reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Cześć Wam 😊 jeśli chodzi o tygodnie to lekarze faktycznie liczą według tych skończonych, ale jak ktoś mnie pyta to mówię,że jestem w tym który właśnie leci (jakoś tak lepiej się z tym czuję 😁), w apce też pokazuje - jesteś w 16 TC (15+2).. ja zaraz wyciągam mojego męża na zakupy (dopóki nie utknął w remontach), bo zamierzam dziś upiec mała porcyjke domowych pierników 😁 chyba mogę to uznać za zachciankę ciążową 🤔😂
a co do pierników to mi się marzy taka gwiazda drożdżowa makowa świąteczna 🤦‍♀️🤗 ale się już chyba wstrzymam do świat. Ogólnie już ze dwa razy kupowałam drożdżówki z makiem bo mi się chce jakoś bardzo
 
reklama
właśnie tak myślałam ze taka wiedza sprawdzona w sensie „stara” jest najlepsza. Mam tylko na myśli ze wolałabym Ew. Choć trochę poczytać żeby choć minimalnie odczytywać co to dzieciątko chce a co powinno odemnie dostać 😁
O kochana spokojnie - sama zaczniesz czytać własne dziecko - żadna książka czy poradnik tego nie przekażą bo każde dziecko jest inne. Twój instynkt to będzie najlepszy poradnik a w razie wątpliwości lekarz czy położna albo osoba której ufasz w tym temacie.
 
U mnie w trakcie 16 tygodnia była 3,0 cm, a po 5 dniach się wydłużyła do 3,4 cm.
Dzisiaj zaczęłam 20 tydzień (19+0) i za 10 dni mam połówkowe. Jestem ciekawa czy szyjka też będzie wtedy mierzona 🤔 . Kolejną wizytę u mojej ginekolog mam 23.11 i wtedy już na pewno zmierzy szyjkę i powie co i jak. Na razie w sumie kazała nie panikować i żyć normalnie :)
O to super informacje :)
 
Hej dziewczyny. Ja kiepski nastroj mam bo od 4 dni kaszle. Mialam juz 2 historie w poprzednich ciazach. W pierwszej kaslalam od 20 do 27tc i przez to szyjka poleciala. A w drugiej od 17 do 21 tc i kaszel przerwal wyjazd w góry. Osluchowo za każdym razem czysto. Antybiotyku i sterydy i wszystki co możliwe dostawalam i nic nie pomagalo. Poprostu przechodziło. Kaszel tak meczacy ze sikam po nogach brzuch siw napina. I czuje ze to jest teraz to samo b9 wczoraj byłam u lekarza zeby mnie osłuchał i wszystko dobrze... Martwie sie bo w 1 ciąży po tygodniu takiego kaszlu szyjka poleciala z 4 do 2.2 cm. Ale za to w drugiej ciazy mimo kaszlu sie trzymala a powodem wczesnego porodu bylo zakazeniw wewnatrzmaciczne. Czy moze ktoras z Was cos takiego przerabiala albo ktos z Waszych znajomych? Jestem dziwnym przypadkiem
 
@Marynia88 no co Ty. Ja rodziłam 2,5 roku temu i wtedy już większość szpitali odchodziło od mycia.

@PałkaZapałka nie strasz!! Nie wyobrażam sobie, by położna nie przychodziła! Na tych wizytach ważą dzieciątko i po tym było wiadomo, że z młodą było coś nie tak i trzeba było interweniować.

@Nadziejka2021 u nas sezon na rogale marcińskie z białym makiem 🤤 Ja zamierzam niedługo nastawić ciasto na piernik staropolski, z którego robię pierniczki 😃
 
@Marynia88 no co Ty. Ja rodziłam 2,5 roku temu i wtedy już większość szpitali odchodziło od mycia.

@PałkaZapałka nie strasz!! Nie wyobrażam sobie, by położna nie przychodziła! Na tych wizytach ważą dzieciątko i po tym było wiadomo, że z młodą było coś nie tak i trzeba było interweniować.

@Nadziejka2021 u nas sezon na rogale marcińskie z białym makiem 🤤 Ja zamierzam niedługo nastawić ciasto na piernik staropolski, z którego robię pierniczki 😃
Poważnie Kochana - po porodzie tylko przemyli brzdąca i położyli mi na brzuchu ale kolejnego wieczora zabrali go normalnie do mycia. To był kwiecień 2019. Położna jak przyszła po tygodniu to owszem obejrzała dziecko ale o żadnym ważeniu i kąpieli nie było mowy.
 
Hej już po wizycie. Małe waży 146 g wg usg 16+1. Szyjka ok ale nadal nie wiemy co będzie choć pani doktor mówi że wydaje jej się że chłopczyk. W domu dwie dziewczynki byłoby miło. Następna wizyta za 4 tygodnie. Odstawiamy duphaston. Może mdłości przejdą
 

Załączniki

  • IMG_20201107_101843.jpg
    IMG_20201107_101843.jpg
    1,9 MB · Wyświetleń: 59
reklama
Do góry