reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ananasowe staraczki - dziewczyny z udanych cyklów ... i nie tylko 😁☺️❤️

A masz już nowy termin na laparoskopię?
Mam nadzieję, że nie zdążycie dojść do inseminacji, czy też in vitro bo Wam się uda [emoji123]
Dawaj znać jak wychodzą badania, i co na to lekarze [emoji8] trzymam cały czas mocno kciuki [emoji873]
Walczymy sami i przygotowujemy się do procedury, brakuje nam kilka badań, min. zaawansowanej immunologii (jest w toku :)), no i laparoskopii diagnostycznej, bo spękalam i nie zrobiłam terminu [emoji23] ale to dobrze, bo przed samym transferem / inseminacja to razem ze scratchingiem endometrium zrobimy, może lepiej się zagnieździ bejbik. Partner musi powtórzyć badanie nasienia, ma już termin, niestety dopiero na grudzień.
Myślę że wystartujemy w styczniu, może lutym.
Narazie lekarz proponuje jedna inseminacje, a potem już in vitro.
Dokładnie odstresuj się, napij się z mężem winka, romantico wieczór sobie zróbcie [emoji3]
I 07.11 daj znać, że wredna @ nie przyszła [emoji173]
Sesję robimy, bo dostaliśmy na prezent od rodziców na rocznicę[emoji16] tylko że względu na pracę mojego jesteśmy z fotografką umówieni tak, że jak on wraca ja jej pisze że będzie np środa, czwartek i sprawdzamy czy ona ma jakiś termin. Miejmy nadzieję, że do porodu się wyrobimy [emoji16]
Testuje około 6 listopad. Wtedy mam mieć termin okresu. Chociaż już mi zbrzydło testowanie przed okresem. To jest chyba fajne dla świeżych staraczek [emoji849] teraz to w sumie z chęcią bym po prostu poczekała czy okres przyjdzie. Może tak zrobię. Zależy jak będę mieć nastrój [emoji3526]

A jak Twoja szyjka? Jesteś w szpitalu czy w domu? Który tc juz?
To dobrze, że już lepiej [emoji3526]
Oki. Też daj znać.
34 tc fiu fiu to już ostatnia prosta [emoji16]

Robicie sesje ciążowe przed porodem ?
@Ragda @Blaankaa @Piernik98
Jeśli tak to pokażcie koniecznie zdjęcia [emoji3526]
 
reklama
To dobrze, że już lepiej ☺
Oki. Też daj znać.
34 tc fiu fiu to już ostatnia prosta 😁

Robicie sesje ciążowe przed porodem ?
@Ragda @Blaankaa @Piernik98
Jeśli tak to pokażcie koniecznie zdjęcia ☺
Nie robie sesji od 25 tc musialam lezec a teraz tez nie szaleje z ruchem bo jednak wariuje ta moja szyjka i nasilily sie ostatnio znowu skurcze takze nie chce przyspieszyc akcji 😊
 
Cześć dziewczynki. A odpowiem Wam wszystkim hurtem 😅 mam nadzieję, że nikogo nie pominę 🙈


Hej witamy. Siadaj i się rozgość ☺️ kiedy znowu testujesz?

Biedulka tyle lat starań 😰 co mówią lekarze? Po tylu latach pewnie już miałaś multum badań. Nic to nie pomogło, żeby coś pomoc naturze?
Jak wyszło nasienie męża?

Nie znam się. Ale wrzuć wyniki. Może ktoś coś napisze kto się zna 😘

Bardzo mi przykro 😰 będę za Ciebie mocno trzymała kciuki, żeby te pęcherzyki wkoncu zaczęły pękać 😏
Trochę mnie dziwi podejście tego lekarza. Pęcherzyki pancerne, wiele miesięcy nie pękają, dostępna jest większa dawka, a on się zastanawia nad invitro 🤷‍♀️ nie ogarniam 🤔

Znalazłaś już nową pracę? ☺️

Napisz co powiedział nowy lekarz. Ja też zmieniam. Jeśli mówi ciągle to samo i nie zmienia, a stara strategia nie działa nic to lepiej znaleźć kogoś innego ze świeżym spojrzeniem na sprawę ☺️

Hej. Ja Cie pamiętam ☺️
Polecam psychologa. Sama widzisz, że Cie to czasami meczy. Na pewno pomógł by Ci to wszystko uporządkować w głowie 😘

Niestety nie pomogę, kompletnie się na tym nie znam. I co zrobiłaś? Od którego dnia po owulacji i ile tabletek dziennie?

