reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

Załączniki

  • IMG_20201030_063950605.jpg
    IMG_20201030_063950605.jpg
    871,5 KB · Wyświetleń: 56
reklama
Wspominacie o kotkach, to opowiem Wam sytuacje z wcz.u mojej gin. Nie wiem czy tak jest w calych Niemczech, czy ona ma na tym pkt bzika. Pyta mi sie czy wiem co to toksoplazmoza, ja ze tak. Kazala mi wyjascic, wiec jej mowie ze od niedomytych owocow, warzyw...przerwala mi i dodala od kotow, glownie od kotow. Poczym zapytala czy mam koty, mowie ze nie, a ona to teraz pani podpisze, ze podczas ciazy nie kupi pani kota 😁
Troche mnie zszokowala tym, kolezanka jest mocna kociara i powiedziala, ze ta lekarka jest chyba ze sredniowiecza :)
moja ginekolog mówiła że szybciej od surowego mięsa się zarazi niż od kota. Ja całe życie miałam koty, wychodzące, teraz mamy w 100% domowego i do tej pory nigdy nie złapałam toxo.
@Angelaxa ja w poprzednich ciążach niczym się nie smarowałam i nie mam żadnego. Koleżanka dwa razy dziennie i brzuch jak skóra tygrysa. To niestety w większości kwestia genów, moja mama też nie ma i nie miała.
Ja się zastanawiam, bo na wigilię idziemy do teściów, ma być jeszcze moja mama, męża babcia i taka starsza ciocia. A 17-18.12 starszak z mężem idą do szpitala na badania i boję się, żeby czegoś nie przynieśli...
 
Link do: Niemcy - Ministerstwo Spraw Zagranicznych - Portal Gov.pl , tutaj macie dokładne informacje - obowiązuje 10 dniowa kwarantanna po przyjeździe z Polski do Niemiec.

Co do kremów na rozstępy, używam tego:

można używać od pierwszego dnia ciąży + wieczorem zaraz po kąpieli oliwka dla kobiet w ciąży z babydream, całkiem przyzwoity skład
 
Ja planuje, już nawet dość mocno rozeznalam temat. Jestem z tych ludzi co robią własne mydła, piorą w orzechach, warzywa z własnego ogrodu. Nastawiłam się z moim na wielo, tylko nie wiemy czy damy radę od urodzenia czy jak dziecko będzie troszkę większe, żeby rozmiaru new e born nie kupować. A w praniu zobaczymy :) Moim zdaniem wszystko to jest kwestia przyzwyczajenia, powiem wam tylko że jak człowiek robi małe kroki w stronę eko, typu swoje siatki na owoce- to później idzie coraz lepiej i chce się robić wiecej :)
ja mam w planach na wiosnę swój warzywnik. kochany mąż już skrzynię zbil... tylko czy dam radę z brzuchem... dziś przesadziłam. brzuch boli a ja leżę i ... próbuje odpocząć:(
 
Dziewczyny smarujecie się może już jakimiś kremami na rozstępy? Ja właśnie byłam w Rossmannie i większość jest od 4miesiaca, udało mi się znaleźć dwa, które jak piszą można stosować od początku ciąży, jeden z nich kupiłam. Może macie już jakieś sprawdzone i polecicie na przyszłość? ;)
Ja mam mustelle jest od pocztaku ciazy, ale jeszcze sie nie smaruje
 
reklama
Do góry