reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie czuję ruchów dziecka

Dołączył(a)
1 Marzec 2021
Postów
7
Witam serdecznie, jestem w końcówce 18 tygodnia. Około 2 tygodni temu poczułam pierwsze ruchy małego, po tygodniu były mocniejsze, było bulgotanie. Wybrzuszenia na brzuchu. Od trzech dni ich zbytnio nie czuje, może za bardzo się martwię w końcu to moja pierwsza tak długa ciąża. Wiem ze jeszcze wcześnie na ruchy dziecka ale martwię się czy nie powinnam ich jednak dalej czuć tak jak wcześniej :(
 
reklama
W 18 tygodniu dziecko jest jeszcze tak małe, że wystarczy zmiana jego pozycji w macicy i przestajesz czuć ruchy. Nie jest to powód do niepokoju na tym etapie ciąży. Jeśli potrzebujesz zapewnienia to radzę udać się do lekarza, zrobi kontrolne usg.
 
W 18 tygodniu dziecko jest jeszcze tak małe, że wystarczy zmiana jego pozycji w macicy i przestajesz czuć ruchy. Nie jest to powód do niepokoju na tym etapie ciąży. Jeśli potrzebujesz zapewnienia to radzę udać się do lekarza, zrobi kontrolne usg.
Dziękuje bardzo, po ostatnim poronieniu bardzo się martwię dlatego wolałam chociaż tutaj zapytać bardziej doświadczone kobiety
 
Ja również miałam przerwę w odczuwaniu ruchów malucha. Nie czułam ich przez tydzień a zaczęłam właśnie 19 tyg. Również jestem po poronieniach więc doskonale Cię rozumiem :).
 
Ja w pierwszej ciąży czułam ruchy tylko przez jakieś 5 minut wieczorami. Pewnie miałam łożysko na przedniej ścianie i temu, ale nigdy nie dopytałam o to lekarza, bo zawsze wyleciało mi z głowy.
Jesteś dopiero w 18 tygodniu, więc dziecko jest malutkie. Wystarczy, że ułoży się tyłem i już możesz nie czuć tak tych ruchow. Możesz spróbować wypić zimną wodę lub zjeść coś słodkiego. Powinno to spowodować więcej ruchow. Ale pamiętaj, że niekoniecznie musisz je poczuć. Za dwa lub trzy tygodnie na pewno będziesz już czuła ruchu bardziej wyraźnie ☺️
 
Ja w pierwszej ciąży czułam ruchy tylko przez jakieś 5 minut wieczorami. Pewnie miałam łożysko na przedniej ścianie i temu, ale nigdy nie dopytałam o to lekarza, bo zawsze wyleciało mi z głowy.
Jesteś dopiero w 18 tygodniu, więc dziecko jest malutkie. Wystarczy, że ułoży się tyłem i już możesz nie czuć tak tych ruchow. Możesz spróbować wypić zimną wodę lub zjeść coś słodkiego. Powinno to spowodować więcej ruchow. Ale pamiętaj, że niekoniecznie musisz je poczuć. Za dwa lub trzy tygodnie na pewno będziesz już czuła ruchu bardziej wyraźnie ☺️
Dziękuje bardzo, takie wsparcie bardzo mi pomaga ☺️
 
Ja w pierwszej ciąży czułam ruchy tylko przez jakieś 5 minut wieczorami. Pewnie miałam łożysko na przedniej ścianie i temu, ale nigdy nie dopytałam o to lekarza, bo zawsze wyleciało mi z głowy.
Jesteś dopiero w 18 tygodniu, więc dziecko jest malutkie. Wystarczy, że ułoży się tyłem i już możesz nie czuć tak tych ruchow. Możesz spróbować wypić zimną wodę lub zjeść coś słodkiego. Powinno to spowodować więcej ruchow. Ale pamiętaj, że niekoniecznie musisz je poczuć. Za dwa lub trzy tygodnie na pewno będziesz już czuła ruchu bardziej wyraźnie ☺️
Dziękuje bardzo za odpowiedź 🥰
 
reklama
Do góry