reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samochód...

witch84

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Styczeń 2015
Postów
11 187
Nie wiem czy to dobre forum, ale zaryzykuje :p

Pewnie będę za jakiś niedługi czas myślała o zmianie samochodu. Potrzebuję głównie na dojazdy do pracy i wożenie dzieci do szkoły, ale także czasem może się zdarzyć jakiś wypad na kilka dni. Nie może być zbyt mały. Raczej nowy. Kwestia ceny - do przemyślenia.

Co polecacie?? Co Wam się podoba?

Mam swój jeden typ, ale chciałabym poszukać alternatywy.
 
reklama
Dobrze się nim jeździ, mało pali wszystko lekko chodzi. Wyposażenie też niczego sobie. Wcześniej miałam meganke i nie narzekałam 😉 później volvo i niestety byłam zawiedziona tym autem niestety 🤭 posłużył rok i sprzedałam.
 
reklama
Nie wiem czy to dobre forum, ale zaryzykuje :p

Pewnie będę za jakiś niedługi czas myślała o zmianie samochodu. Potrzebuję głównie na dojazdy do pracy i wożenie dzieci do szkoły, ale także czasem może się zdarzyć jakiś wypad na kilka dni. Nie może być zbyt mały. Raczej nowy. Kwestia ceny - do przemyślenia.

Co polecacie?? Co Wam się podoba?

Mam swój jeden typ, ale chciałabym poszukać alternatywy.

Edit: dopiero dojrzałam datę wątku :)
Szerokich dróg !
 
@Takaja123 A co Ci w volvo nie pasowało? Bo mi chodził po głowie xc60.

Ta skoda to mój pierwszy automat, więc jeszcze za krótko, bym się w niej ogarnęła. No i spora jest, więc muszę nauczyć się jej gabarytów. Dzieci szczęśliwe, bo mają dużo miejsca.

@kasiaa91 A co ty chciałaś polecić?? Gdzieś za pół roku pewnie mąż będzie zmieniał samochód, to może oddam mu skodę, a ja wezmę coś nowego ;p
 
.

@kasiaa91 A co ty chciałaś polecić?? Gdzieś za pół roku pewnie mąż będzie zmieniał samochód, to może oddam mu skodę, a ja wezmę coś nowego ;p

Zależy jakie macie widełki cenowe ale ja zmieniłam z racji powiększenia rodziny auto na land rover discovery - jestem bardzo zadowolona bo w końcu mam samochód gdzie wszystko zmieszczę 😂
Rozważaliśmy jeszcze xc90 (było bardzo blisko), land cruisera (ale silnik dużo słabszy) i mercedesa GLS (ale stwierdziłam że jestem za młoda i mercedes najszybciej po 40).
Ale też szukaliśmy auta z jak największym bagaznikiem, właśnie pod kątem rodzinnych wyjazdów.
 
@Takaja123 A co Ci w volvo nie pasowało? Bo mi chodził po głowie xc60.

Ta skoda to mój pierwszy automat, więc jeszcze za krótko, bym się w niej ogarnęła. No i spora jest, więc muszę nauczyć się jej gabarytów. Dzieci szczęśliwe, bo mają dużo miejsca.

@kasiaa91 A co ty chciałaś polecić?? Gdzieś za pół roku pewnie mąż będzie zmieniał samochód, to może oddam mu skodę, a ja wezmę coś nowego ;p

Jak coś zaczęło się psuć to leciało wszystko po kolei niestety... Potrafił się zagiąć jakiś wężyk i nagle nie miał mocy żeby jechać, a głównie ja jeżdżę więc nie chciałam takiego auta 😅
Akurat xc 60 mają chyba dobre opinie msm w rodzinie i jak na razie nie narzekają. Volvo w porównaniu do renault to ma bardzo wygodne fotele. 😉 Słyszałam też opinie, że skoda jest bardzo wygodna 😉

Ja jedynie co żałuję, że nie mam w koleosie czujników parkowania z przodu no i mogłaby być jednak kamerka cofania 😅
 
A miałaś nowego czy używanego?
Ja już jestem w takim wieku, że samochód ma nie stać w warsztacie...
To moja skoda ma czujniki i z przodu i z tyłu i kamerę cofania (ale jeszcze jej nie ufam ;p). No i w zestawie miała sportowe fotele - moim zdaniem dużo wygodniejsze niż standardowe.

@kasiaa91 No cena land rovera powala. Mogę mieć spokojnie dwie dobrze wyposażone skody ;p Z mercedesa oglądałam GLA, ale on w sumie mały jest. I jednak to mercedes, co gryzie w oczy ;p Mi do 40 już blisko :D
 
A miałaś nowego czy używanego?
Ja już jestem w takim wieku, że samochód ma nie stać w warsztacie...
To moja skoda ma czujniki i z przodu i z tyłu i kamerę cofania (ale jeszcze jej nie ufam ;p). No i w zestawie miała sportowe fotele - moim zdaniem dużo wygodniejsze niż standardowe.

@kasiaa91 No cena land rovera powala. Mogę mieć spokojnie dwie dobrze wyposażone skody ;p Z mercedesa oglądałam GLA, ale on w sumie mały jest. I jednak to mercedes, co gryzie w oczy ;p Mi do 40 już blisko :D

Używany i już miał swoje lata ale ponoć było kilka modeli volvo, które właśnie się tak sypały bo miały górę volvo a podwozie i resztę Forda 🤔

Teraz jestem tego samego zdania auto ma być niezawodne i jeździć 😉 a możesz pokazać auto w środku? 😁 Deskę rozdzielcza? :)
 
Ja jeżdżę już drugą audi Q7 i auto jest świetne! Ma wszystko czego potrzebuje, niezawodny silnik, nie pali dużo a miejsca ma ogrom! Dla mnie bardzo ważne było aby auto posiadało zawieszenie pneumatyczne, na zwykłym jeździ się niewygodnie i mega twardo jak dla mnie. Wszystkie auta mamy z takim zawieszeniem i już przy takim zostaniemy. ;)
 
@kasiaa91 No cena land rovera powala. Mogę mieć spokojnie dwie dobrze wyposażone skody ;p Z mercedesa oglądałam GLA, ale on w sumie mały jest. I jednak to mercedes, co gryzie w oczy ;p Mi do 40 już blisko :D

Co Ty :)
Ze zniżkami i rabatem zapłaciliśmy za land rovera jakieś 80 tys więcej niż za dobrze wyposażoną Skodę Octavię.
 
reklama
Ja jeżdżę już drugą audi Q7 i auto jest świetne! Ma wszystko czego potrzebuje, niezawodny silnik, nie pali dużo a miejsca ma ogrom! Dla mnie bardzo ważne było aby auto posiadało zawieszenie pneumatyczne, na zwykłym jeździ się niewygodnie i mega twardo jak dla mnie. Wszystkie auta mamy z takim zawieszeniem i już przy takim zostaniemy.
A mój mechanik mówił nigdy Q7, bo się strasznie sypie. Widocznie dobry egzemplarz Ci się trafił :)

@kasiaa91 To ja nie wiem - wpisałam na otomoto i za mniej niż 350tys. to nic nie było ;p Wiem, że Skoda się szykuje na superba z silnikiem 340km, więc sobie poczekam i popatrzę :D
 
Do góry