Norma dla kobiet starających się jest maksymalnie 8. Tak mi genetyk mówiła. Musisz koniecznie zbic bo wyższy może powodować np zespół Downa u dziecka.
Wprowadź koniecznie foliany. Albo najlepiej gotowy kompleks. To są tzw modulatory homocysteiny. Polecam z solgara.
No i powinnaś sobie zrobić badania na mutacje.
Mi wyszlo niecałe 8 homocysteina, a mam mutacje MTHFR. No, ale mam hetero więc organizm jakoś sobie radził z przetwarzaniem syntetycznego kwasu. Aczkolwiek ponoć idealny poziom dla staraczek to 6.
Myślę, że Ty też tym bardziej możesz mieć mutacje.
Hej 😉 właśnie mam 3dc i 27go października idę do nowego gina, to będzie 6dc, trochę wcześnie, no ale czekam już miesiąc na te wizytę, strwierdzilam, że czas na to, jedna z forumowiczek podpowiedziała mi, że coś nie tak jest z moimi hormonami w 1 fazie cyklu, przez to mogą nie dojrzewać pęcherzyki i nie pękać i gin powinien był to zauważyć, a tego nie zrobił, więc zobaczę co powie nowy. Zrobię badanie dodatkowo w poniedziałek lh i fsh, bo minęło pół roku od ostatniego. Wyszła mi insulinooporość, więc od tygodnia zero cukru i zero smażonego, staram się wprowadzać produkty dla mnie dobre z niskim IG no i zobaczymy 🤷‍♀️
Nie myślałam, że starania tak będą trwać, w końcu z corka zaszlam od razu, ale to było już 9 lat temu...
No od tego starego gina spodziewałam się więcej, czuję że nie zrobił za wiele, myślę, że nie podszedł do mnie indywidualnie.
 
A masz już nowy termin na laparoskopię?
Mam nadzieję, że nie zdążycie dojść do inseminacji, czy też in vitro bo Wam się uda [emoji123]
Dawaj znać jak wychodzą badania, i co na to lekarze [emoji8] trzymam cały czas mocno kciuki [emoji873]

Nie, muszę to spasować z terminem inseminacji, ale myślę, że na laparo nie będę długo czekać, już tam byłam i termin dostałam relatywnie szybko.
 
Hej 😉 właśnie mam 3dc i 27go października idę do nowego gina, to będzie 6dc, trochę wcześnie, no ale czekam już miesiąc na te wizytę, strwierdzilam, że czas na to, jedna z forumowiczek podpowiedziała mi, że coś nie tak jest z moimi hormonami w 1 fazie cyklu, przez to mogą nie dojrzewać pęcherzyki i nie pękać i gin powinien był to zauważyć, a tego nie zrobił, więc zobaczę co powie nowy. Zrobię badanie dodatkowo w poniedziałek lh i fsh, bo minęło pół roku od ostatniego. Wyszła mi insulinooporość, więc od tygodnia zero cukru i zero smażonego, staram się wprowadzać produkty dla mnie dobre z niskim IG no i zobaczymy 🤷‍♀️
Nie myślałam, że starania tak będą trwać, w końcu z corka zaszlam od razu, ale to było już 9 lat temu...
No od tego starego gina spodziewałam się więcej, czuję że nie zrobił za wiele, myślę, że nie podszedł do mnie indywidualnie.
No i dobrze, że idziesz się skonsultować ;)
A badałaś więcej hormonów może? Ja rozmawiałam ostatnio z lekarzem i mówił, że przy nieskutecznych staraniach powinno się zacząć od hormonów wszystkich. Ja nie miałam badanych żadnych hormonów oprócz tsh (1.4) i progesteronu po owulacji (12.5) więc jeśli w tym cyklu nie wyjdzie to robię badania hormonów wszystkie. Lekarz wypisał mi 6 hormonow +insulina na czczo.
A to nie będzie za późno jak w poniedziałek zrobisz FSH i LH? Bo te badania robi się 2 lub 3 dzień cyklu tak jak i inne hormony. W innych dniach ponoć nie jest wskazane interpretowanie 🤔
Nie masz jakiejś surowicy zamrożonej z 2 lub 3 dc? 😅🙈
 
Cześć dziewczynki. A odpowiem Wam wszystkim hurtem [emoji28] mam nadzieję, że nikogo nie pominę [emoji85]


Hej witamy. Siadaj i się rozgość [emoji3526] kiedy znowu testujesz?

Biedulka tyle lat starań [emoji27] co mówią lekarze? Po tylu latach pewnie już miałaś multum badań. Nic to nie pomogło, żeby coś pomoc naturze?
Jak wyszło nasienie męża?

