reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

No tak kontakty z innymi są ograniczone:/. Ale u mnie jest pełna chata ;). I mój jest tak pogodny , że nieważne czy swój czy obcy on uwielbia wszystkich :) i do każdego się śmieje. Jednak są takie momenty, że maluchy innych się czasem przestraszą.

Do dziewczyn z zamkniętego... trochę to słabe, że wiecznie tu piszecie, a jak już sie kapujecie, ze to otwarty to olewacie 🤨🙄
Dziewczynki, a jak u Was z wizytami u lejarza? Szczerze mówiąc, to ostatni raz byłam z Kornelcią u lekarza przy okazji ostatniej dawki szczepienia 6w1. Chyba w październiku 🤔 od tej pory nie byłam na żadnej kontroli. Czy powinnam umówić się na jakąś kontrolę do pediatry? A może do okulisty? Albo innego speca? Pediatra przy ostatniej wizycie nie mówił nic. Mamy tylko termin szczepienia po ukończeniu roku. Ortopeda przy ostatnim badaniu bioderek, powiedział, że widzimy się po skończeniu 1r.z.... Dodam, że (odpukać) Małej nic nie dolega i poza normalnymi objawami ząbkowania, nie widzę nic niepokacego... Powiedzcie jak tam u Was? 😁
Byłam właśnie w pt z Leo na wizycie szczepiennej i bilansie po pół roku- ma 7,5ms..nieco mi sie przesunęło. Na następną wizytę Pani dr powiedziała ,że na kontrolę, pomiar itp się przychodzi na 9 ms ( bez szczepień) , ale że teraz przyszliśmy później, to żeby przyjść po 10 ms.. kolejna wizyta szczepienia po 13 ms
My mamy skierowanie na usg serduszka kontrolne , ponieważ że względu, że miałam cukrzycę ciążowa dziecko po porodzie w szpitalu ma badane serce kontrolne i wyszła mała dziurka😔 ..I teraz mamy sprawdzić
Zdecydowałam się pójść prywatnie na usg, a skierowanie mamy do kardiologa..choć jeśli będzie wszystko ok, to nie trzeba
A jak byłaś w październiku to była wizyta na który miesiąc? Bo mój to miał 4 wtedy..wiec na 6ms jest bilans i jeśli jest wszystko wporzadku to nie musisz chodzić 🙂
no chyba że się chce jakieś dodatkowe szczepienia np na meningokoki typu b
 
reklama
My też chodzimy tylko na szczepienia a mamy spore opóźnienie w zeszłym tygodniu w zasadzie bylismy pierwszy raz. Najlepsze jest, że nie byłam na wizycie kontrolnej po cc umowiona jestem teraz na koniec lutego🙈
Uuu to zaszalalas😉ja byłam jakoś w listopadzie na kontroli swojej po cc i już miałam wyrzuty sumienia
 
Hej :)
@Nerwicówka35 my u lekarza też tylko narazie przy szczepieniu, więc nie jesteś sama. My jak byłyśmy w szpitalu jak się Alicja urodziła to przebadali ją wzdłuż i wszerz - powiedzieli mi, że jak i tak mam tu leżeć to sprawdzą czy z małą jest wszystko ok. Generalnie Alicja zdrowa była ale w międzyczasie trochę przygód ale o tym opiszę niżej :)

@sariska ciężko znosi wychodzenie ząbka? U nas dramat ...😰 A co do poruszania się to Alicja przemieszcza się w takim tempie, że już za nią ledwo nadążyć mogę, a co dalej. Już mi agentka mała na nogi wstaje, jutro łóżeczko na sam dół idzie bo robi się niebezpiecznie jak wstaje i jeszcze hopsa hopsa.

