reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wiercenie sie w nocy i kopanie nozkami- 4mies niemowle

Natqaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2019
Postów
435
Witjacie, moja mala boryka się z gazami, zwłaszcza w nocy jest dramat bo "kopie" nozkami, az wkoncu sie przebudza, zasypia tylko jak jest nakarmiona albo dostanie smoka- nawet do 30razy w nocy- wstaje do niej tylko ja wiec jestem huz jak zombie. Wlasnei skończyła 4mies - teoretycznie w tym okresie należy zaprzestać dawania delikolu i teoretycznie problemy brzuszkowe powinny mijac.. ja juz nie daje od 1.5tyg ale wszystko wróciło i zastanawiam się czy nie wrócić, a xzy moze przeczekać. Jest tu mama ktora dawala delicol dluzeklj np do 5-6mies? Krople typu espumisan i inne nie działają- nie zależnie od tego ile bym jej tego dawala. Jest tu mama ktorej dzidzia miala podobne objawy ? Tzn wiercenie sie i kopanie w nocy ? Dziwne jesy to ze u nas sie to zaczęło jakos od 3 mies, a wcześniej corcia jadla w nocy i zasypiala bez żadnych płaczów i innych.. moze ktoras z Was tez miala podobne problemy i wie co to moze byc??
 
reklama
Pisze o tym delicolu bo tylko on jako tako na nia zadzialal, potem zaczelam odstawiac sugerując się ulotka..
Najlepiej zadzwoń do pediatry i zapytaj. W razie czego da Ci na pewno jakiś zamiennik. Kładź częściej na brzuszku. A w nocy rozwiązaniem może będzie śpiworek lub ciaśniejsze otulenie dziecka, możliwe że również kokon by się sprawdził. Dodatkowo polecam odkładać dziecko na bok. Mój na pleckach się wybudzał w tym okresie, do tej pory na boku mu się najlepiej śpi. W 3 miesiącu następuje też często regres snu 😉
 
Najlepiej zadzwoń do pediatry i zapytaj. W razie czego da Ci na pewno jakiś zamiennik. Kładź częściej na brzuszku. A w nocy rozwiązaniem może będzie śpiworek lub ciaśniejsze otulenie dziecka, możliwe że również kokon by się sprawdził. Dodatkowo polecam odkładać dziecko na bok. Mój na pleckach się wybudzał w tym okresie, do tej pory na boku mu się najlepiej śpi. W 3 miesiącu następuje też często regres snu 😉
Spi w śpiworku, była spowijania ale to tez nie pomogło. Jak ja układam na bok to po chwili z powrotem sie uklada na plecy, zatem to nie pomoże,..
 
Spi w śpiworku, była spowijania ale to tez nie pomogło. Jak ja układam na bok to po chwili z powrotem sie uklada na plecy, zatem to nie pomoże,..
Zawsze możesz spróbować inny probiotyk, bo lekarze polecają często przy rozszerzaniu diety starszym dzieciom, więc na pewno nie zaszkodzi 😉
Tylko nie wiem jak to jest z tym delikokem.
 
Zamiast delicolu spróbowałabym kolzym. Delicol zawiera maltodekstrynę, która często nie jest tak dobrze tolerowana. Próbowałabym probiotyk typu biogaia lub vivomix, z tym że przyznam szczerze, że choć są najpowszechniej polecane, u nas się za grosz nie sprawdziły. Jedziemy zatem na diflosie. Dużo leżenia na brzuszku, termoforek z pestek wiśni, to na pewno nie zaszkodzi. Krople Esputicon (lub Sab Simplex) gastrolog kazał nam dawać zawsze przed jedzeniem, trzy krople. Czym karmisz? Odbija po jedzeniu?
 
