reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Jeżeli tak wcześnie tracisz ciąże, to może to być problem z immunologią. U mnie tak było. W zeszłym roku dwie straty, biochemiczna i puste jajo. Wcześniej w 13 tc. W obecną ciążę zaszłam, gdy teoretycznie nie miałam owulacji, brałam antybiotyk na bakterie i do tego miałam infekcje wirusową. Test wyszedł mi pozytywny już w 21 dc. Jeżeli masz covid i jesteś w ciąży to badania immunologiczne w tym momencie nie będą raczej miarodajne i na część wyników zbyt długo się czeka. Jeżeli okaże się, że jesteś zdrowa, może warto, żeby lekarz wprowadził encorton. Niektórzy lekarze po stratach na wszelki wypadek dają zestaw heparyna, acard, steryd, żeby zabezpieczyć zarodek.
Na wysoką homocysteinę, jeżeli same metyle nie dają rady polecam TMG. Mi pięknie zbiło z 13 do 5.
Z badań immunologicznych ja robiłam KIR, ANA, IMK (subpopulacje limfocytów z ocena komórek NK), test cytokin TH1/TH2.
Trzymam kciuki!
Dziękuję za odpowiedź.
Już biorę metyle od ok miesiąca, muszę powtórzyć homocysteine. Ginekolog zaleciła mi tez acard, więc ponad miesiąc już go biorę. Łudziłam sie, że tym razem się uda a jest kolejne rozczarowanie i ból 😢
Gdy tylko wyzdrowieje zrobię jeszcze te badania. Myślę też nad zmianą lekarza bo mam wrażenie że ona jest za ostrożna żeby mi jakoś pomóc. Dwie pierwsze straty uważała za przypadek ale jeśli teraz ta sie nie powiedzie, a wiadomo że tak będzie to może zmieni do mnie podejście .
 
reklama
A mogłabym prosić o podpowiedź jakie to są badania ? W internecie jest tyle informacji , że trudno połączyć mi to w całość
Wisz co, nie polecę Ci żadnych badań, bo polecę Ci udać sie do immunologa/ginekologa ogarniającego immunologię. Co z tego, że zrobisz badania i będziesz mieć wyniki? Ktoś musi Ci je odczytać, zalecić leki, kurację... Nie leczmy się same...
 
Wisz co, nie polecę Ci żadnych badań, bo polecę Ci udać sie do immunologa/ginekologa ogarniającego immunologię. Co z tego, że zrobisz badania i będziesz mieć wyniki? Ktoś musi Ci je odczytać, zalecić leki, kurację... Nie leczmy się same...
Jestem tego samego zdania. Poza tym każda z nas jest tu innym odrębnym przypadkiem, każda ma inne schorzenia, inaczej dobrane leki i dawki, inną historię za sobą. Żeby nie wydawać kasy w ciemno najpierw umówiłabym się do specjalisty i poszłabym z dotyczasowymi badaniami. Może ewentualnie pokusiłabym się tylko o badania tarczycy na pierwszą wizytę, bo nie miałam nigdy z nią problemu i chciałam, żeby lekarz już po prostu pominął ten wątek [emoji6] badania immunologiczne do najtańszych nie należą, więc lepiej żeby zlecił Ci konkretne specjalista :) powodzenia [emoji1307][emoji1307]
 
Hej Mam kolejne wyniki. Nic mi nie mówią. Immunolog zlecił je po 1 wizycie
Screenshot_20201023-103638_Chrome.jpg

Czekam jeszcze na kiry i ma włączyć leczenie.
 
alam taki bol z prawej strony ok 18tc. Myslalam ze to z ciaza cos. Pojechalam na ip a tam dali mi skierowanie ma chirurgie celem wyciecia wyrostka
emoji44.png
pozniej tam zrobili mi badania i wyszlo ze zaden wyrostek tylko ZUM. Dali mi duomox bo to bezpieczny antybiotyk w ciazy i przeszlo po 2 dniach. A nic mnie nie pielko i nie bolalo. Sama nigdy bym nie wpadla ze to zum.
Brzuch bolal mnie okropnie. Nie moglam chodzic i na koniec wymiotowalam. Bolalo
Ola będzie dobrze , nie zamartwiaj się ciąża już jest duża . A detektor może faktycznie schowaj do szafy bo się nim nie potrzebnie stresujesz;)
Marthi może akurat zaskoczyło i zaciążyłaś; )
Basiavol super że lepiej już u ciebie oby tak dalej .
Marshia współczuję takiego rozdarcia wyobrażam sobie jak się czujesz , ale niestety musisz być silna i leżeć żeby niunia jeszcze chwilę posiedziała w brzuszku .

Mało się udzielam ale czytam Was dziewczynki . Byłam dziś na wizycie u doktorki polecanej z forum ;) Ogólnie jestem zadowolona dostałam leki na zbicie cukru .
A z innej beczki mam pytanie czy jeśli Ana 1 wyszło ok to nie muszę brać sterydu .? Czy 5 mg by nie zaszkodziło ?
Gubię się w tym wszystkim jeszcze...
a u kogo byłaś jeśli można zapytać? i z jakiego miasta? ja szukam dobrego diabetologa, też mam problem z cukrem, nie wiem nawet czy przez to nie poroniłam
 
Moja ginekolog skierowała mnie do hematologa żeby rozpoznał czy nie mam zespołu fosfolipidowego. Wizytę mam w ramach pakietu PZU, więc wszystkie zlecone badania i tak będę musiała robić prywatnie.
Jeśli rzeczywiście nie ma opcji, aby hematolog wypisał Ci bezpłatne badania, to warto zrobić przed wizytą:
- przeciwciała p/kardiolipinowe IgM i IgG
- przeciwciała p/beta-2-glikoproteinie IgM i IgG
- antykoagulant tocznia
Są to badania z krwi.
 
Może któraś z Was robiła i wie co to oznacza?
Ja nie pomogę, bo się nie znam, ale jeśli potrzebujesz, żeby ktoś coś powiedział Ci o wynikach, to polecam grupę na fb "Starając sie z pomocą doktora p .immunologia", tam dziewczyny często podejmują się analizy wyników, jednak musisz wiedzieć, że nie są to lekarze i najlepiej pokazać wyniki swojemu lekarzowi, który Cię na nie skierował [emoji846]
 
reklama
Ja nie pomogę, bo się nie znam, ale jeśli potrzebujesz, żeby ktoś coś powiedział Ci o wynikach, to polecam grupę na fb "Starając sie z pomocą doktora p .immunologia", tam dziewczyny często podejmują się analizy wyników, jednak musisz wiedzieć, że nie są to lekarze i najlepiej pokazać wyniki swojemu lekarzowi, który Cię na nie skierował [emoji846]
O dziękuję. Nie trafiłam jeszcze na ta grupe. Chętnie poczytam.
 
Do góry