reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Siara/ mleko

Lucy97

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Grudzień 2019
Postów
1 390
Cześć, od ponad pół roku nie mam mleka w piersiach samo zanikło mimo że o nie strasznie walczyłam i nagle przed wczoraj pojawiła się w obu piersiach siara. Czy któraś z was tak miała?
 
reklama
A dlaczego uważasz, że to siara?? Ja bym wyciek z piersi skontrolowała u lekarza. Robiłaś USG piersi?
Teoretycznie to nie wiem co to jest ale jakoś chciałam to nazwać dlatego w tytule jest siara/mleko bo przypomina siare która pojawiła się jak bylam w ciąży. Nie nie byłam nigdzie pojawiło się to dosyć niedawno na początku uznałam że to nic takiego że może po prostu jest to związane z wcześniejszą laktacją, która sama zanikła, ale zaczęłam się zastanawiać czy ktoś tak miał stąd ten wpis.
 
To jest do kontroli u lekarza. Taka wydzielina może być uznana za fizjologiczną u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Ty skończyłaś karmić pół roku temu, więc moim zdaniem nie powinna się pojawić i nie jest to normalne. Może to jeszcze wynikać z zaburzeń hormonalnych (nadmiar prolaktyny - wówczas dodatkowo pojawiają się zaburzenia miesiączkowania - przyczyną może być guz przysadki mózgowej), przyjmowanych tabletek antykoncepcyjnych. Także mogą to być problemy związane z tarczycą (tu np. pojawia się zwiększenie masy ciała, zaparcia, nietolerancja zimna).
Także moim zdaniem powinnaś zrobić badanie prolaktyny i TSH, samobadanie piersi (by sprawdzić czy nie wyczuwasz guzków) i udać się do lekarza, by wykonał USG piersi.
 
Nie jestem specjalistą, ale tak długo po laktacji to raczej wymaga kontroli lekarskiej. Wątpię, żeby to było mleko.
 
reklama
To jest do kontroli u lekarza. Taka wydzielina może być uznana za fizjologiczną u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Ty skończyłaś karmić pół roku temu, więc moim zdaniem nie powinna się pojawić i nie jest to normalne. Może to jeszcze wynikać z zaburzeń hormonalnych (nadmiar prolaktyny - wówczas dodatkowo pojawiają się zaburzenia miesiączkowania - przyczyną może być guz przysadki mózgowej), przyjmowanych tabletek antykoncepcyjnych. Także mogą to być problemy związane z tarczycą (tu np. pojawia się zwiększenie masy ciała, zaparcia, nietolerancja zimna).
Także moim zdaniem powinnaś zrobić badanie prolaktyny i TSH, samobadanie piersi (by sprawdzić czy nie wyczuwasz guzków) i udać się do lekarza, by wykonał USG piersi.
Bardzo Ci dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź. Niedoczynność tarczycy mam od 6 lat. Tabletek anty nie biorę. Jutro przedzwonie do swojego lekarza zobaczę co powie.
 
Do góry