reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciągle płacze, a ja wariuję z nerwów

Alergia to jedno, ale ja bym zerknęła do mózgu. USG przez ciemiaczkowe nie jest bolesne, a może dużo pokazać, choćby to, że jest wszystko w porządku i można szukać w innym miejscu. Mam schizę na punkcie główki, bo mam dziecko z wodogłowiem, dlatego od głowy bym zaczęła. Takie USG prywatnie to koszt ok 100. Potem jak wszystko będzie ok, to szukałabym dalej.
 
reklama
Alergia to jedno, ale ja bym zerknęła do mózgu. USG przez ciemiaczkowe nie jest bolesne, a może dużo pokazać, choćby to, że jest wszystko w porządku i można szukać w innym miejscu. Mam schizę na punkcie główki, bo mam dziecko z wodogłowiem, dlatego od głowy bym zaczęła. Takie USG prywatnie to koszt ok 100. Potem jak wszystko będzie ok, to szukałabym dalej.

Jesteśmy po wizycie u neurologopedy i fizjoterapeuty. Michał będzie raz w tygodniu rehabilitowany i codziennie w domu ćwiczony żeby wzmocnić mięśnie bo podpada pod obniżone napięcie mięśniowe + jest leniwy i troche sobie nas poustawiał.
przez problemy z kolkami i wypróżnieniem na początku życia, zachował sobie nieprawidłowe wzorce ruchowe i trzeba go trochę nakierować na dalszy tor. Jest leniuchem bo jeśli nie może do czegoś dosięgnąć to zaczyna płakać a jak płaczem nie wymusi to się poddaje 🤷🏽‍♀️
neurologopeda stwierdziła ze jego problemy z ciągłym jęczeniem są spowodowane właśnie napięciem, ale oprócz tego jest kontaktowy, utrzymuje kontakt wzrokowy, gaworzy, podejmuje dialogi, jest zainteresowany otoczeniem, jama ustna,gardło, migdały są ok. Jeśli popracuje siłowo i w końcu się ruszy to będzie dobrze. Będziemy działać. Neurologa możemy na chwile obecną odpuścić bo jakby to były problemy z główką to już dawno byśmy widzieli. Poszła bym z chęcią dla swojego spokoju, ale w naszym mieście nie ma neurologa dziecięcego i najbliżej mamy do Kołobrzegu lub Szczecina a to od nas 300 km😞🤷🏽‍♀️ Jest zapisany na wizytę do poradni psychologiczno pedagogicznej, ale tam się długo czeka. Fajnie by było jak byśmy się dostali bo mógłby tam uczęszczać na ćwiczenia aż do pójścia do szkoły. Będziemy czekać 😉
Na tą chwile Michał turla się po domu, robi pozycje niedźwiadka i staje na czworaka na kolankach, buja się ale coś mu nie idzie i skacze jak foka do przodu. ma 8 miesięcy i nie pali się do siadania. Nie jest stabilny przy siedzeniu i to będziemy ćwiczyć. Brzuszek i siad z czworaków 😉 może w końcu ruszy i zejdzie mi z rąk. Skończy się jęczenie.
 
Zapomniałam dopisać ze dodatkowo nie łapie się za stopy. Nigdy za nie nie złapał. To tez przez osłabione napięcie.
dodatkowo bardzo dużo przybierałna początku i jest dużya to tez mu utrudnia. Wazy już 11 kg. Zatrzymał się dopiero ostatnio. Może jak zrzuci sadełka to będzie mu łatwiej 😂💕
 

Załączniki

  • D00EBC4E-65E3-4D26-B9A0-89462C8308EC.jpeg
    D00EBC4E-65E3-4D26-B9A0-89462C8308EC.jpeg
    1,2 MB · Wyświetleń: 157
  • F9E79727-C87E-4DCB-9B0A-1247FB010D82.jpeg
    F9E79727-C87E-4DCB-9B0A-1247FB010D82.jpeg
    1,3 MB · Wyświetleń: 153
  • 5395E7B8-C970-46AB-B951-D92148CE3FC1.jpeg
    5395E7B8-C970-46AB-B951-D92148CE3FC1.jpeg
    2,5 MB · Wyświetleń: 155
Dzień dobry! Od ostatniego wątku minął rok, czy są tu jeszcze mamy dzieci z zeszłych lat? Jak potoczyła się Wasza historia? Czy trzeba ten okres przeczekać czy dzieci mają taki marudny charakter, a może były konkretne przyczyny tych zachowań??? Bardzo proszę o info, mój synek 5,5 miesiąca ma podobne objawy/zachowania, oczywiście neurolog i pediatra twierdzą że z dzieckiem absolutnie wszystko w porządku, a rodzina twierdzi, że trzeba przeczekać, ale mam wrażenie, że to ponad ludzkie siły i nie wiem jak doczekać końca. Do psychologa też mnie już wysyłają, bo najwyraźniej ja mam problem, a nie dziecko. A on stał się praktycznie nieodkładalny, złości się i płacze, bo nie umie pełzać ani raczkować, a chce sięgać sam do zabawek, a mu nie wychodzi jak są za daleko, przestaje próbować i zaczyna marudzić. W nocy ma problem z zasypianiem i się wybudza często. Nie wiem co robić....
 
Ja nie pocieszę bo mojemu dziecku nie przeszło. Ale to taki charakter HNB i WWO.
No ale przynajmniej jest bardziej empatyczne niż wielu dorosłych 🤷‍♀️
 
Do góry