reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Ja robilam prenatalne za darmo z unii europejskiej. 1 prenatalne test pappa z krwi plus usg. Lekarz robi wywiad, ktora ciąża, ile lat, czy w rodzinie choroby jakieś itp. wpisuje to w ten swoj system potem dodaje wyniki z pappy i mu wychodzi prawdopodobieństwo urodzenia dziecka z 3 wadami. No i teoretycznie tu moze wyjsc wszystko, a usg swoje pokazuje. Dlatego ja mam takiego stresa. W 1 ciąży prenatalne 1 ok mi wyszlo, ale mojej siostrze juz wyszedl zespol downa 1:26. No i wtedy lekarz proponuje amniopunkcje lub testy platne jak nifty. U mnie na 2 prenatalnym wyszly torbiele w mozgu u syna (19 tydzien ciąży) i tez mialam propozycje amniopunkcji (dodam, że lekarz wspomnial o zespole Edwardsa, ale usg wychodzilo dobrze mimo torbieli - 2 tygodnie wyjete z życia). Po 2 tygodniach na ponownym usg torbiele sie zmniejszyły, ale zostaly z synem do porodu. Koniec koncow nikt nie wiedzial, a i tak urodził sie z choroba genetyczną, która sie objawila w 7 tygodniu życia. Także wiem, że nie podejde na spokojnie do prenatalnych - za duzo juz z nimi przeszłam.
 
reklama
Też mam wizytę 28.04, i też będzie to 7 tc 😁

A dlaczego nie można kawy? Jeśli Cię od niej nie odrzuca to śmiało możesz nawet 2 filiżanki dziennie 🙂 ja bez kawy bym nie przeżyła 🥴

Nie planuje, chyba że coś będzie nie tak.

W 7 tyg najpewniej już będzie serduszko 🙂
Kawa jedna dziennie podobno ok, ale czytałam, że nadmiar może prowadzić do poronienia , przedwczesnego porodu. Jak wiadomo też podnosi ciśnienie, wypłukuje z organizmu magnez i wapń. Ja zrezygnowałam ale może jak lekarz powie, że wszystko dobrze to pozwolę sobie na jedną tygodniowo jako taki bonus dla siebie 😃
 
Cześć wszystkim. Z góry gratuluję wszystkim przyszlym mamom💕
Mam do Was pytanie. Pierwszy dzien ostatniej miesiączki mialam 03 marca, testy pozytywne wiec umowilam sie do ginekologa. Dodam ze moje cykle to średnio 34 dni. 14 kwietnia bylam na Usg na ktorym Pani doktor powiedziała ze musi sie bardzo przyjrzec zeby cokolwiek zobaczyc. Za 4 dni mam ponowne badanie, czy myslicie ze bedzie widac cos wiecej? Czy serduszko powinno juz bic?
Ja ostatnią miesiączkę miałam 5.03 i wizyta też za 4 dni :) dam znać! Ale mam nadzieję, że będzie serduszko :) moje cykle są jedną krótsze, 28 dni. O której godzinie masz wizytę ?
 
Ja robilam prenatalne za darmo z unii europejskiej. 1 prenatalne test pappa z krwi plus usg. Lekarz robi wywiad, ktora ciąża, ile lat, czy w rodzinie choroby jakieś itp. wpisuje to w ten swoj system potem dodaje wyniki z pappy i mu wychodzi prawdopodobieństwo urodzenia dziecka z 3 wadami. No i teoretycznie tu moze wyjsc wszystko, a usg swoje pokazuje. Dlatego ja mam takiego stresa. W 1 ciąży prenatalne 1 ok mi wyszlo, ale mojej siostrze juz wyszedl zespol downa 1:26. No i wtedy lekarz proponuje amniopunkcje lub testy platne jak nifty. U mnie na 2 prenatalnym wyszly torbiele w mozgu u syna (19 tydzien ciąży) i tez mialam propozycje amniopunkcji (dodam, że lekarz wspomnial o zespole Edwardsa, ale usg wychodzilo dobrze mimo torbieli - 2 tygodnie wyjete z życia). Po 2 tygodniach na ponownym usg torbiele sie zmniejszyły, ale zostaly z synem do porodu. Koniec koncow nikt nie wiedzial, a i tak urodził sie z choroba genetyczną, która sie objawila w 7 tygodniu życia. Także wiem, że nie podejde na spokojnie do prenatalnych - za duzo juz z nimi przeszłam.
o matko tak bardzo mi przykro to jest taka loteria 😢😢 tez się tego bardzo boje ... mojej kuzynce rok temu wyszło na badaniach pełno wad tydzień po badaniu w 13 tyg poroniła samoistnie 🥺 nie wiem czy się na takie coś idzie mentalnie przygotować .... ja to chyba wolała bym być nie świadoma
 
Ja myślałam, że moje objawy ciąży, to nie objawy. Ale dziś nagle dopadły mnie takie mdłości, że nie mogłam obiadu dokończyć. Ciężko mi, ale mam nadzieję, że to dobry znak [emoji3526]
Ooo, nie strasz, ja też póki co żadnych mdłości nie mam, ale szczerze wolę żeby akurat ta przyjemność mnie ominęła [emoji38]
 
@Szynszyla gratulacje ❤️
Ja mam zamiar robic usg i test papa ale najpierw porozmawiam z lekarzem jak już przyjdzie czas.
Jestem z tych którzy głośno mówią że nie poradzili by sobie z chorym dzieckiem wydaje mi się że jestem za słaba żeby to dźwignąć. Nie chce tak jak większość z Was nawet o tym myśleć...
 
reklama
Umowa musi być przedłużona do dnia porodu :)
Nie musi, prawo chroni od 12 tyg :/ miałam identyczna sytuacje i mi nie przedłużyli, a ze nie miałam przepracowanego roku to z chwila porodu zostawiłam bez kasy, ani macierzyński nie przysługiwał ani zasiłek dla bezrobotnych. Wtedy jeszcze nie było tego 1000 co miesiąc dla niepracujących zamiast macierzyńskiego. Żałowałam ze powiedziałam przed podpisaniem umowy, która była dla nich oczywista dopóki nie dowiedzieli się o ciąży.
 
Do góry