reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Dziewczyny a używacie coś na rozstępy na brzuszek? Ja się rozglądałam i niestety większość produktów jest od II trymestru a mi już się pokazują tygryski.. PS jestem na etapie czytania o tym acardzie przy krwiakach bo boję się go odstawić..
Olejek ze słodkich migdałów :)
Ja mam lullalove, naprawdę jest fajny. Nie jest tłusty, super się wchłania.
Ja niestety mam problem żeby smarować codziennie bo zapominam
 
reklama
Dziewczyny jak wygląda odstawienie duphaston, czy bierze się go cala ciążę, mi lekarz przepisał na samym poczatku 20 opakowań biore 4 dziennie wiec na 100 dni. Zastanawiam się czy bezpiecznie będzie po tym czasie przestać brać. Ewentualnie jak zbadać poziom progesteronu czy trzeba zrobić przerwę w zażywaniu tabletek żeby wynik był miarodajny? Co wiecie na ten temat ?
naprawdę tyle opakowań przepisał? Mi to 2 max i to co wizytę biorę 2x1
 
Strasznie mi żal tych które narzekają na te mdłości. To musi być okropne :/ mi bywało niedobrze ale nie kończyło się wymiotami no i jakos między 10-11 praktycznie minęło. Trzymajcie się!

pytanko tez mam. Powoli się zbieram do powiedzenia moim dzieciom - plan na przyszły weekend. Macie albo słyszałyście o fajnych sposobach? To duzi chłopcy - 7 i 10 lat.jak wy powiedzialyscie jeśli już? dziękuje :)
Cześć! Ja mam 7 letniego syna. Też właśnie boimy mu się powiedzieć. Tym bardziej, że on często wspomina, że chce być tylko on, mama i tata. Jakby coś wyczuwał. Rozmawiałam z psychologiem w przedszkolu i to normalne, że dzieci czują się zagrożone. Dostaliśmy wykaz kilku książek o takiej tematyce, np. Franklin czeka na siostrzyczkę. Czytamy sobie wieczorem. Nawet fajnie reaguje. Zobaczymy czy tak zareaguje jak okaże się, że to on będzie tym starszym bratem 😬
 
Strasznie mi żal tych które narzekają na te mdłości. To musi być okropne :/ mi bywało niedobrze ale nie kończyło się wymiotami no i jakos między 10-11 praktycznie minęło. Trzymajcie się!

pytanko tez mam. Powoli się zbieram do powiedzenia moim dzieciom - plan na przyszły weekend. Macie albo słyszałyście o fajnych sposobach? To duzi chłopcy - 7 i 10 lat.jak wy powiedzialyscie jeśli już? dziękuje :)
Ja tez bym chciała powiedzieć już dzieciom , choć jest strach bo mój pierworodny 9 latek mówi ze zaakceptował by 3 bobo jak będzie chłopiec 😂😂😂😂😂Corka 5,5 roku co miesiąc mnie pyta czy poprosiłam tatę o maleńkie ziarenko i będzie dzidziuś 😘😘😘 a chciałam kupić piękne pudełko włożyć zdjęcie usg maleńkiego smoczka,i skarpeteczki przewiązać wstążeczką . Wierze głęboko ze za kilka tygodni będę mogła tak zrobić. Choć z racji ze mam ciąże leżąca 👸🏼👸🏼 To dzieci się zaczynaja domyślać . Zwłaszcza jak zobaczyli w koszu na śmieci pudełko od witamin na którym była namalowana mama z brzuszkiem 😂
 
Normalnie sesje zdjęciowa bąble miały 😊pani dr się śmiała (zreszta jak lekarka prowadząca) bo bąble są usytuowane jeden na drugim wiec lekarze mówią o nich Paweł i Gaweł 🤣
To może daja wam jakieś wskazówki co do imienia 😂😂😂Usg prenatalne jest fajne ( oczywiście jeżeli wchodzi prawidłowo ) tak duzo można zobaczyć lekarze fajnie pokazują a jeszcze czasem udaje się zrobić 3D
 
Ja nie miałam wskazania na glukoza , robiłam tylko zwykła uff😊ja biore euthyrox ( nie mam problemów z tarczyca ale miałam tsh 2.89 wiec 50 euthyroxu dostałam bo podobno w ciąży skacze w kosmos,ostatnio miałam 0,5 wiec spoko) ale przez 40-60 min nic nie jem ani nie pije bo inaczej lek nie zadziała No i się mecze bo pic się chce 😬teraz się obudziłam i czyje się dobrze, nie mam mdłości ani nic, a o 15...🤮🤮🤮
Ja też mam eutyrox ale 25 narazie ale tsh miałam w normie ale mam niedoczynność, wiem że się powinno brać na czczo i nie jeść jakiś czas ale u mnie się nie da bo jak nie zjem to zaraz lecę, próbowałam wstać wcześniej wziąść leki i dospać ale nie dało rady. Teraz leżę głową nawet nie ruszam bo już nie pasuje 🤢🤢🤢 za tydzień mam wizytę u endo to zobaczymy co powie. Wiesz co ja mam dużo badań i dużo wizyt i u endokrynologa i kardiologa bo mam problemy z cisnieniem i ona mnie ciąga po tych lekarzach i badania robi ciągle.
 
Cześć Kochane,
Obserwuję Was od jakiegoś czasu i w końcu postanowiłam się uaktywnić ;)
Dziś mam 9+5. Termin na 21.11.
W Niedzielę Wielkanocną dostałam bardzo dużego krwotoku, okazało się, że pękło naczynko w macicy. Mimo to, ciąża na szczęście żywa.
Na kontroli 3 dni po krwotoku lekarz stwierdził krwiaka na całą jamę macicy... No i tak leżę i leżę czekając, aż krwiak się wchłonie. Dziś mija 21 dzień - nadal plamię. Jednego dnia mniej, drugiego bardziej.
Biorę Duphaston 3x1 i Nospę 3x1.
29.04 mam wizytę u lekarza...już nie mogę się doczekać, żeby upewnić się, że z dzidzią jest wszystko w porządku...
pozdrawiam wszystkie Mamusie ❤️❤️❤️
 
reklama
Ja też mam eutyrox ale 25 narazie ale tsh miałam w normie ale mam niedoczynność, wiem że się powinno brać na czczo i nie jeść jakiś czas ale u mnie się nie da bo jak nie zjem to zaraz lecę, próbowałam wstać wcześniej wziąść leki i dospać ale nie dało rady. Teraz leżę głową nawet nie ruszam bo już nie pasuje 🤢🤢🤢 za tydzień mam wizytę u endo to zobaczymy co powie. Wiesz co ja mam dużo badań i dużo wizyt i u endokrynologa i kardiologa bo mam problemy z cisnieniem i ona mnie ciąga po tych lekarzach i badania robi ciągle.
Ja mierze ciśnienie 3x dziennie bo zawsze na wizycie mam podwyższone ostatnio 137 na 104 😳a w domu mam idealne 111 na 82 dzisiaj rano, wczoraj wieczorem 117 na 80😊chyba mam efekt białego fartucha po prostu😊ja właśnie gotuje obiad ale teraz zaczęły mnie męczyć : wzdęcia 🙄wczoraj mąż mi kupił ciastka w białej czekoladzie z orzeszkami i to chyba po nich , wieczorem tez miałam zgagę i refluks a od tego kaszel 😳dobrze ze to ciąża blizniacza bo inaczej moje dziecko nie miałoby rodzeństwa 😂😂😂
 
Do góry