reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

My walczymy ciągle z ciemieniuchą😔 pediatra mi powiedziała że szczoteczka z miękkiego włosia którą wyczesuje jest za miękka. Że niby trzeba po smarowaniu i kąpieli mocno wyczesywać albo pieluszką tetrową pocierać. Nie wyobrażam sobie takiego mocnego wyczesywania czy pocierania bo mały ma bardzo delikatną skórę. Ale musimy się jakoś pozbyć tego dziadostwa. Macie jakieś sprawdzone sposoby?
U nas tez ciemieniucha sie jeszcze trzyma i coraz gorzej wygląda. Nawet ogladala to neonatolog ostatnio bo byla dosc mocno zaczerwieniona skora. Powiedziala ze tak moze byc. Żeby smarować przed kąpielą oliwką i z dnia na dzień bedzie coraz mniej. Ale juz walczymy parę dni... na brwiach sie pozbyłam jeden dzien smarując masłem prawdziwym ;D moment zeszło. Ale na włosy smaruje albo oliwka bambino albo na czole jak miala to linomagiem. Z brwi jak wycieralam guzikiem to mala moala dosc zaognioną skórę bo tez jest bardzo delikatna. Woec teraz albo wycieram po kąpieli ręcznikiem i wyczesuje potem. Ile zejdzie to zejdzie. A resztę następnego dnia. Na siłę nie ma vo jeżeli skora jest mocno delikatna
 
reklama
Ja też mam ten problem, bo pediatra mnie ochraniała, że przekarmiam małego. Jutro kończy 7 tygodni i waży 5700. Kazała mi w dzień nie dawać mu mleka częściej niż 3 godziny a w nocy jak go nakarmię przed spaniem ( czyli ok 20ej) to dopiero mam mu dawać mleko ok 7 rano 😱 a karmię tylko mm. Tylko, że on miał wagę urodzeniową 3500g. Także, nie wiem co robić bo on ledwo dwie godziny wytrzymuje bez jedzenia, staram się go przetrzymać do tych 3 godzin ale mam taką arię w domu, że nic nie pomaga, ręce opadają 😔 no i nie chce w ogóle spać w dzień, ma ogólnie 3 drzemki po 15 minut jak w zegarku.
Nasz też ma 7 tygodni, we wtorek niecałe 4,5kg ważył, a przy urodzeniu 3270g. Ja myślę, że to może geny jak ta waga przyrasta, pewnie później będzie rosnąć wolniej, bo wątpię, żeby mały się dopominał jedzenia nie będąc głodnym 🤷 a ta przerwa od 20 do 7 to już w ogóle szok 🤯 2 miesięczne niemowlę max 8 godzin przesypia bez jedzenia, a to jest 11... Dziwne jakieś to podejście waszego pediatry. Nasz w sumie też często jest głodny szybciej niż po 3h, zwłaszcza jak karmię cycem, ale po 120ml mm też nie zawsze jest najedzony, do 150ml spokojnie można dawać na ten wiek, może wtedy przetrwa te 3h 😉
 
A śmieje się już do siebie, do przedmiotów i do Was? Ogarnia że ma rączki i może ich używac? 😁 Bo po tym poznacie że już po skoku. Na pewno będzie widać różnicę
Moj to wpatrzony we mnie jak w obrazek i usmiecha sie co dziwne od 1dnia zycia po jedzeniu lub tak jak patrzy na mnie jak do niego mowie...przez Sen nawet usmiecha sie 😂a patrzy na bajki lub w okno jakies ruszajace rzeczy go interesuja 😊
 
U nas tez ciemieniucha sie jeszcze trzyma i coraz gorzej wygląda. Nawet ogladala to neonatolog ostatnio bo byla dosc mocno zaczerwieniona skora. Powiedziala ze tak moze byc. Żeby smarować przed kąpielą oliwką i z dnia na dzień bedzie coraz mniej. Ale juz walczymy parę dni... na brwiach sie pozbyłam jeden dzien smarując masłem prawdziwym ;D moment zeszło. Ale na włosy smaruje albo oliwka bambino albo na czole jak miala to linomagiem. Z brwi jak wycieralam guzikiem to mala moala dosc zaognioną skórę bo tez jest bardzo delikatna. Woec teraz albo wycieram po kąpieli ręcznikiem i wyczesuje potem. Ile zejdzie to zejdzie. A resztę następnego dnia. Na siłę nie ma vo jeżeli skora jest mocno delikatna
A splukujesz glowe czysta woda po kapieli? U nas pomoglo.
 
Moja w 7mym tygodnki a rzadko sie usmiecha - a nawet jesli to mam watpliwosci czy to jakas spoleczna interakcja, czy przypadkiem jelitka jej nie cisna. :( tak wiec czekam...
 
U mnie jest tak samo jak u Ciebie, głównue mm i kp odciągnięte do butelki, ewentualnie jedno kp w nocy i tyle. Mała mi przybrała w dwa tygodnie prawie 700gr., ale lekarz mi powiedziala, ze jest bardzo dobrze i mam się juzbnie martwić jej wagą.
No to mnie pocieszylas😘😘😘 To niech nasze dzieci rosna zdrowo
 
Moja w 7mym tygodnki a rzadko sie usmiecha - a nawet jesli to mam watpliwosci czy to jakas spoleczna interakcja, czy przypadkiem jelitka jej nie cisna. :( tak wiec czekam...
Moja sie taka śmieszna zrobila. Uśmiecha sie, gada cos do siebie. Juz,, kuma,, 😂 tylko język strasznie wypycha i nie wiem czy to jej zabawa.. Pewnie się doszukuje 😂
 
reklama
Ja też mam ten problem, bo pediatra mnie ochraniała, że przekarmiam małego. Jutro kończy 7 tygodni i waży 5700. Kazała mi w dzień nie dawać mu mleka częściej niż 3 godziny a w nocy jak go nakarmię przed spaniem ( czyli ok 20ej) to dopiero mam mu dawać mleko ok 7 rano 😱 a karmię tylko mm. Tylko, że on miał wagę urodzeniową 3500g. Także, nie wiem co robić bo on ledwo dwie godziny wytrzymuje bez jedzenia, staram się go przetrzymać do tych 3 godzin ale mam taką arię w domu, że nic nie pomaga, ręce opadają 😔 no i nie chce w ogóle spać w dzień, ma ogólnie 3 drzemki po 15 minut jak w zegarku.
u nas w dzień też karmienie co 2,5 godziny 120ml, czasami wypije 90ml jak przyśnie przy butli. W nocy je co 3-4 godziny całe 120ml. 😉 Mi mówili żeby dawać mu tyle ile chce bo widocznie tyle potrzebuje. Nie wyobrażam sobie jaka byłaby awantura jakby nie dostał 😂
 
Do góry