reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile przytylyscie do 5 msc ciazy???

reklama
Hej mam pytanie ile przytylyscie do poczatku 5 miesiąca?? (W kg ) oraz
Czy rosnace biodra sa efektem przygotowania ciala do porodu?

Aktualnie 20 tydzień, zaraz zaczynam 21 i na wadze mam mniej niż na początku. Ale jestem dość szczupła, w pierwszym trymestrze miałam okrutny jadłowstręt, 4ty miesiąc cały w wymiotach, teraz jest już trochę lepiej, ale pewnie trochę minie nim odrobię te 3 czy 4 kg. :)
Rosnące biodra to normalne zjawisko, wszystkie stawy i więzadła Ci się uelastyczniają, ciało chce jak najlepiej przygotować się na urodzenie dziecka. :) Ale należy pamiętać, że są to kwestie indywidualne, niektórym urosną, niektórym nie, co do wagi też nie ma żadnej reguły. Przed ciążą miałam ogromny apetyt i bardzo wysokie zapotrzebowanie kaloryczne, a jak tylko pojawiły się na teście dwie kreski, praktycznie nic nie mogłam włożyć do ust. W życiu byśmy się nie spodziewali, że w ciąży będę jeść mniej niż przed.
Najważniejsze żeby słuchać swojego ciała i organizmu, one podpowiedzą ile jeść i jakie produkty.
 
Ja nie wymiotowalam wgl jadlam normalnie jestem w 18 tyg i waze 5,7kg więcej niz przed ciążą.Martwię sie ze to za dużo to moja pierwsza ciąża.
Niektóre przyszłe mamy chciałyby mieć tylko takie zmartwienia :) Przytyć za dużo też niezdrowo, ale +/- 5kg na tym etapie jest ok. Może organizm tego potrzebuje. Poza tym pewnie część to woda, wprowadź min. 2l wody mineralnej niegazowanej każdego dnia do jadłospisu, zróżnicowana dieta, jak przekąski to chociaż w miarę :D zdrowe i powinno być ok. Takim przyrostem wagi bym się nie martwiła, jest w sam raz.
 
Ie
Niektóre przyszłe mamy chciałyby mieć tylko takie zmartwienia :) Przytyć za dużo też niezdrowo, ale +/- 5kg na tym etapie jest ok. Może organizm tego potrzebuje. Poza tym pewnie część to woda, wprowadź min. 2l wody mineralnej niegazowanej każdego dnia do jadłospisu, zróżnicowana dieta, jak przekąski to chociaż w miarę :D zdrowe i powinno być ok. Takim przyrostem wagi bym się nie martwiła, jest w sam raz.
Nie mam tylko tych zmartwień :) do tego dochodzi wynik tsh 6.500.
Nadciśnienie tętnicze
Nerwica lękowa
Samotna ciąża.
Więc chce dla siebie i dziecka jak najlepiej
 
reklama
reklama
Do góry