reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ananasowe staraczki - dziewczyny z udanych cyklów ... i nie tylko 😁☺️❤️

W ten marker co oznacza ?

Prolaktyna bym sie tak nie przejmowala Ona lubi sobie skakac. Masz jakies wycieki ze sutka?
Zrobiłam marker, bo bałam się że mam raka, podejrzenia endometriozy na prawym jajniku, tam były 2 torbiele (tak wiem wiem, panikara), gin powiedział jak z tym poszłam do niego, że to te torbiele dają wyższy wynik tego markera.
Mam takie jakby białe naloty czasem na sutkach, to może od tej prolaktyny?
AMH nie badałam, bo raz że prawie 200zl,poki co myślałam, że jeśli co cykl miałam te jajka i te pęcherzyki zawsze byly i rosły, to znaczy, że one są... Że mam ich jeszcze.
 
reklama
Mam kolejny problem... Otrzymałam wyniki i mam się skonsultować z imunologiem.. Znalazłam jednego w Poznaniu i umówiłam na najwcześniejszy termin 15.12... Bez komentarza...

Co do wyników to może któraś się zna lub miała podobnie??
IMG_20201026_153502.jpeg
 
Zrobiłam marker, bo bałam się że mam raka, podejrzenia endometriozy na prawym jajniku, tam były 2 torbiele (tak wiem wiem, panikara), gin powiedział jak z tym poszłam do niego, że to te torbiele dają wyższy wynik tego markera.
Mam takie jakby białe naloty czasem na sutkach, to może od tej prolaktyny?
AMH nie badałam, bo raz że prawie 200zl,poki co myślałam, że jeśli co cykl miałam te jajka i te pęcherzyki zawsze byly i rosły, to znaczy, że one są... Że mam ich jeszcze.
Ja tez mam pecherzyki i potwierdzona monitoringiem owulacje, przez 4 cykle robiłam,żeby mieć pewność. Miesiączki książkowe co 28 dni a AMH niskie.
 
Dupka wzielam 3 dni po owu. No i już się na czytałam i kupiłam metylowaną B12 i kwas foliowy. Gin zaleciła prewenit intensiv wiec tez biorę. Za jakieś 2 tyg chce powtórzyć homocysteine a jak nie to zrobić mutacje...
Homocysteina może Ci nie opaść przez 2 tyg. Lekarze każą kontrolować co 6 miesięcy. Oczywiście nie będziesz tyle czekać. Ale ja bym zrobiła badanie najwcześniej miesiąc po wprowadzeniu nowych supli
 
Poszłam w Nd, czyli 4dc, ten stary gin zalecał między 3 a 5dc.
Mam lh, fsh, tsh, estradiol, insulina i glukoza, morfologia pełna, ob, prolaktyna, Wit b12, potas, żelazo, kortyzol. Chyba sporo mam dla niego 🙈 nie chce stracić czasu i iść zapłacić za wizytę po to by mnie wyskal na badania i znowu do niego wrócić, dlatego się przygotowałam 🤦‍♀️🤦‍♀️ czy jestem wariatką?
Lh mam za wysokie jak na tą fazę cyklu.. Kiepsko to wygląda, idę do tego nowego lekarza jako po ostatnia nadzieje 🙄
Nie, nie jesteś wariatką... Przedłużające się starania są stresujące i zaczyna się szukanie co jest nie tak. Przytulam Cię 🤗
Napisz co lekarz na wyniki powiedział
Jeśli martwisz sie wygaszaniem pracy jajników to jest takie badanie AMH. Koszt u mnie to około 170 zł. Ja dosc późno sie o nim dowiedziałam, a duzo wyjaśniło skad brak ciąży pomimo ze akurat u mnie reszta hormonów była w normie.
Jakie Ci wyszło AMH i ile masz lat?
Jeśli masz ochotę zdradzić to napisz ;)
 
Mam kolejny problem... Otrzymałam wyniki i mam się skonsultować z imunologiem.. Znalazłam jednego w Poznaniu i umówiłam na najwcześniejszy termin 15.12... Bez komentarza...

Co do wyników to może któraś się zna lub miała podobnie?? Zobacz załącznik 1192858
Niestety ja się za bardzo nie znam na tym. Ale widzę, że masz graniczne p/przeciw plemnikowe. Więc to chyba nie jest tak źle.
Natomiast p/jądrowe to inaczej ANA? Czy coś pomieszałam?
ANA 1 jest testem przesiewowym. Więc jeśli Ci wyszło dodatnie to lekarz będzie wolał wyniki ANA2 i ANA3. Żeby już konkretnie wiedzieć co jest grane.
 
