reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Wogole ja jestem w szoku. W pierwszej ciąży lekarz nie zlecał mi badań TSH, robiłam co jakiś czas przed ciążą i zawsze były w normie tsh ft3 i ft4. W pierwszej ciąży wogole nie robiłam TSH. Teraz zrobiłam przy okazji innych badań i okazało się lekko podwyższone i dostałam leki. A co gdybym sama nie zbadała tego hormonu. Czy Wasi lekarze od razu po potwierdzeniu ciąży dają wam skierowanie na te hormony czy same wiecie że trzeba je robić ?
Nie wiem jak bedzie tym razem ale w poprzedniej ciazy tsh robiłam co 2 badanie krwi mimo tego zebyło w normie. Na kazda wizyte mialam zlecone jakies badania jak nie sam mocz to mocz krew i cała reszte.
 
reklama
A rozwój dziecka przebiega prawidłowo? Nastraszyli mnie niezłe, mówiąc, ze mam się nie stresować, oszczędzać i nie przemęczać [emoji849] dobrze ze w środę wizyta u endokrynologa ginekologa, liczę, ze mnie trochę uspokoi...
braliście tez jod? Rano czy wieczorem się bierze?
Z jodem to ostrożnie, poczekaj do wizyty u endo, jak uzna, że trzeba jod to wypisze ci preparat na receptę z odpowiednią dawką. Robiłaś samo TSH czy Ft3 i ft4 też?
 
Ja dostałam teraz skierowanie na HIV,. Kiłę,Toxo, WZW, TSH, glukozę i wiele wiele innych
Wogole ja jestem w szoku. W pierwszej ciąży lekarz nie zlecał mi badań TSH, robiłam co jakiś czas przed ciążą i zawsze były w normie tsh ft3 i ft4. W pierwszej ciąży wogole nie robiłam TSH. Teraz zrobiłam przy okazji innych badań i okazało się lekko podwyższone i dostałam leki. A co gdybym sama nie zbadała tego hormonu. Czy Wasi lekarze od razu po potwierdzeniu ciąży dają wam skierowanie na te hormony czy same wiecie że trzeba je robić ?
 
Mam już wynik dzisiejszej bety. 8685, nie jest za wysoka jak na 4+6? Będę się stresować do kolejnego usg w poniedziałek, że jednak będę miała wewnątrzmaciczną i pozamaciczną jednoczenie.
 
Ja ostatnią miesiączkę miałam 5.03 i wizyta też za 4 dni :) dam znać! Ale mam nadzieję, że będzie serduszko :) moje cykle są jedną krótsze, 28 dni. O której godzinie masz wizytę ?
Ja ostatnia miesiączkę miałam 6 marca, moje cykle mialy 27 dni i dzisiaj już było serduszko. U Ciebie pewnie już też słychać. ❤️
 
Nie musi, prawo chroni od 12 tyg :/ miałam identyczna sytuacje i mi nie przedłużyli, a ze nie miałam przepracowanego roku to z chwila porodu zostawiłam bez kasy, ani macierzyński nie przysługiwał ani zasiłek dla bezrobotnych. Wtedy jeszcze nie było tego 1000 co miesiąc dla niepracujących zamiast macierzyńskiego. Żałowałam ze powiedziałam przed podpisaniem umowy, która była dla nich oczywista dopóki nie dowiedzieli się o ciąży.
chroni rowniez przed 12 tyg jak umowa jest na czas nieokreslony
 
reklama
Do góry