reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wielkość zarodka na usg

Ja jeszcze poza betą zrobiłam sobie za pierwszym razem TSH. Nie leczę tarczycy, ale wiem, że baaaardzo dużo dziewczyn w ciąży tak.
W internecie możesz przeczytać, że norma w ciąży dla 1 trymestru wynosi do 2.5.
I tego się trzymaj, bo jak już trafisz na jakiś wątek dziewczyn z podobnym terminem porodu to zaczną się rozpisywać, że TSH w ciąży powinno być około 1 i wszystkie biorą na to leki.
Mój lekarz ma jednak inne podejście i my trzymamy się norm, nie obniżamy nic na siłę :)

Skoro już będziesz na pobieraniu, to możesz przy okazji do tych badań dorzucić TSH :) jeżeli będzie mocno za wysokie to lekarz od razu wdroży leczenie :)
 
reklama
Ja jeszcze poza betą zrobiłam sobie za pierwszym razem TSH. Nie leczę tarczycy, ale wiem, że baaaardzo dużo dziewczyn w ciąży tak.
W internecie możesz przeczytać, że norma w ciąży dla 1 trymestru wynosi do 2.5.
I tego się trzymaj, bo jak już trafisz na jakiś wątek dziewczyn z podobnym terminem porodu to zaczną się rozpisywać, że TSH w ciąży powinno być około 1 i wszystkie biorą na to leki.
Mój lekarz ma jednak inne podejście i my trzymamy się norm, nie obniżamy nic na siłę :)

Skoro już będziesz na pobieraniu, to możesz przy okazji do tych badań dorzucić TSH :) jeżeli będzie mocno za wysokie to lekarz od razu wdroży leczenie :)
Dodałabym żeby zbadać jeszcze ft4. To też ważne badanie w ciąży i powinno się je robić razem z tsh.
 
Ja jeszcze poza betą zrobiłam sobie za pierwszym razem TSH. Nie leczę tarczycy, ale wiem, że baaaardzo dużo dziewczyn w ciąży tak.
W internecie możesz przeczytać, że norma w ciąży dla 1 trymestru wynosi do 2.5.
I tego się trzymaj, bo jak już trafisz na jakiś wątek dziewczyn z podobnym terminem porodu to zaczną się rozpisywać, że TSH w ciąży powinno być około 1 i wszystkie biorą na to leki.
Mój lekarz ma jednak inne podejście i my trzymamy się norm, nie obniżamy nic na siłę :)

Skoro już będziesz na pobieraniu, to możesz przy okazji do tych badań dorzucić TSH :) jeżeli będzie mocno za wysokie to lekarz od razu wdroży leczenie :)
co do tsh to przed ciaza leczyłam hashimoto, więc razem z pierwsza beta zbadałam tsh i wyszło 1,74- w górnej granicy normy,. Zwiększyłam euthyrox o 100 prc wobec dawki przed ciążą ( tak radził endo) i właśnie myślę czy już powtarzać to tsh, minęły niecałe dwa tygodnie. Przed ciaza miałam uregulowane wyniki w miarę
 
co do tsh to przed ciaza leczyłam hashimoto, więc razem z pierwsza beta zbadałam tsh i wyszło 1,74- w górnej granicy normy,. Zwiększyłam euthyrox o 100 prc wobec dawki przed ciążą ( tak radził endo) i właśnie myślę czy już powtarzać to tsh, minęły niecałe dwa tygodnie. Przed ciaza miałam uregulowane wyniki w miarę
A to jak leczysz tarczycę i bierzesz leki, to myślę że nie, ale prawdopodobnie jak już będziesz na kolejnej wizycie u ginekologa to Ci zleci razem z innymi badaniami :)
Ja miałam wtedy mocz, morfologię, glukozę na czczo, toxoplazmoze, cytomegalie. Różyczki nie, bo w okresie starań sprawdzałam i wyszło że jestem po szczepionce :) TSH nie, bo miałam ten wynik z pierwszą betą :)
 
A to jak leczysz tarczycę i bierzesz leki, to myślę że nie, ale prawdopodobnie jak już będziesz na kolejnej wizycie u ginekologa to Ci zleci razem z innymi badaniami :)
Ja miałam wtedy mocz, morfologię, glukozę na czczo, toxoplazmoze, cytomegalie. Różyczki nie, bo w okresie starań sprawdzałam i wyszło że jestem po szczepionce :) TSH nie, bo miałam ten wynik z pierwszą betą :)
właśnie mam plan zrobic tsh po tej wizycie w piątek, razem z innymi badaniami.
 
reklama
Dziewczyny, byłam dziś u lekarza, jest 6t6d, zarodek ma 6 mm i bije my serduszko:) jestem bardzo szczęśliwa:))
Cudowna wiadomość :)
Teraz kochana dbaj o siebie, rób tylko miłe rzeczy, bierz witaminki dla kobiet w ciąży i nie czytaj za dużo internetu hehe
Na kiedy masz termin porodu?
Odnajdź sobie w ramach tego forum wątek dziewczyn, które rodzą w tym miesiącu co Ty, napisz tam i zobaczysz jak to dobrze czasem tam się radzić albo stamtąd czerpać info :)
Ściskam ❤️❤️❤️
 
Do góry