reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Dziewczyny kilka dni temu pisałam, że robiłam test po południu i wyszedł negatywny, radzilyscie, żebym zrobiła rano. Też negatywny, a @dalej nie ma. 20 stycznia robiłam badanie HSG, myślę, że to mogło wpłynąć na opóźnienie @, nie wiem co robić, moja ginekolog jest na urlopie, mam iść do innego lekarza czy czekać aż dostanę @.
Miałyście podobnie po hsg?
 
reklama
Cześć dziewczyny, jeszcze raz... Właśnie się obudziłam, dostałam @ więc to już się przyjamniej wyjaśniło. Psychicznie czuję się ok, zaczynam 8 cykl starań, fizycznie zaczynają się mocne bóle jak zawsze 1dc, a oczy jakoś bardzo nie bolą, ale nie mogę ich mocno otworzyć i ciężko mi się pisze bo wszystko mam zamazane, nadal są czerwone i tak jak się obudziłam to mialam dużo ropy w jednym i drugim... Do przychodni oczywiście jeszcze się nie dodzwoniłam...
Jak się nie dodzwonisz do przychodni to przy zapaleniu spojówek u mnie łagodząco działa przemywanie solą fizjologiczną i okłady z herbaty (lub rumianku jeśli nie jesteś uczulona). Pozwoli dotrwać do wizyty u lekarza i oczy nie będą tak piekły :(.
 
Jak się nie dodzwonisz do przychodni to przy zapaleniu spojówek u mnie łagodząco działa przemywanie solą fizjologiczną i okłady z herbaty (lub rumianku jeśli nie jesteś uczulona). Pozwoli dotrwać do wizyty u lekarza i oczy nie będą tak piekły :(.
Dzięki za radę, oddzwonili przed chwilą jak byłam w toalecie, nie zdążyłam odebrać i teraz znowu mają zajęte 😅🤦🏻‍♀️
 
Ze swojego doświadczenia powiem Ci tylko że jeśli wyjdą Ci mutacje MTHFR to zdaniem moich lekarzy należałoby odstawić kwas foliowy syntetyczny 5 mg. Ja brałam 5 mg kilka miesięcy i on mi się gromadził w organizmie a to jest toksyczne. Musiałam pod okiem dietetyka robić detoks. Obecnie biorę tylko metylowany w dawce 0.8. Też miałam wskazania do wyższej dawki bo moja mama miała dziecko (moją siostrę) z wielowadziem. Ale syntetyk to nie jest dobre wyjście. Raczej też nie wpływa dobrze na poziom homocysteiny.
Ja właśnie nie zgodziłam sie na Tardyferon, bo wiem, że daje złe dolegliwości. Biorę Sorbifer Durules i bardzo dobrze się czuję. U mnie przyczyną jest homocysteina, ale czekam jeszCzcce na wyniki mutacji w genie MTHFR, PAI-1. Może u Ciebie przyczyną jest tarczyca? Robiłaś TSH, FT3, FT4 i przeciwciała tarczycowe anty - TPO i anty- TG? To bardzo ważne badania po poronieniach i planowaniu ciąży. Także hormony: progesteron i prolaktyna. Robiłam jeszcze Antytrombinę III oraz czynnik V Leiden. Antytrombina jest ok, nie ma jeszzce tego czynnika. Ja już wiem, że teraz jak się uda zajść w ciąże, od momentu pozytywnego testu będę musiała brać zastrzyki przeciwzakrzepowe ( Clexane). Obecnie biorę już acard, kwas foliowy 5 mg ( na receptę), wit. B6 oraz witaminy dla kobiet planujących ciążę. Jestem także w trakcie kuracji MIOVELIĄ a od 3 dnia cyklu MIOVELIA NAC, ponieważ ja mam także trudności z zajściem wciążę. Staraliśmy się 3 lata o dzieciątko i jak się udało, to niestety serduszko w 9 tyg przestało bić.
 
Cześć dziewczyny;) mam pytanko. Czy ktoś się orientuje w testach owulacujnych? Z ciekawości robiłam bo moje cykle są w miarę regularne ale mimo wszystko wahają się 2 dni w przód lub w tyl. Roznie bywa. Więc od 3 dni zaczęłam robić testy. Wczoraj miałam bardzo ciemną kreskę prawie pokazywało na owulacje, a dziś już jest jaśniejsza choć mam sporo śluzu płodnego dopiero od dziś... ja już zgłupiałam a robię wszystko tak jak trzeba ;) wierzycie tym testom? Udało się komuś zajść w ciążę pomimo innego wyniku testów owulacujnych?
 
Dziewczyny kilka dni temu pisałam, że robiłam test po południu i wyszedł negatywny, radzilyscie, żebym zrobiła rano. Też negatywny, a @dalej nie ma. 20 stycznia robiłam badanie HSG, myślę, że to mogło wpłynąć na opóźnienie @, nie wiem co robić, moja ginekolog jest na urlopie, mam iść do innego lekarza czy czekać aż dostanę @.
Miałyście podobnie po hsg?
Hej miałaś zwykłe hsg czy sono ? Ja będę mieć za niecałe 2 tyg sono . Jestem po pozamacicznej i dlatego droznosc
 
Hej miałaś zwykłe hsg czy sono ? Ja będę mieć za niecałe 2 tyg sono . Jestem po pozamacicznej i dlatego droznosc
Zwykłe. Jeśli się boisz bólu to mogę Cię uspokoić...odczucia jak przy zwykłym badaniu ginekologicznym. Nie warto brać narkozy. Ja się naczytałam, że boli itd
 
Dziewczyny kilka dni temu pisałam, że robiłam test po południu i wyszedł negatywny, radzilyscie, żebym zrobiła rano. Też negatywny, a @dalej nie ma. 20 stycznia robiłam badanie HSG, myślę, że to mogło wpłynąć na opóźnienie @, nie wiem co robić, moja ginekolog jest na urlopie, mam iść do innego lekarza czy czekać aż dostanę @.
Miałyście podobnie po hsg?
O kurcze.. ja też jestem po hsg i nawet do głowy mi nie przyszło że przez to może być opóźnienie 🙈
 
reklama
Cześć dziewczyny;) mam pytanko. Czy ktoś się orientuje w testach owulacujnych? Z ciekawości robiłam bo moje cykle są w miarę regularne ale mimo wszystko wahają się 2 dni w przód lub w tyl. Roznie bywa. Więc od 3 dni zaczęłam robić testy. Wczoraj miałam bardzo ciemną kreskę prawie pokazywało na owulacje, a dziś już jest jaśniejsza choć mam sporo śluzu płodnego dopiero od dziś... ja już zgłupiałam a robię wszystko tak jak trzeba ;) wierzycie tym testom? Udało się komuś zajść w ciążę pomimo innego wyniku testów owulacujnych?
Jeśli wyszedł Ci pozytywny test owu to oznacza że owulacja może być 24-36 godz po piku, jeśli miałaś wczoraj pozytywny test to owu może być dzisiaj jeśli jeszcze obserwujesz śluz to wg mnie wszystko się pokrywa
 
Do góry