reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krwiak w bardzo wczesnej ciąży

adamka

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
25 Lipiec 2020
Postów
131
Witam Was wszystkie borykajace się z problemem krwiaka w I trymestrze. To moja druga ciąża (pierwsza- poronienie w 8/9 tyg, serduszko przestało bić i bylo łyżeczkowanie) i teraz dość szybko po poronieniu udało się zajść w drugą ciążę. Lekarze ktorych pytałam mówią że nie warto za długo czekać bo nawet WHO powoli przymierza się do zmiany stanowiska gdyz badania pokazują że najlepiej próbować po poronieniu w pierwszych 6 cyklach jeśli oczywiście wszystko jest ok fizycznie i psychicznie. Teraz beta nizsze wartości (zaczęłam od 33) ale wzrost idealny i one w zakresie norm a ponoć to a nie liczby są wyznacznikiem rozwoju tylko właśnie przyrost. Niemniej jednak ciąża wewnątrzmaciczna, w 5t6d pęcherzyk 8 mm ale na usg krwiak blisko i to duży, 19mm na 7mm. Nie krwawie, jeden raz brudzenie brunatne ale nic nawet na bieliźnie tylko na papierze zauważyłam i wtedy właśnie pojechałam na usg sprawdzić o co chodzi. W 4tyg od OM na pierwszym usg nie było tego krwiaka i pęcherzyka też nie, tzn były tylko 2 kropki i endometrium grube. Wnioskuję że z jednej rozwija się Maluch a drugi to krwiak. Nie mniej jednak to usg na którym wyszedl krwiak bylo zrobione na urlopie poza moim miastem, jutro wizyta u mojej dr. Tamta lekarka bardzo ok, kazała odpoczywać, nie dźwigać, nie łazić za dużo, nie mówiła o lezeniu plackiem ale wróciłam do domu i leżę. Mówi że krwiak nie mały ale jak nie krwawie to 50/50 daje szansę, jak zacznę to może krwiak "porwać" że sobą dość słaby i mały jeszcze plod. Wpisała poronienie zagrażające.. Staram się być dobrej myśli, pozytywnie się nastawić, historie że się wchłonąl pomagają. Napiszcie jesli macie podobne zmagania, razem raźniej trochę :) Wiem że każda ciąża jest inna, nie ma co porównywać ale wymiana myśli często potrafi dodać skrzydeł..
 
reklama
Dziewczyny, pisalam tutaj dawno, bo jakies 9 tyg temu. W 5 tyg zaczely mi sie bardzo mocne plamiemnia, byl tez krwiak. Plamilam resztkami jeszcze jakies dwa tyg chyba. Potem na usg po krwiaku nie było śladu ;) nie wiem czy się wchlonal czy powoli wysączył, ale juz mam 14 tydz i nq prenatalnym wszystkie parametry ok. Także tylko modlić się aby nic zlego się juz nie wydarzylo. Czyli jestem następną mamą co póki co wszystko dobrze na razie ;)
super wieści i oby już do końca spokojnie :)
 
reklama
Byłam dziś i moja lekarka mnie uspokoiła. Mówi że to mały krwiak (maleje od ostatniego usg) i że mam się oszczędzać i powinien się wchłonąć. Beta rośnie wzorowo, pęcherzyk tez, nie krwawie więc po prostu dbać o siebie, dała leki i tyle. Najważniejsze to pozytywne nastawienie i starać się nie stresować.
A jakie leki dostałaś na tego krwiaka jeśli mogę zapytać?
 
Witam Was wszystkie borykajace się z problemem krwiaka w I trymestrze. To moja druga ciąża (pierwsza- poronienie w 8/9 tyg, serduszko przestało bić i bylo łyżeczkowanie) i teraz dość szybko po poronieniu udało się zajść w drugą ciążę. Lekarze ktorych pytałam mówią że nie warto za długo czekać bo nawet WHO powoli przymierza się do zmiany stanowiska gdyz badania pokazują że najlepiej próbować po poronieniu w pierwszych 6 cyklach jeśli oczywiście wszystko jest ok fizycznie i psychicznie. Teraz beta nizsze wartości (zaczęłam od 33) ale wzrost idealny i one w zakresie norm a ponoć to a nie liczby są wyznacznikiem rozwoju tylko właśnie przyrost. Niemniej jednak ciąża wewnątrzmaciczna, w 5t6d pęcherzyk 8 mm ale na usg krwiak blisko i to duży, 19mm na 7mm. Nie krwawie, jeden raz brudzenie brunatne ale nic nawet na bieliźnie tylko na papierze zauważyłam i wtedy właśnie pojechałam na usg sprawdzić o co chodzi. W 4tyg od OM na pierwszym usg nie było tego krwiaka i pęcherzyka też nie, tzn były tylko 2 kropki i endometrium grube. Wnioskuję że z jednej rozwija się Maluch a drugi to krwiak. Nie mniej jednak to usg na którym wyszedl krwiak bylo zrobione na urlopie poza moim miastem, jutro wizyta u mojej dr. Tamta lekarka bardzo ok, kazała odpoczywać, nie dźwigać, nie łazić za dużo, nie mówiła o lezeniu plackiem ale wróciłam do domu i leżę. Mówi że krwiak nie mały ale jak nie krwawie to 50/50 daje szansę, jak zacznę to może krwiak "porwać" że sobą dość słaby i mały jeszcze plod. Wpisała poronienie zagrażające.. Staram się być dobrej myśli, pozytywnie się nastawić, historie że się wchłonąl pomagają. Napiszcie jesli macie podobne zmagania, razem raźniej trochę :) Wiem że każda ciąża jest inna, nie ma co porównywać ale wymiana myśli często potrafi
Hej, jestem w 5 tyg ciąży, dwa razy krwawiłam wczoraj i przedwczoraj. Jestem od tego tygodnia na duphastonia.Pani doktor dziś mnie badała - krwiak
Jestem w 5tygodniu ciąży, dostałam dyphaston 3x1
Martwi mnie, ze zarodek o charakterze płaskim (kształt) i mało regularny kształt w sensie nie jajko ładne okrągłe. Tak pani doktor powiedział, ale za tydz 21.01 mam wizytę i wtedy powie co i jak, bo będzie 6tydz i zobaczy jak się zarodek rozwija czy ok bije serduszko czy będzie poronienie czy nie
Martwi mnie to (choć staram się być spokojna)jak u Ciebie to wyglądało? Jak Twoja ciaza po tym krwiaku? W którym tyg go mialas
Boje sie, ze zarodek może się złe wykształcić. Wątek macie dziewczynki już od dawna założony. Jak ciaza się rozwija? Czy z krwiakiem przebytym są duże szanse zdrowej ciąży 🙌😘
 
