reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Dziewczyny dajcie znać jak wasze wyniki, te które czekają oraz dajcie znać jak wizyty ❤️ ja mam dopiero 28.04 będę już wtedy w 7 tygodniu 🥰
Też mam wizytę 28.04, i też będzie to 7 tc 😁
U mnie w pracy tez nie wiedza jeszcze, powiem w takim bezpiecznym momencie, na razie za wczesnie na L4, u mnie i tak praca z domu cały czas, wiec tyle dobrego :) Jednak nie umiem sobie poradzić z brakiem energii... Zasypiam przed komputerem 😅 tez tak macie? A kawy nie można :(
A dlaczego nie można kawy? Jeśli Cię od niej nie odrzuca to śmiało możesz nawet 2 filiżanki dziennie 🙂 ja bez kawy bym nie przeżyła 🥴
Dziewczyny jakie jest Wasze zdanie na temat badania wolnego płodowego DNA z krwi matki typu Nifty, robicie?
Nie planuje, chyba że coś będzie nie tak.
Moje usg będzie w 7 tyg ,czy będzie już słychać serduszko i widać coś więcej ?
W 7 tyg najpewniej już będzie serduszko 🙂
 
reklama
Nieinwazyjne badanie z krwi matki wykrywające wiele chorób genetycznych w tym zespół Downa, wykonywane o ile się nie mylę ok 10, 11 tyg ciąży. Cena badania ok 2500zl. Czułość testu dla zespołu Downa 99%

Ja pierdole żeby za takie badania kobieta s ciszy musiała tyle płacić 🤯🤯ja mam pakiet tych badani darmowy i każda ciężarna ma taki wykonany
 
Chyba nic się nie zmieniło, jakąś tam ustawa niby weszła o zakazie aborcji, ale chyba nie jest jeszcze do końca zatwierdzona i słyszałam że lekarze przerywają ciążę normalnie jeśli płód ma wady itp...
Nie przerywają już ciąży, chyba, że stosują kruczek prawny dotyczący zagrożenia życia matki i podpinają stan psychiczny. Było kilka przypadków, że przerwali ciążę bo stan psychiczny matki wywołany ciążą z wadą rozwoju zagraża jej zdrowiu psychicznemu i życiu. Reszta przypadków terminacji ciąży już tylko niestety za granicą.
 
Cześć wszystkim. Z góry gratuluję wszystkim przyszlym mamom💕
Mam do Was pytanie. Pierwszy dzien ostatniej miesiączki mialam 03 marca, testy pozytywne wiec umowilam sie do ginekologa. Dodam ze moje cykle to średnio 34 dni. 14 kwietnia bylam na Usg na ktorym Pani doktor powiedziała ze musi sie bardzo przyjrzec zeby cokolwiek zobaczyc. Za 4 dni mam ponowne badanie, czy myslicie ze bedzie widac cos wiecej? Czy serduszko powinno juz bic?
 
reklama
Mi lekarz powiedział, że trzeba mieć skończone 35 lat. Ja kończę 35 za 2 miesiące, więc się nie załapie. Ale, że jestem po dwóch poronieniach, więc się kwalifikuje na NFZ. Tylko muszę mieć przy sobie dokumentację medyczną.
moja przyjaciółka kończyła 35 lat w grudniu, a wakacje robiła pappe na NFZ wiec chyba liczy się rocznik 😊
 
Do góry