@Sundeep nie zamierzam sprzedawać 3w1 bo jestem z tego mega zadowolona, a i chcemy się niedługo zacząć starać o drugie maleństwo to się przyda :) Oglądałam spacerówki w smyku z Kinderkraft bo młoda bon dostała i się zastanawiam. Tylko siostra mówi, że mam kupić do większej wagi niż do 15kg a tam wszystkie do 15kg... A Wy co uważacie? Warto na większą wagę wziąć? A apropo powiadomień u mnie jest tak - ja jak zignoruję jedno powiadomienie to już później są wyciszone ale jak na bieżąco otwieram to cały czas dostaję :)

U mnie też Alicja idzie do kazdego i nie boi się nikogo, jedynie jak już mocno zmęczona to do mamy :)


Ja miałam w sobotę konsultację telefoniczną bo moja mała w ciągu doby zrobila 25 kup:o szok, piła i jadła normalnie a tu nie wiem, może zęby 🤔 o 4 nad ranem jak już kolejna była to na Izbę przyjęć do szpitala dzwoniłam i kazała pilnować czy mała pije bo jak się odwodni to szpital. Rano - to sobota byla - dzwonię do pediatry, która na prywatnie przyjmuje i zapisała jej cos na zatrzymanie. W sobotę jeszcze ją trochę męczyło ale całe szczęście wczoraj i dziś już normalnie. W weekend do tego młoda 38 gorączki miała, a od początku lutego walczymy ze smarami :( teraz to jest tak zachrypnięta, że jak gaworzy czy płacze to ledwo ją słychać.
I teraz pytanie, kupka juz normalnie, gorączki nie ma, ma kater i chrypę - z takim czymś się nie dzwoni do lekarza nie?
Zaznaczę, że od czwartku nie wychodzimy :(
O kurcze współczuję 😔 ciekawe co to było, A nie szczepilas na rota?

Jeśli chodzi o spacerowke taka mniejsza to polecam jednak do wyższej wagi, się korzysta czasem do ponad 3 roku. Wiadomo że dziecko chce chodzić ale czasem już nie ma siły wrócić 😋czasem się przespi..no i do wiozenia tych wszystkich tobołow 🙂czy zakupy..To czasem ponad 20 kg wychodzi. Przemyśl to abyś była zadowolona , to jest jednak wydatek na lata i do do codziennego użytku. Ja bym wybrała coś pozadniejszego..
Ze średnim synkiem miałam właśnie taka stara gondole..potem kupiłam jeszcze na chwilę greentoma z gondola i spacerowke, początkowo mi się podobał potem już nie.. I ostatecznie mialam mutsy nexo i sprawdził się super, korzystaliśmy do całkiem nie dawna🙂napewno ponad 3 lata.. pewnie i teraz by często chętnie skorzystal😋jak wracamy jest padnięty, teraz mam taka deseczke do stawania,przy wózku mlodego wagowo już przekracza, więc ledwo jedziemy😉
Dodam, że kupowałem z drugiej ręki w świetnym stanie, prawie nie używany, bo dziewczyna sobie inny sprawila😉mozna wybaczyć fajne okazje
 
Hej. Anginę chyba może każdy złapać. U mojej 8 letniej córy było podejrzenie anginy, ale wyszła mononukleoza.
Aha u 8 letniej myślałam, że piszesz o Małyszka, bo mi doktorka mowila, że do któregoś ram wieku bodajże 2 kat dzieci nie chorują na angine
 
Hej :)
@Nerwicówka35 my u lekarza też tylko narazie przy szczepieniu, więc nie jesteś sama. My jak byłyśmy w szpitalu jak się Alicja urodziła to przebadali ją wzdłuż i wszerz - powiedzieli mi, że jak i tak mam tu leżeć to sprawdzą czy z małą jest wszystko ok. Generalnie Alicja zdrowa była ale w międzyczasie trochę przygód ale o tym opiszę niżej :)

@sariska ciężko znosi wychodzenie ząbka? U nas dramat ...😰 A co do poruszania się to Alicja przemieszcza się w takim tempie, że już za nią ledwo nadążyć mogę, a co dalej. Już mi agentka mała na nogi wstaje, jutro łóżeczko na sam dół idzie bo robi się niebezpiecznie jak wstaje i jeszcze hopsa hopsa.