Hej, jestem w 5 tyg ciąży, dwa razy krwawiłam wczoraj i przedwczoraj. Jestem od tego tygodnia na duphastonia.Pani doktor dziś mnie badała - krwiak
Jestem w 5tygodniu ciąży, dostałam dyphaston 3x1
Martwi mnie, ze zarodek o charakterze płaskim (kształt) i mało regularny kształt w sensie nie jajko ładne okrągłe. Tak pani doktor powiedział, ale za tydz 21.01 mam wizytę i wtedy powie co i jak, bo będzie 6tydz i zobaczy jak się zarodek rozwija czy ok bije serduszko czy będzie poronienie czy nie
Martwi mnie to (choć staram się być spokojna)jak u Ciebie to wyglądało? Jak Twoja ciaza po tym krwiaku? W którym tyg go mialas
Boje sie, ze zarodek może się złe wykształcić. Wątek macie dziewczynki już od dawna założony. Jak ciaza się rozwija? Czy z krwiakiem przebytym są duże szanse zdrowej ciąży 🙌😘
Spokój spokój i jeszcze raz spokój 🙂 wiem, że łatwo się mówi, ale dużo odpoczynku bardzo pomaga. U mnie też szanse były 50/50, bardzo mocne krwawienie-diagnoza krwiak, był na początku mały, a później rósł zamiast maleć więc to było szczęście czy się uda utrzymać ciąże. W sumie około 1,5 mięsiąca się wchłaniał i na szczęście wszystko ułożyło się dobrze. Teraz mamy już 28 tydzień i mała pięknie rośnie. Trzymam mocno kciuki, żeby u Ciebie również dobrze się skończyło ✊ Nie ma innej możliwości. Dużo odpoczywaj (ja leżałam plackiem, wstawałam tylko do toalety) 🙂
 
Spokój spokój i jeszcze raz spokój 🙂 wiem, że łatwo się mówi, ale dużo odpoczynku bardzo pomaga. U mnie też szanse były 50/50, bardzo mocne krwawienie-diagnoza krwiak, był na początku mały, a później rósł zamiast maleć więc to było szczęście czy się uda utrzymać ciąże. W sumie około 1,5 mięsiąca się wchłaniał i na szczęście wszystko ułożyło się dobrze. Teraz mamy już 28 tydzień i mała pięknie rośnie. Trzymam mocno kciuki, żeby u Ciebie również dobrze się skończyło ✊ Nie ma innej możliwości. Dużo odpoczywaj (ja leżałam plackiem, wstawałam tylko do toalety) 🙂
🙌😘❤️Dziekuje za słowa otuchy
Kochana a miałaś robione badania prenatalne itd? Z dzidzia wszystko ok?
 
reklama
@Qruszon, mój krwwiak został wykryty pod koniec 6. tygodnia ciąży w czasie rutynowego USG (w 5 tygodniu jeszcze go nie było). Nie miałam jednak żadnego krwawienia, plamienia (ale to może dlatego, że został szybko wykryty?), po diagnozie leżałam i brałam Duphaston (3x1). Pod koniec 13. tygodnia lekarz prowadzący potwierdził jego wchłoniecie (chociaż już dwa dni wcześniej, w czasie USG I trymestru u innego lekarza, też już miałam informację, że krwiaka nie widać).
Obecnie jestem prawie w 36. tygodniu i wszystko z maluszkiem jest w porządku.

Życzę żeby Twoja historia z krwiakiem też dobrze się skończyła. Odpoczywaj jak najwięcej, niestety nic więcej tak naprawdę nie można zrobić. Trzymaj się dzielnie :)
 
Do góry