Niestety ja się za bardzo nie znam na tym. Ale widzę, że masz graniczne p/przeciw plemnikowe. Więc to chyba nie jest tak źle.
Natomiast p/jądrowe to inaczej ANA? Czy coś pomieszałam?
ANA 1 jest testem przesiewowym. Więc jeśli Ci wyszło dodatnie to lekarz będzie wolał wyniki ANA2 i ANA3. Żeby już konkretnie wiedzieć co jest grane.
ANA to p/jądrowe
 
Hej 🙂 właśnie wyszłam z gabinetu. Oczekałam się trochę, bo aż godz opóźnienia było, ale warto mam nadzieję.
Lekarz całkiem inny, jeśli chodzi o podejście, inteligentne odpowiedzi, rozrysował mi jaki mam obecnie problem, który póki co widzi, stwierdził, że mu coś nie gra w prowadzeniu mnie przez poprzedniego lekarza, chce zerknąć na ten cykl bez ingerencji lekow/zastrzyków i ew w następnym, jeśli teraz owu nie będzie wdrożyć CLO i zastrzyk z większą mocą, dał skierowanie na badania testosteronu, tarczycy całościowo, PRL, bo te były sprzed pół roku, a chce mieć świeższe, jeśli stymulacja nic nie da to drożność jest następnym krokiem, jeśli ona nic, to laparoskopia. Mam endomertioze na prawym jajniku, wg niego nie jest póki co operacyjna.
Dał mi nadzieję i na razie kazał odłożyć myśli złe na bok. Powiedział, że nie jestem stara 🙈 i że owulacje można wywołać, gorzej jeśli endometrioza 'zatkala' jajniki, ale to drożność pokaże 🙄
 
Hej [emoji846] właśnie wyszłam z gabinetu. Oczekałam się trochę, bo aż godz opóźnienia było, ale warto mam nadzieję.
Lekarz całkiem inny, jeśli chodzi o podejście, inteligentne odpowiedzi, rozrysował mi jaki mam obecnie problem, który póki co widzi, stwierdził, że mu coś nie gra w prowadzeniu mnie przez poprzedniego lekarza, chce zerknąć na ten cykl bez ingerencji lekow/zastrzyków i ew w następnym, jeśli teraz owu nie będzie wdrożyć CLO i zastrzyk z większą mocą, dał skierowanie na badania testosteronu, tarczycy całościowo, PRL, bo te były sprzed pół roku, a chce mieć świeższe, jeśli stymulacja nic nie da to drożność jest następnym krokiem, jeśli ona nic, to laparoskopia. Mam endomertioze na prawym jajniku, wg niego nie jest póki co operacyjna.
Dał mi nadzieję i na razie kazał odłożyć myśli złe na bok. Powiedział, że nie jestem stara [emoji85] i że owulacje można wywołać, gorzej jeśli endometrioza 'zatkala' jajniki, ale to drożność pokaże [emoji849]

Dobrze, że macie plan! [emoji4][emoji4] Jesli mogę doradzic to zaczęłabym od laparo/drożność, po co faszerowac się hormonami jak jajowody niedrozne [emoji4] ja też idę niestety [emoji17][emoji17][emoji17]
 
reklama
Zrobiłam te dodatkowe badania zalecone od gina nowego i wydaje mi się, że są ok. No wiadomo, insulinooporość się potwierdziła. W pon idę z tymi wynikami do niego, chce obejrzeć ten pęcherzyk, który mam w lewym jajniku, bo sam chce zobaczyć, czy na pewno nie mam owulacji.

@rossig jak tam sytuacja u ciebie? 🙂

Gdzie się podziały nasze ananasowe ciężarówki? Co u Was?
 

Załączniki

  • Screenshot_20201031_160532.jpg
    Screenshot_20201031_160532.jpg
    83,9 KB · Wyświetleń: 50
  • Screenshot_20201031_160412.jpg
    Screenshot_20201031_160412.jpg
    38,3 KB · Wyświetleń: 45
  • Screenshot_20201031_160450.jpg
    Screenshot_20201031_160450.jpg
    20,1 KB · Wyświetleń: 42
Do góry