reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Ja jutro 33+0ale to Tobie z usg wyszło 18.03?
W niemczech nie liczą wcale z usg tylko z miesiączki.
Tak cc 17lub 18.03 któryś z tych terminów, 22lutego mi podadzą, ale wiesz jak to jest można zacząć rodzic przed terminem i wtedy cc wcześniej jak mi wody lub czop odejdzie.
U mnie mała też wydaje się większą niż z terminu miesiączki tym bardziej że pewna jestem że owulacje miałam między 9-11dc. W wawie mnie np. Wyliczyli na 22. 03 termin z usg,ale to było na początku ciąży.
Ja mam 18.03 z miesiączki. A na początku ciąży z usg wyliczył mi tydzień później na 24.03. Także zapytam gin na wizycie jak wygląda sytuacja i czy termin zostaje czy wychodzi wcześniej czy później, bo u mnie mała mniejsza.
 
reklama
Powodzenia! Daj znać po usg :-)
I jak tam po USG?
Daj znać trzymamy kciuki✊
Dzisiaj wyczerpał mnie ten dzień 😕
Maluszek 34+5 2305 g poprawiło się w tydzień 600 g więc szok 😱 Brzuszek nadal za mały 😕 ale twierdzą że w normie jeszcze. Niestety wykryli u mnie bardzo duże ciśnienie w przepływach tetnic macicznych co może się wiązać ze wcześniejszym rozwiązaniem + stwierdził że moje ciśnienie jest szalone dzisiaj 140/89. Natomiast diagnosta wypisal znowu kontrolę za tydz i pomiar ciśnienie co 6 h.
Zobaczymy co jutro gin powie.
Dzisiaj też rozmawiałam że swoją Położna bo strasznie noga mi jedna spuchła czułam od rana jakby była z drewna 🤨 kazała 4 razy dziennie po 20 min trzymać nogi do góry. Masowanie nogi w górę aby poprawić krążenie i zimny okład - narazie pomaga zobaczymy jutro.
Na dzisiaj mamy z maluszkiem dość wrażeń 🙄
 
Dzisiaj wyczerpał mnie ten dzień 😕
Maluszek 34+5 2305 g poprawiło się w tydzień 600 g więc szok 😱 Brzuszek nadal za mały 😕 ale twierdzą że w normie jeszcze. Niestety wykryli u mnie bardzo duże ciśnienie w przepływach tetnic macicznych co może się wiązać ze wcześniejszym rozwiązaniem + stwierdził że moje ciśnienie jest szalone dzisiaj 140/89. Natomiast diagnosta wypisal znowu kontrolę za tydz i pomiar ciśnienie co 6 h.
Zobaczymy co jutro gin powie.
Dzisiaj też rozmawiałam że swoją Położna bo strasznie noga mi jedna spuchła czułam od rana jakby była z drewna 🤨 kazała 4 razy dziennie po 20 min trzymać nogi do góry. Masowanie nogi w górę aby poprawić krążenie i zimny okład - narazie pomaga zobaczymy jutro.
Na dzisiaj mamy z maluszkiem dość wrażeń 🙄
Może to obajaw białego fartucha, ja na wizytach ciśnienie mam 150-160 na 80-100. W poprzedniej ciąży nadciśnienie, a w tej póki co w domu w normie, ale też muszę mierzyć i wysyłać pomiary... Trzymam kciuki za wizytę u ginekologa 💪 ładny przyrost wagi jak na jeden tydzień 🌷😘
 
Dzisiaj wyczerpał mnie ten dzień 😕
Maluszek 34+5 2305 g poprawiło się w tydzień 600 g więc szok 😱 Brzuszek nadal za mały 😕 ale twierdzą że w normie jeszcze. Niestety wykryli u mnie bardzo duże ciśnienie w przepływach tetnic macicznych co może się wiązać ze wcześniejszym rozwiązaniem + stwierdził że moje ciśnienie jest szalone dzisiaj 140/89. Natomiast diagnosta wypisal znowu kontrolę za tydz i pomiar ciśnienie co 6 h.
Zobaczymy co jutro gin powie.
Dzisiaj też rozmawiałam że swoją Położna bo strasznie noga mi jedna spuchła czułam od rana jakby była z drewna 🤨 kazała 4 razy dziennie po 20 min trzymać nogi do góry. Masowanie nogi w górę aby poprawić krążenie i zimny okład - narazie pomaga zobaczymy jutro.
Na dzisiaj mamy z maluszkiem dość wrażeń 🙄
Będzie dobrze zobacz jak urósł🤩ciśnienie mierz, może też że stresu Ci skacze, ja zawsze u lekarza mam wyższe niż, w domu.
 
