badanie glukozy z krwi i jeśli coś będzie nie tak to od razu umowie się do diabetologa a jeśli będzie ok to niech ginekolog zdecyduje co dalej. Dzięki za poprzednie informacje bo w temacie cukrzycy to jestem zielona
Ja miałam przekroczenie tylko o 7jednostek i tylko raz, ginekolog nie kazał nic robić, ale nie dawało mi to spokoju i poszłam prywatnie do diabetologa- i dobrze zrobiłam bo jak zaczęłam się mierzyć to wychodziły częste skoki i skończyło się na 21j insuliny, więc sporo. A jeśli nie stosujesz diety cukrzycowej to nie warto się mierzyć, bo po źle zbilansowanym posiłku cukier wybija wcześniej lub później, niż w godzinę po jedzieniu i taki wynik i niczym nie mówi.
 
A ja zaczynam głupieć.


Miałam zły wynik na czczo więc poszłam do diabetologa. Mam glukometr od jakiegoś czasu, codziennie nie przekraczam na czczo 83-84, po jedzeniu nie więcej niż 100.

Będę mieć wizytę ale zastanawia mnie czy to nie były jakieś zawirowania z cukrem?
No bo też nie rozumiem,dlaczego już zostałam wysłana do diabetologa? Dodam,że odrzuciłam moje ukochane słodycze,A jem normalnie. Kotlety,ziemniaki, owoce.
I nic się nie dzieje.
 
reklama
A ja zaczynam głupieć.


Miałam zły wynik na czczo więc poszłam do diabetologa. Mam glukometr od jakiegoś czasu, codziennie nie przekraczam na czczo 83-84, po jedzeniu nie więcej niż 100.

Będę mieć wizytę ale zastanawia mnie czy to nie były jakieś zawirowania z cukrem?
No bo też nie rozumiem,dlaczego już zostałam wysłana do diabetologa? Dodam,że odrzuciłam moje ukochane słodycze,A jem normalnie. Kotlety,ziemniaki, owoce.
I nic się nie dzieje.
Jak jesz normalnie i nie masz diety cukrzycowej to badanie cukru jest bezsensowne bo wyrzut po źle zbilansowanym posiłku następuje wcześniej lub później, niż po godzinie.
 
Do góry