reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a dentysta

reklama
Dzisiaj dowiedziałam się o ciąży A akurat we wtorek i środę mam umówione wizyty. Całkiem świeżo. Zobaczę co mój mi powie. Ja ogólnie bez znieczulenia nie jestem w stanie leczyć zęba.
 
kto miał leczenie kanałowe w ciąży , jestem w 14 tygodniu ciąży , początek leczenia miałam przed świętami pani dentystka wyczyściła trochę tam ząb i dała truciznę , bolało jak cholera bo nie chciała dać mi znieczulenia , teraz wizytę mam jutro i jak wygląda dalsze leczenie zęba kanałowo ?
czy już w drugim trymescie można podać znieczulenie? , jestem panikarą i nie cierpię jak ktoś mi grzebie w zębach
 
kto miał leczenie kanałowe w ciąży , jestem w 14 tygodniu ciąży , początek leczenia miałam przed świętami pani dentystka wyczyściła trochę tam ząb i dała truciznę , bolało jak cholera bo nie chciała dać mi znieczulenia , teraz wizytę mam jutro i jak wygląda dalsze leczenie zęba kanałowo ?
czy już w drugim trymescie można podać znieczulenie? , jestem panikarą i nie cierpię jak ktoś mi grzebie w zębach
Ja miałam i znieczulenie dostalam
 
Ja tylko dodam , że jeśli trzeba to należy leczyć (oczywiście od 2 trymestru). Ja miałam iść w ramach kontroli i okazało się, że kilka zębów jest do leczenia, niespodziewałam się, że jest, aż tak źle. Dodatkowo w dniu wizyty ułamał mi się ząb (niedobory wapnia zrobiły swoje). Na szczęście już uzupełnione. Natomiast podczas wizyty leczenia dość wrażliwego zęba miałam wrażenie, że dziecko jest strasznie niespokojne. Może sobie coś wmawiam ale stwierdziłam, że chyba leczenie dokończe po porodzie...
 
Mnie też lekarz prowadzący ale też mój wieloletni dentysta uczulali, że należy leczyć z rozwaga w ciąży, ale na pewno nie bagatelizować stanów zapalnych. Na szczęście przed ciążą wszystkie zęby wyleczyłam i teraz tylko kontrolnie się wybiorę do stomatologa
 
Jeśli cos złego się dzieje, to trzeba to wyleczyć bez dwóch zdań. Najlepiej jest zadbać o zęby przed zajściem w ciążę.
 
Leczyłam w ciązy zeba kanałowo. Zaniedbanie zęba oraz doprowadzenie do procesu zapalnego jest o wiele groźniejsze niż sam proces leczenia. Poza tym stomatolodzy dysponują obecnie bezpiecznymi metodasmi znieczuleń, które mogą być spokojnie stosowane równięz u kobiet w ciązy. Tak więc nie ma się co tego bać oraz warto jest się udać do lekarza:
Link do: Kiedy konieczna jest „kanałówka”? Wskazania do leczenia kanałowego - naturazone.pl

Kilka porad jak wybrać dobry gabinet jest na tej stronie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja pamiętam, jak miałam mega problemy w drugiej ciąży. Miałam 3 dziurawe zęby, z czego dwa straciłam po po porodzie. Na szczęście są kompletnie niewidoczne więc ubytków w ogóle nie widać- dolna szóstka prawa i górna szóstka lewa. Ósemka popchnęła siódemkę i wypełniła cały łuk. Co do znieczulenia, to pamiętam jak lekarz ginekolog powiedział, że zniecuzlenie w ciąży powinno byc podawane bez noradrenaliny.
 
Do góry