reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Śpię jak zabita.
w ostatnim tygodniu nadrabiam wszystkie niedogodności z całej ciąży :(

Dziewczyny jak u was ze szczepieniami ? Czy któraś będzie szczepiła inaczej niż w kalendarzu i może podzielić się swoimi spostrzeżeniami ? Ja nadal nie wiem jak będę szczepiła, kompletnie nie odnajduje się w ty, które szczepionki są lepsze, a które gorsze ;/
 
reklama
W szpitalu szczepią na WZW B i gruźlicę. Teraz przymierzamy się na szczepienia w 2 miesiącu. Będę wybierać szczepionkę 6 w 1 ze względu na jedno ukłucie (płatna). Minusem jest to, że jak zacznie się tymi szczepionkami robić to już trzeba kontynuować. Jeżeli chodzi o konkretną nazwę tej szczepionki to wybrałam Infanrix Hexa. Dodatkowo na pneumokoki państwo refunduje Synflorix ale ja wybrałam szczepionkę 13 waletntną Prevenar (znów płatna). Zostały jeszcze rotawirusy i ta szczepionka jest doustna o nazwie Rotarix (też płatna). Już nawet nie piszę co jest w kolejnych miesiącach bo póki co rozkminiłam temat do 2 miesiąca xD
 
W szpitalu szczepią na WZW B i gruźlicę. Teraz przymierzamy się na szczepienia w 2 miesiącu. Będę wybierać szczepionkę 6 w 1 ze względu na jedno ukłucie (płatna). Minusem jest to, że jak zacznie się tymi szczepionkami robić to już trzeba kontynuować. Jeżeli chodzi o konkretną nazwę tej szczepionki to wybrałam Infanrix Hexa. Dodatkowo na pneumokoki państwo refunduje Synflorix ale ja wybrałam szczepionkę 13 waletntną Prevenar (znów płatna). Zostały jeszcze rotawirusy i ta szczepionka jest doustna o nazwie Rotarix (też płatna). Już nawet nie piszę co jest w kolejnych miesiącach bo póki co rozkminiłam temat do 2 miesiąca xD
o matko ile tego jest. Ja w szpitalu nie szczepie, zaszczepię jak zrobię młodemu morfologie czy nie ma żadnej infekcji, chyba ze w szpitalu zrobią crp i morfologie, ale wątpię.
Na te wszystkie koki raczej szczepić też nie zamierzam, póki co przymierzam się do szczepienia tak jak ja byłam szczepiona, ale muszę się jeszcze rozeznać. Jak się człowiek na tym nie zna to dopiero zagwozdka, a ciężko znaleźć rzetelnego pediatrę, który wszystko wytłumaczy.
 
tak, rotawirusy weszły podobno od tego roku do kalendarza szczepień. Co do szczepionek skojarzonych (6w1), to ja się cały czas waham, bo z jednej strony wygoda no i dla maluszka tylko raz dyskomfort i strach zamiast 6 razy, ale z drugiej strony akurat położna nam mówiła o tym, że jej dziecko miało NOP po 6w1, no i potem nie wiadomo po którym szczepie i wszystkie szczepienie trzeba było odroczyć, więc pod tym względem kiepsko. Tak to od razu wiadomo po czym i ewentualnie tylko jeden rodzaj szczepionki się odracza. Ja bym się bała wyjść ze szpitala z dzieckiem bez szczepienia przeciw gruźlicy, chyba żebym planowała pełną izolację do czasu zaszczepienia.
 
tak, rotawirusy weszły podobno od tego roku do kalendarza szczepień. Co do szczepionek skojarzonych (6w1), to ja się cały czas waham, bo z jednej strony wygoda no i dla maluszka tylko raz dyskomfort i strach zamiast 6 razy, ale z drugiej strony akurat położna nam mówiła o tym, że jej dziecko miało NOP po 6w1, no i potem nie wiadomo po którym szczepie i wszystkie szczepienie trzeba było odroczyć, więc pod tym względem kiepsko. Tak to od razu wiadomo po czym i ewentualnie tylko jeden rodzaj szczepionki się odracza. Ja bym się bała wyjść ze szpitala z dzieckiem bez szczepienia przeciw gruźlicy, chyba żebym planowała pełną izolację do czasu zaszczepienia.
W Polsce się szczepi na gruźlicę kości a nie płuc, a cały cale życie myślałam że na gruźlicę płuc!
 
reklama
Screenshot_20210122-192742_Samsung Internet.jpg
 
Do góry