reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jestem w 9 tygodniu ciazy.

Cytrynka2242

Początkująca w BB
Dołączył(a)
9 Luty 2021
Postów
26
Witam. Jestem teraz w 9 tygodniu ciazy a 5 dni temu zaczęłam plamić i obrazu skontaktowałam się z moim lekarzem prowadzacym i okazało się że z dzieckiem nic nie jest serduszko bije prawidłowo i lekarz zapisal mi duphaston i kazal się nie przemęczać i odpoczywać no i oczywiście tak robię. Jest to moja druga ciaza w pierwszej ciazy poronilam w 6 tygodniu ciazy ponieważ pechezyk się nie rozwinął. Następna wizytę mam za 8 dni a ja nadal plamie raz więcej raz mniej brzuch mnie tylko wieczorami pobolewa a ja się i tak martwie bo nie chciała bym znowu cierpieć.
Co mam myśleć na to. Sama juz nie wiem 😞
 
reklama
Witam. Jestem teraz w 9 tygodniu ciazy a 5 dni temu zaczęłam plamić i obrazu skontaktowałam się z moim lekarzem prowadzacym i okazało się że z dzieckiem nic nie jest serduszko bije prawidłowo i lekarz zapisal mi duphaston i kazal się nie przemęczać i odpoczywać no i oczywiście tak robię. Jest to moja druga ciaza w pierwszej ciazy poronilam w 6 tygodniu ciazy ponieważ pechezyk się nie rozwinął. Następna wizytę mam za 8 dni a ja nadal plamie raz więcej raz mniej brzuch mnie tylko wieczorami pobolewa a ja się i tak martwie bo nie chciała bym znowu cierpieć.
Co mam myśleć na to. Sama juz nie wiem [emoji20]
A ile bierzesz dupka? Może trzeba zwiększyć? Bierzesz też magnez?

Niestety lekarz nie ma za wiele do zrobienia w tym momencie. No i pytanie, czy naprawdę odpoczywasz, czyli polegujesz.

Jeśli masz wątpliwości zawsze możesz udać się na konsultację do innego lekarza lub na izbę przyjęć do szpitala.
 
Plamienia sie zdarzają, często w terminie kiedy bez ciazy byla by miesiaczka. Ważne że szybko zareagowałas, masz duphaston. Jedyne co możesz zrobić to duzo duzo lezec, nie nosić ciężkich rzeczy i myslec pozytywnie ❤
 
Napiszę Ci coś z własnego doświadczenia. Plamiłam od początku ciąży, więc lekarz również przepisał mi Duphaston. Brałam go bardzo dużo. Jakoś w 10 lub 11 tygodniu jednego dnia plamiłam ciągiem, kiedy do wieczora plamienie mi nie minęło, pojechałam do szpitala na izbę przyjęć. Tam zrobiono mi USG, które nie wykazało nieprawidłowości, ale zostałam na dwa dni w szpitalu, gdzie Duphaston zmieniono mi na dopochwową Luteinę. Plamienia skończyły się i już nigdy nie wróciły. Czym były spowodowane? Nie wiem. Donosiłam ciążę do 31 tygodnia, urodziłam malutkiego, ale zdrowego chłopca. Jeśli cokolwiek Cię niepokoi, nie bój się jechać do szpitala, dzwonić do lekarza, szukać pomocy. Znacznie lepiej jechać do szpitala raz za dużo, niż ten jeden raz za mało.
 
Jak się zapytałam go ile miga te plamienia potrwać to powiedział że nie jest w stanie określić kiedy. Może to potrwać parę dni a może parę tygodni. Lecz gdyby powiększyły się plamienia i bolesność brzucha mam się obrazu do niego odezwać
 
Az takich bolow nie mam tylko takie wytrzymałe. AHHHHH dzięki dziewczyny za otuchę. Oby tego 17 lutego bylo wszystko w porządku
 
Jak się zapytałam go ile miga te plamienia potrwać to powiedział że nie jest w stanie określić kiedy. Może to potrwać parę dni a może parę tygodni. Lecz gdyby powiększyły się plamienia i bolesność brzucha mam się obrazu do niego odezwać
Edytowalam swój post o dopisałam możliwa wizytę na IP lub u innego gina. Tak jak zasugerowała jedna z dziewczyn czasem warto wziąć luteinę, bo może ciało na nią lepiej zareaguje.
Tego dupka można wziąć wiecej. A niestety określić długość plamien to niemożliwe. Ja brałam duphaston i luteinę a nie tylko plamilam, ale też krwawilam. Jeśli nie czujesz się pewnie jedz na izbę przyjęć. Niech oni zobaczą czy jest ok.
Wspomniałam o magnezie, bo warto go brać by ograniczać czynnosc skurczowa
 
reklama
Plamienia sie zdarzają, często w terminie kiedy bez ciazy byla by miesiaczka. Ważne że szybko zareagowałas, masz duphaston. Jedyne co możesz zrobić to duzo duzo lezec, nie nosić ciężkich rzeczy i myslec pozytywnie ❤
Moj maz tez przeczytal ze moze byc od tego ze moze byc moj termin miesiączki ale jak spojrzałam i obliczylam to była bym po miesiączce.
 
Do góry