reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

I wszystko było dobrze ?
No myślę że tak. Badane mial tsh po urodzeniu i mial ok. Ja też mialam dobre potem bralam co 2 dni 50tke i badalam regularnie i bylo ok. W sumie jak sobie teraz myślę o tych torbielach w mozgu 🤔 ale nie, bo torbiele powstaly w 19 tc, a jakby to bylo zwiazane to mysle ze wyszloby juz cos na 1 prenatalnych.
 
reklama
Nie musi, prawo chroni od 12 tyg :/ miałam identyczna sytuacje i mi nie przedłużyli, a ze nie miałam przepracowanego roku to z chwila porodu zostawiłam bez kasy, ani macierzyński nie przysługiwał ani zasiłek dla bezrobotnych. Wtedy jeszcze nie było tego 1000 co miesiąc dla niepracujących zamiast macierzyńskiego. Żałowałam ze powiedziałam przed podpisaniem umowy, która była dla nich oczywista dopóki nie dowiedzieli się o ciąży.
O kurcze to nawet o tym nie wiedziałam :( mam nadzieję, że teraz jakoś lepiej Ci się to ułoży!
 
No myślę że tak. Badane mial tsh po urodzeniu i mial ok. Ja też mialam dobre potem bralam co 2 dni 50tke i badalam regularnie i bylo ok. W sumie jak sobie teraz myślę o tych torbielach w mozgu 🤔 ale nie, bo torbiele powstaly w 19 tc, a jakby to bylo zwiazane to mysle ze wyszloby juz cos na 1 prenatalnych.
A rozwój dziecka przebiega prawidłowo? Nastraszyli mnie niezłe, mówiąc, ze mam się nie stresować, oszczędzać i nie przemęczać 🙄 dobrze ze w środę wizyta u endokrynologa ginekologa, liczę, ze mnie trochę uspokoi...
braliście tez jod? Rano czy wieczorem się bierze?
 
O kurcze to nawet o tym nie wiedziałam :( mam nadzieję, że teraz jakoś lepiej Ci się to ułoży!
Teraz jestem zdecydowanie starsza i mam umowę na czas nieokreślony w publicznej placówce wiec się nie martwię, zreszta po tym co przeszłam w zeszłym roku, praca jest dla mnie na szarym końcu w priorytetach życiowych...
 
Ja jestem po wizycie, niestety załamana :( mówi, ze mogę poronic lub urodzić uszkodzony płód ze względu na wysokie tsh. Dziś wynik 6,61 i mówi, ze to bardzo wysoko. Powiedziała, ze czasem już przy 2.7 jest uszkodzony płód, ale tez miala pacjentki które maja 60 i wszystko ok. Pilnie do endokrynologa i usg tarczycy zrobić. Wg pęcherzyka jest 5+2 dzień, nie mówiła o pęcherzyku żółtkowym a ze stresu nie zapytałam. W środę fuks zwolniło się miejsce u endokrynologa, który jest bardzo dobrym ginekologiem. Zobaczymy, co powie, mam nadzieje, ze mnie uspokoi. Umówiłam z wizyta ginekologiczna, może będzie cudem zarodek chociaż wątpię. Biegunka tez mówi ze nie jest dobrym objawem :/ ehh i jak tu się nie stresować :( termin z usg wyszedł na 18.12. Oby dotrzymać ❤️
Aha odnośnie dylematów jak liczyć tygodnie to zapytałam i mówi, ze skończone trzeba liczyć, czyli 5+2 = 5 tydzień. I ze aplikacje w błąd wprowadzają, to co jest opisane, ze rozwija się w 6 tyg to dopiero między 6+0 a 6+6.
Jeju bardzo mi przykro :( ale zawsze trzeba być dobrej myśli, ja mocno trzymam za Was kciuki!! Bądź silna!
 
Wogole ja jestem w szoku. W pierwszej ciąży lekarz nie zlecał mi badań TSH, robiłam co jakiś czas przed ciążą i zawsze były w normie tsh ft3 i ft4. W pierwszej ciąży wogole nie robiłam TSH. Teraz zrobiłam przy okazji innych badań i okazało się lekko podwyższone i dostałam leki. A co gdybym sama nie zbadała tego hormonu. Czy Wasi lekarze od razu po potwierdzeniu ciąży dają wam skierowanie na te hormony czy same wiecie że trzeba je robić ?
 
A rozwój dziecka przebiega prawidłowo? Nastraszyli mnie niezłe, mówiąc, ze mam się nie stresować, oszczędzać i nie przemęczać 🙄 dobrze ze w środę wizyta u endokrynologa ginekologa, liczę, ze mnie trochę uspokoi...
braliście tez jod? Rano czy wieczorem się bierze?
Tak rozwój przebiega dobrze. Wiesz, każdy przypadek jest inny, myślę ze kolejne wizyty duzo Ci powiedzą. Bierz leki i skontroluj przed wizytą. Ja nie bralam jodu, sam letrox rano na czczo.
 
Wogole ja jestem w szoku. W pierwszej ciąży lekarz nie zlecał mi badań TSH, robiłam co jakiś czas przed ciążą i zawsze były w normie tsh ft3 i ft4. W pierwszej ciąży wogole nie robiłam TSH. Teraz zrobiłam przy okazji innych badań i okazało się lekko podwyższone i dostałam leki. A co gdybym sama nie zbadała tego hormonu. Czy Wasi lekarze od razu po potwierdzeniu ciąży dają wam skierowanie na te hormony czy same wiecie że trzeba je robić ?
Ja dostalam od razu przy 1 ciąży w 8 tyg jak juz serce bilo kompleks badań i tam bylo tsh właśnie. Dlatego teraz wiedzialam zeby sobie szybciej zrobić. Ja nawet robiłam wątrobowe sama bo myslalam że cholestaze mam.
 
reklama
Ja jestem po wizycie, niestety załamana :( mówi, ze mogę poronic lub urodzić uszkodzony płód ze względu na wysokie tsh. Dziś wynik 6,61 i mówi, ze to bardzo wysoko. Powiedziała, ze czasem już przy 2.7 jest uszkodzony płód, ale tez miala pacjentki które maja 60 i wszystko ok. Pilnie do endokrynologa i usg tarczycy zrobić. Wg pęcherzyka jest 5+2 dzień, nie mówiła o pęcherzyku żółtkowym a ze stresu nie zapytałam. W środę fuks zwolniło się miejsce u endokrynologa, który jest bardzo dobrym ginekologiem. Zobaczymy, co powie, mam nadzieje, ze mnie uspokoi. Umówiłam z wizyta ginekologiczna, może będzie cudem zarodek chociaż wątpię. Biegunka tez mówi ze nie jest dobrym objawem :/ ehh i jak tu się nie stresować :( termin z usg wyszedł na 18.12. Oby dotrzymać ❤️
Aha odnośnie dylematów jak liczyć tygodnie to zapytałam i mówi, ze skończone trzeba liczyć, czyli 5+2 = 5 tydzień. I ze aplikacje w błąd wprowadzają, to co jest opisane, ze rozwija się w 6 tyg to dopiero między 6+0 a 6+6.
Dobrze że udało Ci się umówić wizytę do drugiego lekarza, konsultacja jest zawsze najważniejsza.
Trzymamy kciuki żeby wszystko było dobrze.
Ja biorę jod ale z witaminami , pamiętam ze studiów , że przyjmowanie samego jodu jest niebezpieczne pewnie endokrynolog wszystko co wytłumaczy jak to sie robi.
 
Do góry