Spi w śpiworku, była spowijania ale to tez nie pomogło. Jak ja układam na bok to po chwili z powrotem sie uklada na boki, zatem to nie pomoże,..
Na plecy *
Zamiast delicolu spróbowałabym kolzym. Delicol zawiera maltodekstrynę, która często nie jest tak dobrze tolerowana. Próbowałabym probiotyk typu biogaia lub vivomix, z tym że przyznam szczerze, że choć są najpowszechniej polecane, u nas się za grosz nie sprawdziły. Jedziemy zatem na diflosie. Dużo leżenia na brzuszku, termoforek z pestek wiśni, to na pewno nie zaszkodzi. Krople Esputicon (lub Sab Simplex) gastrolog kazał nam dawać zawsze przed jedzeniem, trzy krople. Czym karmisz? Odbija po jedzeniu?
Probiotyk pierwszy dostała juz jakos w 3tyg, wivomix właśnie, potem dicoflor, a teraz biogaie jej daje. Tak mysle ze moze ma problem z laktoza - jak to się zaczęło wszystko to była jakos końcówka sierpnia a ja wtedy też duzo piłam mleka bo kawa mrozonA, potem płatki z mlekiem itd.. teraz tez wypija juz z wiekiem większe ilości w ml wiec tez mozs stad problemy ? 🤔 teraz już jest co prawda na mm, ale objawy takie same jak była na kp jeszvze.. czyli wiercenie sie i kopanie. Daje teraz bebilon advance, smakuje jej bardzo, jeden dzień dawalam enfamil comfort - tylko jeden bo nie chce go pic- ma odruch wymiotny i czasami zwymiotowała faktycznie po nim- nie wiem czy gorzkawy smak jej nie podszedł czy ta tlusta konsystencja.. jakby było jakies smaczne mleko typu comfort to bym jej chrtnje je dala..
Działaja u ciebie te krople przed jedzeniem? I te 3 krople esputikonu dajesz przed każdym karmieniem?
 
Na plecy *
Probiotyk pierwszy dostała juz jakos w 3tyg, wivomix właśnie, potem dicoflor, a teraz biogaie jej daje. Tak mysle ze moze ma problem z laktoza - jak to się zaczęło wszystko to była jakos końcówka sierpnia a ja wtedy też duzo piłam mleka bo kawa mrozonA, potem płatki z mlekiem itd.. teraz tez wypija juz z wiekiem większe ilości w ml wiec tez mozs stad problemy ? 🤔 teraz już jest co prawda na mm, ale objawy takie same jak była na kp jeszvze.. czyli wiercenie sie i kopanie. Daje teraz bebilon advance, smakuje jej bardzo, jeden dzień dawalam enfamil comfort - tylko jeden bo nie chce go pic- ma odruch wymiotny i czasami zwymiotowała faktycznie po nim- nie wiem czy gorzkawy smak jej nie podszedł czy ta tlusta konsystencja.. jakby było jakies smaczne mleko typu comfort to bym jej chrtnje je dala..
Działaja u ciebie te krople przed jedzeniem? I te 3 krople esputikonu dajesz przed każdym karmieniem?
Popełniasz jeden podstawowy błąd. Nie mieszaj mlek i nie próbuj kolejnych, bo każda zmiana mleka to dla dziecka ogromna rewolucja. Żeby stwierdzić, czy mleko pasuje czy nie, potrzeba conajmniej dwóch tygodni stosowania. My podawaliśmy Hipp Comfort, dopóki nie zmieniła się formuła, wtedy mleko przestało smakować i ilości poszły w dół. Skonsultuj się z pediatrą i może on doradzi spróbowanie mleka HA. Albo może znajdzie inne rozwiazanie. My już nie podajemy Esputiconu, ale podawaliśmy przez dwa miesiące.
 
reklama
Popełniasz jeden podstawowy błąd. Nie mieszaj mlek i nie próbuj kolejnych, bo każda zmiana mleka to dla dziecka ogromna rewolucja. Żeby stwierdzić, czy mleko pasuje czy nie, potrzeba conajmniej dwóch tygodni stosowania. My podawaliśmy Hipp Comfort, dopóki nie zmieniła się formuła, wtedy mleko przestało smakować i ilości poszły w dół. Skonsultuj się z pediatrą i może on doradzi spróbowanie mleka HA. Albo może znajdzie inne rozwiazanie. My już nie podajemy Esputiconu, ale podawaliśmy przez dwa miesiące.
W sumie spróbowałam tylko dwóch- na stale bebilon, raz enfamil ktory chcialam wypróbować wlasnie puszkę/dwie no ale nie wiedziałam że aż tak będzie się różnić w konsystencji i smaku.. no i ze male dziecko może mieć odruch wymiotny 🤐🤐 pytanie o co chodzi mojej dzidzi- czy o bialko czy o laktozę- bo jak bialko to mleko ha a jak laktoza to raczej te comfort. Z bialka to by tylko pasował moze refluks maly, a reszta to typowo laktozowe objawy..
 
reklama
Tylko że na białko mleko HA chyba nie do końca pomoże. To jednak białko, hydrolizat. Jest też na rynku mleko na bazie mleka koziego, Capri Care. Jeśli to faktycznie laktoza, to trzymałabym się dodawania enzymu. Tak czy siak poszłabym do pediatry, tudzież alergologa. My lataliśmy po lekarzach bo był dramat a winna była dyschezja.
 
Do góry