reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samochód...

witch84

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Styczeń 2015
Postów
11 161
Nie wiem czy to dobre forum, ale zaryzykuje :p

Pewnie będę za jakiś niedługi czas myślała o zmianie samochodu. Potrzebuję głównie na dojazdy do pracy i wożenie dzieci do szkoły, ale także czasem może się zdarzyć jakiś wypad na kilka dni. Nie może być zbyt mały. Raczej nowy. Kwestia ceny - do przemyślenia.

Co polecacie?? Co Wam się podoba?

Mam swój jeden typ, ale chciałabym poszukać alternatywy.
 
reklama
Mam toyotę yaris. Zwrotna, pali w mieście ok. 6 litrów (letnie opony), poza ok. 4,5. pakowny bagażnik. Jeśli dzieci bezwózkowe, to fajne autko :) dobrze radzi sobie poza miastem. Wszędzie zaparkujesz. Teraz brałabym hybrydę...

Minusy: słabe (jak dla mnie) światła, wkurzająca wycieraczka z przodu (zamiast dwóch).

Mam ponad 4 lata (nowy) i póki co dajemy radę. Przy dziecku wózkowym - trochę ciasny. Moja bratowa jeździ do pracy (kupowałyśmy razem) ok. 90 km każdego dnia i też nie narzeka :)
 
Ja polecam Hyundai i20 albo i30. Pracuje dla tej marki i osobiście bardzo ja chwalę. Auta są ekonomiczne, niedrogie w eksploatacji, fajnie się prowadzą, bez awaryjne. Cena to od 45 tyś wzwyż w zależności od wyposażenia. Do tego 5 lat gwarancji i assistance od producenta w razie awarii.
A jaki jest Twój faworyt?
 
Zastanawiałam się nad subaru forester, ale muszę pojeździć po salonach i się poprzymierzać.
I stąd moje pytanie, na które samochody jeszcze zwrócić uwagę.

A dzieci w sumie już duże - 6 i 8 lat.
 
Dzięki dziewczyny - potem zrobię ankietę. Będę jeździć i testować po salonach ;-)

@Asia28BK O suzuki nie myślałam. Muszę zobaczyć jak się w nim czuję i poczytać opinie. Marka nie jest mi zbyt znana. Do tej pory jeździłam oplem, citroenem, peugeotem i skodą (męża).
 
Volkswagen Golf lub Passat lub właśnie Skoda. Te auta zawsze poleca mój mąż. Ogólnie dla niego im mniej elektroniki tym lepiej. Musisz patrzeć nie tylko na to co Ci się podoba ale na to, które z tych aut jest najmniej awaryjne i kosztowne w utrzymaniu.
 
reklama
Volkswagen Golf lub Passat

Entuzjastycznie poprę Volkswagena.
W twoim przypadku Passat będzie chyba lepszy. Jest większy. Chociaż dla 6 i 8 latka Golf tez będzie niezły.
Ja jednak wole mieć więcej miejsca niż za mało wiec Passat moim zdaniem lepszy. Zapakujesz w to dwójkę dzieci, plus jakieś bagaże i na wakacje z cała rodzina pojedziesz. Plus świetnie się prowadzą, ekonomiczne na paliwie. Mówię o nowych modelach a nie jakichś z lat 90 ;)
Miałam oba modele jako samochody zastępcze i z każdego byłam zadowolona. A u mnie jest jeszcze na dokładkę wózek z duża gondola. Zmieścili się wszyscy do Golfa:oops:
 
reklama
Do góry