reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile przytylyscie do 5 msc ciazy???

reklama
Ie

Nie mam tylko tych zmartwień :) do tego dochodzi wynik tsh 6.500.
Nadciśnienie tętnicze
Nerwica lękowa
Samotna ciąża.
Więc chce dla siebie i dziecka jak najlepiej

No jasne, ja nawet tego nie sugerowałam, raczej chciałam nawiązać do faktu, że 5kg na plusie to żadna anomalia, raczej normalny przyrost. To już ponad połowa ciąży, a średnio pod koniec jest to 10-15kg więcej także sporo. Bardzo współczuję samotnej ciąży, ALE wchodź to nas często tutaj na forum, na pewno wszystkie dziewczyny będą Cię wspierać. 🤗
Czy badałaś TSH przed ciążą? Wyskoczyło ponad normę w ciąży czy już wcześniej? 5kg na plusie raczej nie jest wynikiem podwyższonego tsh, to częsta przypadłość, mi się unormowało przed ciążą i zeszłam z leków, a przy pierwszym badaniu na początku ciąży też wystrzeliło w górę. Zbadaj sobie jeszcze na wszelki wypadek TRAB oprócz ft3 i ft4
 
reklama
No jasne, ja nawet tego nie sugerowałam, raczej chciałam nawiązać do faktu, że 5kg na plusie to żadna anomalia, raczej normalny przyrost. To już ponad połowa ciąży, a średnio pod koniec jest to 10-15kg więcej także sporo. Bardzo współczuję samotnej ciąży, ALE wchodź to nas często tutaj na forum, na pewno wszystkie dziewczyny będą Cię wspierać. 🤗
Czy badałaś TSH przed ciążą? Wyskoczyło ponad normę w ciąży czy już wcześniej? 5kg na plusie raczej nie jest wynikiem podwyższonego tsh, to częsta przypadłość, mi się unormowało przed ciążą i zeszłam z leków, a przy pierwszym badaniu na początku ciąży też wystrzeliło w górę. Zbadaj sobie jeszcze na wszelki wypadek TRAB oprócz ft3 i ft4
Przed ciaza było w normie 2.5 tsh. A ft3 i ft w normie jak na tsh 6.500teraz.dzięki :)
 
W 20tc miałam na plusie 4,8kg, a teraz w 29tc mam już dodatkowe 11kg 🤷🏻‍♀️ Przybieram na wadze dosyć regularnie. Zauważalny skok był właśnie jak wchodziłam w 6 mc.
Jem zdrowo, dużo piję wody niegazowanej, troszkę widzę większe uda, no i brzuch :D, ale tragedii nie ma :) nadal mieszczę się w ciuchy w rozm. 38/M. A ogrodniczki ciążowe w rozm. L są za duże, ale może jak jeszcze brzuch urośnie to zdążę je założyć ;)
A i dodam, ze tez mam ta nieszczęsna niedoczynnosc tarczycy wykryta rok temu i od roku jestem na Euthyroxie 125mg, wiec spora dawka. Od października 2019 do 18tc brałam regularnie tez duphaston, a on tez potrafi wpływać na przybieranie na wadze. Natomiast jak tak sobie patrzę na wykres wagi to nie jest zle :)
 
Ja przytyłam 8kg, a do końca ca ciąży 22kg. Teraz 4msc od porodu mam 4,5kg na plusie, ale ciąże zaczynałam z niedowagą 3kg. Więc można powiedzieć, że jeszcze 1,5kg na plusie 😉
W ciąży odżywiałam się zdrowo, ale genetycznie mam tak, że w mojej rodzinie w ciąży dużo osób tyło z powodu nawału hormonów, by potem waga wracała do normy w przeciągu roku od porodu.

Trzymam kciuki za Twoje zdrówko i szczęśliwe rozwiązanie ✊✊✊
 
reklama
reklama
Do góry