reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

A jeszcze jedna sprawa dziewczyny, jutro robię badanie z krwi TSH, FT3 i FT4 myślicie że to wystarczy i nie muszę robić ATPO i ATG bo robiłam 3 miesiące temu?🤔
Ja robie zawsze caly pakiet, ale badam sie raz na pol roku albo i co rok, zalezy jak sie czuje 🙈
Mysle ze 3m to jeszcze swieze wyniki i obejdzie sie bez ATPO i ATG.
 
reklama
A jeszcze jedna sprawa dziewczyny, jutro robię badanie z krwi TSH, FT3 i FT4 myślicie że to wystarczy i nie muszę robić ATPO i ATG bo robiłam 3 miesiące temu?🤔 Gdzieś czytałam, że ATPO i ATG wystarczy oznaczyć raz na rok...Ja zawsze i tak mam te wyniki wywalone w kosmos więc chyba nic mi to więcej nie powie, a przynajmniej zaoszczędzę parędziesiąt złotych 😉
ja bym nie robiła, spaść do zera i tak nie spadną. Mi dietetyk nawet powiedziała ze raz w życiu się je robi :o 🤯
 
No ale przecież ja napisałam że nie biorę tego do siebie i że każdy z Nas ma inną historię i żadna nie jest lepsza czy gorsza [emoji6] Nigdzie nie napisałam ani Cię nie oznaczyłam pod tamtą moją wypowiedzią, zrobiłam dokładnie to co Ty, wyraziłam swoje zdanie, nic więcej.

No nie oznaczyłaś mnie, ale użyłaś stwierdzeń z mojej wypowiedzi [emoji6] ale napewno nie było to do mnie [emoji16]
 
Ogólnie do tematu się wypowiedziałam, jak reszta dziewczyn. Nie miałam nic złego na myśli, a na pewno nie chciałam Cię urazić.

Tak samo i ja. Ale to mi się zarzuca krytykowanie i nie pozwala na wypowiedz z mojej perspektywy każąc jednocześnie uszanować perspektywe innych. Nikogo nie zamierzałam urazić, raz jeszcze napisze, dziewczyny spokojnie, tyle lat macie do tej magicznej 30tki ze pewnie jeszcze po 2 dzieci urodzicie do tego czasu [emoji14]
 
Dlatego właśnie się tu nie udzielam. Jak widzę duża część dziewczyn jeszcze ze staraczek 2020 też przestała tu pisać. Bo tu nic nie można napisać. Każda mądrzejsza od drugiej. Niby piszecie, że każda może mieć inny pogląd, ale jednak jak ma już inny to niby nie personalnie, niby nic ale udowodnię, że nie ma racji. 😅 Piszecie, że nie ważny wiek. No jasne, że nie jest ważny bo nadal mając 40 lat można mieć umysł 16 latki 🤷‍♀️ a mając 19 można być dojrzałym człowiekiem. Ale zgodzę się z @coca jeśli chodzi o wiek, czas i starania. Inny czas ma kobieta po 30, a inny 22 letnia. To jest akurat biologia 😊
 
Ostatnia edycja:
A jeszcze jedna sprawa dziewczyny, jutro robię badanie z krwi TSH, FT3 i FT4 myślicie że to wystarczy i nie muszę robić ATPO i ATG bo robiłam 3 miesiące temu?🤔 Gdzieś czytałam, że ATPO i ATG wystarczy oznaczyć raz na rok...Ja zawsze i tak mam te wyniki wywalone w kosmos więc chyba nic mi to więcej nie powie, a przynajmniej zaoszczędzę parędziesiąt złotych 😉
Mi mój gin Atpo i Atg robi raz na 5 lat i to mu daje jakiś obraz
 
Przepraszam, ale to ja się nie mogę ze swojej perspektywy wypowiedzieć? Kogo zanegowalam słowami „dziewczyny, jesteście młode, wszystko jeszcze przed wami, spokojnie”? Każdy podkreśla ze ma prawo się wypowiedzieć, ale jak ja się wypowiem, to zaraz że neguje, czemu ja nie mam tego samego prawa wolności wypowiedzi? Przecież nikogo nie uraziłam, powiedziałam tylko, ze nie ma co się zadręczać tylko działać, wiele jest tu dziewczyn z (niestety) ogromnym doświadczeniem staraczkowym i zamiast płakać, ze mogły wcześniej zacząć po prostu dążą do wyznaczonego sobie celu z wiarą i nadzieją, ze się uda każdego miesiąca i nie ma znaczenia czy ta dziewczyna ma 25 czy 45 lat. Jak nie wychodzi to się diagnozują i próbują dalej. Moim celem było podniesienie tych młodszych na duchu, pokazanie, ze nie jest tak zle jak to widza w tym momencie, ze jeszcze przecież nie jest za późno, no ale czegoż ja się spodziewałam [emoji6]
Mam 28 lat i zgadzam się z Tobą w 100% 🙂 stoimy z mężem przed dużymi zmianami w życiu, wyborami...lekarz powiedział, że jak nie zajdę w ciążę 2-3 mc po hsg tak proponuje inseminację i wszystko super ale 20% szans, duży wydatek i brak większej pewności. Stwierdziliśmy że jesteśmy w takim wieku, że czas realizować cele i kochać się z przyjemnością 😍 dać sobie jeszcze czas i nie wpędzać w poczucie winy 🙂 oboje jesteśmy zdrowi ale coś nie działa... zobaczymy co przyniosą kolejne miesiące... Jeśli nic, to z pewnością zrobimy inseminację ale tak jak mówią dziewczyny : dzisiaj jeszcze nic mnie nie goni 🙂 jutro zacznie 😂
 
A jeszcze jedna sprawa dziewczyny, jutro robię badanie z krwi TSH, FT3 i FT4 myślicie że to wystarczy i nie muszę robić ATPO i ATG bo robiłam 3 miesiące temu?🤔 Gdzieś czytałam, że ATPO i ATG wystarczy oznaczyć raz na rok...Ja zawsze i tak mam te wyniki wywalone w kosmos więc chyba nic mi to więcej nie powie, a przynajmniej zaoszczędzę parędziesiąt złotych 😉
AntyTG to tylko jak masz podejrzenie Grawesa-Basedowa i nadczynności tatczycy. Anty TPo jeżeli ft4 wyjdzie poza normą. Ale można mieć wysokie antyTPo przy TSH, t3 i t4 w normie, i nic się z tym nie robi, ale w sumie interpretację zostawiłabym lek. endo.
 
reklama
Do góry