reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysoka beta hcg

reklama
A co to za różnica czy jest po in vitro czy nie ...😔🤔
Przecież można pomóc kobiecie skoro ma obawy ...a wiem że tam kobietki mają dużą wiedzę i napewno jej doradza i uspokoją ...
Oczywiście, jednak nie spotkałam się z tym żeby z miejsca odsyłać kogoś na inny wątek zamiast odpowiedzieć na pytanie :)
 
Oczywiście, jednak nie spotkałam się z tym żeby z miejsca odsyłać kogoś na inny wątek zamiast odpowiedzieć na pytanie :)
Ja nie wiem nigdy nie miałam aż takiej bety niestety ...więc byłam pierwsza jak natrafiłam na wątek ...dlatego napisał Pani napewno się martwiła ...a co szkodzi odpisać
A czy ciąża z in vitro czy naturalna ...tu chodziło o betę a dziewczyny mają duże pojęcie ....
Życzę miłego dnia
 
Badałam dziś TSH 4,9 w lutym 2,3. W tym przypadku wiem jak dalej działać. Wystraszył mnie poziom bety 😔 chociaż im więcej czytam tym jestem spokojniejsza. Jutro idę do lekarza przełożył mi wizytę z 14.04 na jutro jak usłyszał wynik bety i to mnie najbardziej przeraziło.
Pewnie przełożył, bo przy takiej becie jest szansa na zarodek, więc po co czekać :)
Jesteś w 5+2TC, ja w ,4+6 miałam betę 13 tys, urodziłam, syn ma dwa miesiące. Nie martw się na zapas.
 
Ja nie wiem nigdy nie miałam aż takiej bety niestety ...więc byłam pierwsza jak natrafiłam na wątek ...dlatego napisał Pani napewno się martwiła ...a co szkodzi odpisać
A czy ciąża z in vitro czy naturalna ...tu chodziło o betę a dziewczyny mają duże pojęcie ....
Życzę miłego dnia
Ja również :) Pozdrawiam :)
 
Dlaczego ma pisać tam jeśli nie wiemy czy jest po in vitro? 🤔
Czyżbym wyczuła oburzenie..?! Autorce chodziło raczej o to, ze znamy normy lepiej, niż nikt inny.
Po pierwsze wiemy kiedy dokładnie mamy owulacje i wiemy ze 11 dni po owulacji beta musi być dwucyfrowa. Za kolejne 4 dni trzycyfrowa itd. No i oczywiście przyrosty... w tym czasie są zupełnie inne i nie mowimy tu o 66%. Ogółem rokowania ciąży - ciąża biocheniczna, poronienie, pozamaciczna to beta do 1000. Potem tylko usg, na etapie powyżej 1000 nie bada się przyrostu, ani nie ocenia bety. W ciążach spontanicznych nie wiadomo dokładnie kiedy jest owulacja i to tez takie wróżenie z fusów. Czy ta beta jest dobra...
 
Czyżbym wyczuła oburzenie..?! Autorce chodziło raczej o to, ze znamy normy lepiej, niż nikt inny.
Po pierwsze wiemy kiedy dokładnie mamy owulacje i wiemy ze 11 dni po owulacji beta musi być dwucyfrowa. Za kolejne 4 dni trzycyfrowa itd. No i oczywiście przyrosty... w tym czasie są zupełnie inne i nie mowimy tu o 66%. Ogółem rokowania ciąży - ciąża biocheniczna, poronienie, pozamaciczna to beta do 1000. Potem tylko usg, na etapie powyżej 1000 nie bada się przyrostu, ani nie ocenia bety. W ciążach spontanicznych nie wiadomo dokładnie kiedy jest owulacja i to tez takie wróżenie z fusów. Czy ta beta jest dobra...
Czyli nijak się to ma do autorki, bo też nie wie kiedy była owulacja i czy beta jest dobra.
A takie rzeczy jak ciąża biochemiczna, pęcherzyk powyżej 1000bety, wie większość z nas.
 
Jeżeli owulacja wystąpiła 14.03 to beta jest ok nie jest wysoka raczej normalna. Pierwsze testy ciążowe mogłyby wyjść około 26.03 czyli zgodnie z planem.
 
reklama
Czyli nijak się to ma do autorki, bo też nie wie kiedy była owulacja i czy beta jest dobra.
A takie rzeczy jak ciąża biochemiczna, pęcherzyk powyżej 1000bety, wie większość z nas.
Tak rokowania ciąży ( czy będzie to ciąża biochemiczna, pozamaciczna, poronienie..) bada się przyrosty i wartości do około bety 1000. Na tym poziomie już tylko usg i tez wykluczy ciąże pozamaciczną.
Co do tego, ze „wszystkie” wiemy... nie generalizowałbym tak. Droga zapłodnienia pozaustrojowego jest po prostu inna, nikt przy zdrowych zmysłach nie leci na betę z krwi 11 dni po stosunku, bądź domniemanej owulacji. Przy in vitro masz weryfikacje - pierwsza jest już 8 dni po. Od tych weryfikacji zależy dalszy rozwój ciąży. Chodzi o to, ze na tak wczesnym etapie ciąży mało kto się zna. Żeby nie robić lekarzy w klinikach guru to po 10tc ciężko jest im ogarnąć i odsyłają dalej.
 
Do góry