reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Dziewczyny mam pytanie... chrzcilyscie już dzieciaczki swoje? Jak to widzicie taka imprezę w czasie pandemi? No bo restauracje zamknięte więc zostaje tylko impreza domowa... zapraszacie cala rodzinkę czy tylko chrzestnych?
My chrzciliśmy 10 stycznia. Zaprosiłam cała rodzinę na mszę, a potem w tygodniu zapraszałam na kawę z ciastem.
Mamy póki co małe mieszkanie, a sami rodzice z chrzestnymi i dziadkami to 12 osób więc odpadało by zaprosić na raz.
U nas każdy rozumiał że pandemia i małe dziecko więc nie było problemów ze nie ma jakieś imprezy czy coś...
Mamy nadzieję że na roczek się odbije 😛
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie... chrzcilyscie już dzieciaczki swoje? Jak to widzicie taka imprezę w czasie pandemi? No bo restauracje zamknięte więc zostaje tylko impreza domowa... zapraszacie cala rodzinkę czy tylko chrzestnych?
U nas chrzest był 7 lutego i obecni byli wyłącznie dziadkowie i chrzestni Taka skromna uroczystość ale w okresie pandemii dalsza rodzina powinna zrozumieć że nie chcemy narażać małego
 
Jak radzicie sobie z pieluszkowym zapaleniem skóry?
Młody zaczął przesypiać całe noce przez co pojawiły się zaczerwienienia i małe krostki w miejscach intymnych. Smaruje to linomagiem ale nie pomaga...
 
Jak radzicie sobie z pieluszkowym zapaleniem skóry?
Młody zaczął przesypiać całe noce przez co pojawiły się zaczerwienienia i małe krostki w miejscach intymnych. Smaruje to linomagiem ale nie pomaga...
Ja używam od jakiś 2 miesięcy już maść łagodząca z derma baby. Ona jest do okolic narażonych na działanie wilgoci czyli okolice pieluszki i wokół ust. Odkad jej używamy profilaktycznie przy zmianie piekuszki nic się nie pojawia. A sklad jakościowy mam bardzo dobry. Poczytaj sobie o niej. Ja jestem zadowolona. A na wszelki podrażnienia jak u mojego coś wyskoczy to stosuje alantan plus maść 1-2 dni i znika pięknie wszystko
 
Ja używam od jakiś 2 miesięcy już maść łagodząca z derma baby. Ona jest do okolic narażonych na działanie wilgoci czyli okolice pieluszki i wokół ust. Odkad jej używamy profilaktycznie przy zmianie piekuszki nic się nie pojawia. A sklad jakościowy mam bardzo dobry. Poczytaj sobie o niej. Ja jestem zadowolona. A na wszelki podrażnienia jak u mojego coś wyskoczy to stosuje alantan plus maść 1-2 dni i znika pięknie wszystko
Też mam krem z derma baby. Jest super. W gorszych momentach stosuję to na zmianę z bepanthen i mąką ziemniaczaną.
Jak radzicie sobie z pieluszkowym zapaleniem skóry?
Młody zaczął przesypiać całe noce przez co pojawiły się zaczerwienienia i małe krostki w miejscach intymnych. Smaruje to linomagiem ale nie pomaga...
Moja kuzynka przy swoich dzieciach stosowała linomag z zielonym napisem i im pomagał. A próbowałaś zmienić pieluszki? U nas młody toleruje tylko pampers Pure 🙄
 
My o chrzcie narazie nie myślimy...czeka mnie 9 maja komunia córki i też nie wiem jak to zorganizować 😣 Dzis pierwszy raz Mała przespała mi całą 🌃🙈 Obudziła się o 5:30 zjadła i spała do 9tej 🤩Ciekawa jestem czy to jednorazowe czy tak już będzie ☺️ Zauważyłam, że Mała kręci się i niespokojnie je, jak w brzuszku jej "grasuje'', potem jak już kupkę zrobi jest dobrze. W ciągu dnia je co 2-3 h, już pogaworzy i pobawi się, pośmieje. W ciągu dnia jest super, nie mam co narzekać. 27.03 skończy 3 miesiące. Ogólnie polecam dziewczyny mieć dziecko po dłuższej przerwie 😂u mnie jest różnica 9 i 6 lat od starszakow i to jest cudowne macierzyństwo 😆a tak się bałam...
 
Jak radzicie sobie z pieluszkowym zapaleniem skóry?
Młody zaczął przesypiać całe noce przez co pojawiły się zaczerwienienia i małe krostki w miejscach intymnych. Smaruje to linomagiem ale nie pomaga...
U nas po szczepieniu pojawiła się biegunka i w konsekwencji odparzona pupa. Pomogła maść pięciornikowa - Tormentalum (zawiera też cynk), po 3 dniach udało się doprowadzić pupę do porządku. Ale zanim doszliśmy do tej maści, to były eksperymenty chyba z każdym możliwym produktem, nawet antybiotyki na receptę. Walczyliśmy długo, bo prawie 3 tygodnie. A przy każdej zmianie pieluszki stosujemy maść robioną, przepisaną przez pediatrę. Jest tłusta i ma bardzo prosty skład - lanolina, wazelina i parafina. Póki co, od 1.5 miesiąca sprawdza się pielęgnacja tą maścią i jest spokój w tym temacie.
 
Jak radzicie sobie z pieluszkowym zapaleniem skóry?
Młody zaczął przesypiać całe noce przez co pojawiły się zaczerwienienia i małe krostki w miejscach intymnych. Smaruje to linomagiem ale nie pomaga...
Ja pamiętam u starszej córki jak już było źle to stosowałam clotrimazolum krem i pomogło
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie... chrzcilyscie już dzieciaczki swoje? Jak to widzicie taka imprezę w czasie pandemi? No bo restauracje zamknięte więc zostaje tylko impreza domowa... zapraszacie cala rodzinkę czy tylko chrzestnych?
Najbliższą rodzina. Moje rodzenstwo i rodzenstwo partnera i nasi rodzice. W sumie wszystkich razem z dziecmi było 14.
 
Do góry