Nie znam się. Ale wrzuć wyniki. Może ktoś coś napisze kto się zna [emoji8]

Bardzo mi przykro [emoji27] będę za Ciebie mocno trzymała kciuki, żeby te pęcherzyki wkoncu zaczęły pękać [emoji57]
Trochę mnie dziwi podejście tego lekarza. Pęcherzyki pancerne, wiele miesięcy nie pękają, dostępna jest większa dawka, a on się zastanawia nad invitro [emoji2368] nie ogarniam [emoji848]

Znalazłaś już nową pracę? [emoji3526]

Napisz co powiedział nowy lekarz. Ja też zmieniam. Jeśli mówi ciągle to samo i nie zmienia, a stara strategia nie działa nic to lepiej znaleźć kogoś innego ze świeżym spojrzeniem na sprawę [emoji3526]

Hej. Ja Cie pamiętam [emoji3526]
Polecam psychologa. Sama widzisz, że Cie to czasami meczy. Na pewno pomógł by Ci to wszystko uporządkować w głowie [emoji8]

Niestety nie pomogę, kompletnie się na tym nie znam. I co zrobiłaś? Od którego dnia po owulacji i ile tabletek dziennie?

Norma dla kobiet starających się jest maksymalnie 8. Tak mi genetyk mówiła. Musisz koniecznie zbic bo wyższy może powodować np zespół Downa u dziecka.
Wprowadź koniecznie foliany. Albo najlepiej gotowy kompleks. To są tzw modulatory homocysteiny. Polecam z solgara.
No i powinnaś sobie zrobić badania na mutacje.
Mi wyszlo niecałe 8 homocysteina, a mam mutacje MTHFR. No, ale mam hetero więc organizm jakoś sobie radził z przetwarzaniem syntetycznego kwasu. Aczkolwiek ponoć idealny poziom dla staraczek to 6.
Myślę, że Ty też tym bardziej możesz mieć mutacje.
Dupka wzielam 3 dni po owu. No i już się na czytałam i kupiłam metylowaną B12 i kwas foliowy. Gin zaleciła prewenit intensiv wiec tez biorę. Za jakieś 2 tyg chce powtórzyć homocysteine a jak nie to zrobić mutacje...
 
No i dobrze, że idziesz się skonsultować ;)
A badałaś więcej hormonów może? Ja rozmawiałam ostatnio z lekarzem i mówił, że przy nieskutecznych staraniach powinno się zacząć od hormonów wszystkich. Ja nie miałam badanych żadnych hormonów oprócz tsh (1.4) i progesteronu po owulacji (12.5) więc jeśli w tym cyklu nie wyjdzie to robię badania hormonów wszystkie. Lekarz wypisał mi 6 hormonow +insulina na czczo.
A to nie będzie za późno jak w poniedziałek zrobisz FSH i LH? Bo te badania robi się 2 lub 3 dzień cyklu tak jak i inne hormony. W innych dniach ponoć nie jest wskazane interpretowanie 🤔
Nie masz jakiejś surowicy zamrożonej z 2 lub 3 dc? 😅🙈
Poszłam w Nd, czyli 4dc, ten stary gin zalecał między 3 a 5dc.
Mam lh, fsh, tsh, estradiol, insulina i glukoza, morfologia pełna, ob, prolaktyna, Wit b12, potas, żelazo, kortyzol. Chyba sporo mam dla niego 🙈 nie chce stracić czasu i iść zapłacić za wizytę po to by mnie wyskal na badania i znowu do niego wrócić, dlatego się przygotowałam 🤦‍♀️🤦‍♀️ czy jestem wariatką?
Lh mam za wysokie jak na tą fazę cyklu.. Kiepsko to wygląda, idę do tego nowego lekarza jako po ostatnia nadzieje 🙄
 
4dc - lh, fsh, tsh
20dc - progesteron, prolaktyna
Reszty na tel nie nam, martwię się tym lh, że może w wieku 30 lat wygasza mi się praca h ajnikow.... Naczytałam się, że to może oznaczać wchodzenie w menopauzę i jestem przerażona
 

Załączniki

  • Screenshot_20201026_125541.jpg
    Screenshot_20201026_125541.jpg
    115,9 KB · Wyświetleń: 49
  • Screenshot_20201026_125703.jpg
    Screenshot_20201026_125703.jpg
    69,6 KB · Wyświetleń: 51
4dc - lh, fsh, tsh
20dc - progesteron, prolaktyna
Reszty na tel nie nam, martwię się tym lh, że może w wieku 30 lat wygasza mi się praca h ajnikow.... Naczytałam się, że to może oznaczać wchodzenie w menopauzę i jestem przerażona

W ten marker co oznacza ?

Prolaktyna bym sie tak nie przejmowala Ona lubi sobie skakac. Masz jakies wycieki ze sutka?
 
reklama
4dc - lh, fsh, tsh
20dc - progesteron, prolaktyna
Reszty na tel nie nam, martwię się tym lh, że może w wieku 30 lat wygasza mi się praca h ajnikow.... Naczytałam się, że to może oznaczać wchodzenie w menopauzę i jestem przerażona
Jeśli martwisz sie wygaszaniem pracy jajników to jest takie badanie AMH. Koszt u mnie to około 170 zł. Ja dosc późno sie o nim dowiedziałam, a duzo wyjaśniło skad brak ciąży pomimo ze akurat u mnie reszta hormonów była w normie.
 
Do góry