Dzisiaj wyczerpał mnie ten dzień 😕
Maluszek 34+5 2305 g poprawiło się w tydzień 600 g więc szok 😱 Brzuszek nadal za mały 😕 ale twierdzą że w normie jeszcze. Niestety wykryli u mnie bardzo duże ciśnienie w przepływach tetnic macicznych co może się wiązać ze wcześniejszym rozwiązaniem + stwierdził że moje ciśnienie jest szalone dzisiaj 140/89. Natomiast diagnosta wypisal znowu kontrolę za tydz i pomiar ciśnienie co 6 h.
Zobaczymy co jutro gin powie.
Dzisiaj też rozmawiałam że swoją Położna bo strasznie noga mi jedna spuchła czułam od rana jakby była z drewna 🤨 kazała 4 razy dziennie po 20 min trzymać nogi do góry. Masowanie nogi w górę aby poprawić krążenie i zimny okład - narazie pomaga zobaczymy jutro.
Na dzisiaj mamy z maluszkiem dość wrażeń 🙄
No to super urósł maluszek, a tak się martwiłaś! Te pomiary też są obarczone jakimś ryzykiem błędu, więc może być tak, że brzuszek jest rzeczywiście większy.
Co do wcześniejszego rozwiązania, to już jest tak wysoko, że naprawdę maluchy mają olbrzymie szanse!!
 
No to super urósł maluszek, a tak się martwiłaś! Te pomiary też są obarczone jakimś ryzykiem błędu, więc może być tak, że brzuszek jest rzeczywiście większy.
Co do wcześniejszego rozwiązania, to już jest tak wysoko, że naprawdę maluchy mają olbrzymie szanse!!

Popieram przedmówczynię, maleństwo jakby co dałoby sobie radę! I mozliwe ze faktycznie ze skończyło Ci ciśnienie ze stresu przed wizytą. Ja zawsze ide do lekarza to gdzieś mam 120/80 w tych granicach a normalnie 100/80
 
Dzięki Wam za pocieszenie 😘 samo ciśnienie mierze w domu już dawno mam tak 134/86 średnio więc nie za małe. Bardziej martwię się o te tętnice maciczne bo to też może wywołać stan przedrzucawkowy a na pewno problemy z krążeniem u maluszka więc muszę odpoczywać - no zobaczymy co jeszcze powie gin jutro może jakieś leki da🤷🏻‍♀️. Dla mnie najważniejszy jest maluszek 💗 i jego zdrówko. Mam nadzieję że tak jak z wagą się poprawi. Powiem Wam im dalej w las tym więcej niespodzianek ahhh nie mogę się doczekać szczęśliwego rozwiązania dla nas Wszystkich 🥰 to jest jednak taki stres, że osiwieć idzie!
 
Dzięki Wam za pocieszenie 😘 samo ciśnienie mierze w domu już dawno mam tak 134/86 średnio więc nie za małe. Bardziej martwię się o te tętnice maciczne bo to też może wywołać stan przedrzucawkowy a na pewno problemy z krążeniem u maluszka więc muszę odpoczywać - no zobaczymy co jeszcze powie gin jutro może jakieś leki da🤷🏻‍♀️. Dla mnie najważniejszy jest maluszek 💗 i jego zdrówko. Mam nadzieję że tak jak z wagą się poprawi. Powiem Wam im dalej w las tym więcej niespodzianek ahhh nie mogę się doczekać szczęśliwego rozwiązania dla nas Wszystkich 🥰 to jest jednak taki stres, że osiwieć idzie!

Niestety. Już na tym etapie zobaczcie jak się martwimy o swoje maleństwa. I ten strach już będzie nam do końca życia towarzyszył.
 
Dzisiaj wyczerpał mnie ten dzień 😕
Maluszek 34+5 2305 g poprawiło się w tydzień 600 g więc szok 😱 Brzuszek nadal za mały 😕 ale twierdzą że w normie jeszcze. Niestety wykryli u mnie bardzo duże ciśnienie w przepływach tetnic macicznych co może się wiązać ze wcześniejszym rozwiązaniem + stwierdził że moje ciśnienie jest szalone dzisiaj 140/89. Natomiast diagnosta wypisal znowu kontrolę za tydz i pomiar ciśnienie co 6 h.
Zobaczymy co jutro gin powie.
Dzisiaj też rozmawiałam że swoją Położna bo strasznie noga mi jedna spuchła czułam od rana jakby była z drewna 🤨 kazała 4 razy dziennie po 20 min trzymać nogi do góry. Masowanie nogi w górę aby poprawić krążenie i zimny okład - narazie pomaga zobaczymy jutro.
Na dzisiaj mamy z maluszkiem dość wrażeń 🙄
Ale super malutki przybrał 😊 Tylko się cieszyć ❤️ każde dziecko w innym tempie rośnie, ważne, żeby teraz już przybierał na wadze, a Ty się oszczędzaj by jak najdłużej tam posiedział, przynajmniej do skończonego 37-38 tc 😁 ja też w domu muszę kontrolować ciśnienie, bo mam w wyższej granicy normy 136-140/ 70-90, także nic się nie martw, wszystko będzie dobrze 😉
 
reklama
Dziewczyny, zaczynam się mocniej denerwować. Dziś 36+0 i już czuje powoli że się zbliża nieuchronne. Z jednej strony czuję ekscytacje że za chwilę pojawi się maleństwo a z drugiej strony już zaczynam fiksować ze strachu jak będzie poród wyglądał. Już mi się on nawet w nocy cholera śni.😱 Przepraszam musiałam się wygadać.
 
Do góry