reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy owulacja jest wtedy kiedy mamy najwiecej śluzu ?

reklama
Owulacja jest wtedy kiedy jajeczko jest dojrzałe, pęka jego osłona (pęcherzyka Graafa), czego rezultatem jest uwolnienie komórki jajowej.
A śluz płodny występuje nie tylko w dniu owulacji, tylko pojawia się ok 5 dni wcześniej.
 
Nie, nie mozna. Sam śluz nie jest żadnym potwierdzeniem ani zaprzeczeniem, ze owulacja sie odbyla. Dodatkowo sluz płodny moze wcale nie pokazywać sie na zewnątrz, a mimo to być.
Sa kobiety, ktore mają piekny sluz przez kilka/kilkanaście dni w cyklu jak np ja od tygodnia, a do owu jeszcze kupa czasu i są tez dziewczyny, ktore owulacje normalnie mają, a śluzu u siebie nie obserwują.
Czyli po śluzie nie można sprawdzić czy to jest owulacja ?
 
Nie, nie mozna. Sam śluz nie jest żadnym potwierdzeniem ani zaprzeczeniem, ze owulacja sie odbyla. Dodatkowo sluz płodny moze wcale nie pokazywać sie na zewnątrz, a mimo to być.
Sa kobiety, ktore mają piekny sluz przez kilka/kilkanaście dni w cyklu jak np ja od tygodnia, a do owu jeszcze kupa czasu i są tez dziewczyny, ktore owulacje normalnie mają, a śluzu u siebie nie obserwują.
Dokładnie!! Ja w cyklu w którym zaszłam nie miałam w ogóle śluzu "na zewnątrz". Byłam pewna że owu nie było a tu prosze :)
 
O widzicie ja u siebie dużo śluzu zauważyłam gesty rozciągliwy myślałam ze to może jakiś znak bo zazwyczaj mam wodnisty śluz ale w tym cyklu jest bardziej rozciągliwy
 
No i mam pytanie czy nie ma na to wpływu odbyty stosunek 3 dni temu bez zabezpieczenia ale to chyba za wcześnie żeby coś spekulować
 
reklama
Do góry