@Sundeep nie zamierzam sprzedawać 3w1 bo jestem z tego mega zadowolona, a i chcemy się niedługo zacząć starać o drugie maleństwo to się przyda :) Oglądałam spacerówki w smyku z Kinderkraft bo młoda bon dostała i się zastanawiam. Tylko siostra mówi, że mam kupić do większej wagi niż do 15kg a tam wszystkie do 15kg... A Wy co uważacie? Warto na większą wagę wziąć? A apropo powiadomień u mnie jest tak - ja jak zignoruję jedno powiadomienie to już później są wyciszone ale jak na bieżąco otwieram to cały czas dostaję :)

U mnie też Alicja idzie do kazdego i nie boi się nikogo, jedynie jak już mocno zmęczona to do mamy :)


Ja miałam w sobotę konsultację telefoniczną bo moja mała w ciągu doby zrobila 25 kup:o szok, piła i jadła normalnie a tu nie wiem, może zęby 🤔 o 4 nad ranem jak już kolejna była to na Izbę przyjęć do szpitala dzwoniłam i kazała pilnować czy mała pije bo jak się odwodni to szpital. Rano - to sobota byla - dzwonię do pediatry, która na prywatnie przyjmuje i zapisała jej cos na zatrzymanie. W sobotę jeszcze ją trochę męczyło ale całe szczęście wczoraj i dziś już normalnie. W weekend do tego młoda 38 gorączki miała, a od początku lutego walczymy ze smarami :( teraz to jest tak zachrypnięta, że jak gaworzy czy płacze to ledwo ją słychać.
I teraz pytanie, kupka juz normalnie, gorączki nie ma, ma kater i chrypę - z takim czymś się nie dzwoni do lekarza nie?
Zaznaczę, że od czwartku nie wychodzimy :(
Moj starszak jak mu żeby szły to przez 6 tygodni mial biegunki z czego 2 byliśmy w szpitalu i wmawiali, że to rata, bo nie byl szczepiony. Zrobili mu testy na różne szczepy i nie wyszedł a byl na jednej sali z dziecmi z rota. Jak postraszyłam, że się wypisujemy to zrobili dodatkowe badania, ale i tak nic nie wyszło z racji, że nie byl odwodniony i normalnie jadl i wesoly byl wyszliśmy do domu i jeszcze zec2 tygodnie mial aż w końcu samo przeszlo
 
Uuu to zaszalalas😉ja byłam jakoś w listopadzie na kontroli swojej po cc i już miałam wyrzuty sumienia
Ja się zbieram średnio co miesiąc i pewnie dalej bym nie poszła tylko dzwoniłam do gin, bo podejrzewałam wpadke i jak juz soe okazało, że fałszywy alarm to stwierdziłam, że pojde jednak skontrolować bliznę:)
 
Hej trochę mnie tu nie było ale staram się wszystko nadrobić [emoji4] u nas maluch akceptuje wszystkich poza brodatymi tych się boji. My narazie siedzimy u dziadków trochę nam się wizyta przedłużyła ale za 2 tygodnie wracamy. U nas ostatnia wizyta była przy szczepieniu teraz jak tylko wrócimy do domu to muszę umówić małego na echo serca powinien mieć zrobione jak skończy 5 miesięcy ale ze względu na wizytę u moich rodziców trochę nam się przesunęło. W szpitalu w którym rodziłam każdy dostawał skierowanie na echo po wyjściu ze szpitala.
U nas maluch ma 1 ząbek, nie zauważyłam żeby mu rósł kolejny ale może być tak jak z pierwszym nie dawał żadnych znaków ze rośnie aż urósł.
Mały trochę pełza jak tylko może to przewraca się na brzuch a jak ma możliwość to opiera się i staje na nóżki.
 
reklama
@SyLwuniaa ja też kupiłam bardzo dobry, w dobrej cenie z drugiej ręki 😍 zazdroszczę cybexa bo obserwowałam cybexa ale jak już blisko porodu było to brałam co było dostępne i mi się podobało 😂

@Sundeep Alicja też wesoła była i jadła i piła normalnie to też myślę, że to od zębów a nie rota.

U nas bilans po 9mcu odwołany ze względu na pandemię, całe szczęście szczepienia nadal są. Z jednej strony trochę się boje bo następnym razem Alicję pediatra obejrzy dopiero w lipcu ale z drugiej strony jeśli nic jej nie będzie to po co ją niepotrzebnie po ośrodkach ciągnąć.

Błagam, macie jakiś dobry sposób na katar? Już nie wiem co robić, od zeszłego poniedziałku odciągamy smary, w łóżeczku ma aromactiv, na grzejniku mokra pielucha nasączona olejkiem do inhalacji, inhalacje z soli fizjologicznej robimy i wciąż nic 😭
 
Do góry